Zadržiavanie moču u 2, 9m syna.

malilucko
31. aug 2019

Dobry den, mam taky problem, môj syn (2r a 9m) odmieta cikat. Toto leto, koncom juna sme ho odplienkovali, vsetko bolo v poriadku, 21.8. nastúpil do škôlky, kde odmieta cikat, on celý deň vydrží bez cikania, ani sa nepocika, proste drzi...A už to začal robiť aj donma, vycika sa rano keď sa zobudí, potom až večer keď ide spat, niekedy ani to nie (na noc ma ešte plienky).
Ja neviem čo mám robiť, aj ho dávame často, aj pije veľa vody, aj sa ho to stále pýtam, aj vidí mňa na záchode...
12.9. ideme na preventívnu k pediatrovi, mám čakať či ísť k dr. skôr?

nikita34
31. aug 2019

@malilucko určite by som išla k doktorke skôr. Už len kvôli tomu, aby sa mu nespravil nejaký zápal alebo niečo. Doktorka ťa keď tak pošle na testy, či nemá problémy s obličkami alebo niečo. Držím palce 👍🏻

lula313
31. aug 2019

@malilucko podľa mna to bude psychicke, že nechce mimo domu cikat, ja som taká tiež bola(možno tam treba cikat medzi ostatnými, bez sukromia). Riešila si to s učiteľkou? Keby si ho nejak motivovala, že v škôlke sú zázračne záchody a pod? Inak za celu základnú som možno 5x bola cikat, ja som sa na to adaptovala nižším príjmom tekutín a som zdravá, obličky mám v poriadku, ale proste verejne toalety u mna naozaj nehrozia a hlava je už tak nastavená, že mi vonku ist na wc ani netreba)

ajka0207
31. aug 2019

@malilucko podla mna to vydrží do 12., my mame taketo cikanie uz rok. Ona na navsteve proste necika. Ked sme tam cely den, tak cely den. Doktorka jedine ze to je psychické a nech ju motivujeme. Nefrolog detský ti porobi vyšetrenia ale pravdepodobne nic nezisti a aj tak termib dostanes tak o dva mesiace. Za.tie dva tyzdne do 12. sa nic moc nezmeni. Mimochodom ja nedokazem ist u svokrovcov na wc, aj ked sme tam cely den, drzim az domov.

pininka1
31. aug 2019

@ajka0207 presne aj ja som taká, bežné vydržím celý deň, a aj moja dcérka bude asi rovnaká. Tiež nejde hocikam, to radšej potom vonku. Som sama zvedavá čo bude v septembri v skolke

ajka0207
31. aug 2019

@pininka1 nasa zatial do skolky nechodí, ale tiez som zvedava co bude. Ale ona od mala menej casto cikala, teraz co mam druhu dceru, tak som az prekvapena kolko plienok za den zlikviduje a v kazdej taky maly "cik". Nefrologicka povedala, ze snazit sa ju motivovat k tomu cikaniu, ale ze ked nechce tak aj tak nenarobim nic.

pininka1
31. aug 2019

@ajka0207 so mnou mama tiež chodila hore dolu a nič,nakoniec jej jeden lekár povedal, že mám asi anatomicky väčší mechur nez ostatní a nemusím toľko chodiť, čo sa mi potvrdilo aj v tehotenstvach. Iné ženy chodili v kuse, ja normálne, Max raz za noc

petramelka
12. nov 2019

Ako ste to doriesili s cikanim? Máme rovnaký problém. Mala zadržiava a cika len v spánku 😟