Zaguľatený chrbátik zo sedenia. Stretli ste sa stým?

mercy
29. máj 2007

Riško má 11 mesiačikov a všimla som si,že zvláštne sedká-akoby na zadnej časti zadočku, pliecka hrbí dopredu a má guľatý chrbátik.Stretli ste sa s niečím takým?

adkap
29. máj 2007

Ano aj moja mala tak niekedy sedavala aj doktorka si to vsimla a povedala mi ze mam to pozorovat ci je to len obcasne alebo tak sedi stale. Deticky este nevedia dobre rozlozit vahu tela tak si pomahaju tym ze sa hrbatia. Ja som malu tak chytala dvoma prstami vzadu na krizoch a ona sa automaticky narovnala. Uz ma dva roky a je ok. Postupne to uplne vymizlo. Urcite to sleduj. Ale myslim si ze cim bude Risko vacsi silnejsi tak bude sediet rovnejsie.

pigi
29. máj 2007

Moja dcerka to obcas robi, ma 10 mesiacov. Nesedi tak vzdy, iba obcas sa "hodi" do takejto polohy, ma to asi ako ulavovu polohu. Risko tak sedi vzdy alebo tiez len obcas?

mercy
autor
29. máj 2007

áno, aj Rišino to robí len občas.ďakujeeem

sylvie
30. máj 2007

ahoj mercy, este som o nicom takom nepocula.. vyzera to, ze ma este asi slaby chrbatik.. ale to je len moja uvaha.. ja by som to urcite povedala doktorke, aj ked je to len obcasne.. ja som ericka nikdy nevidela tak sediet..

milhaus
30. máj 2007

moja tak sedava a aj tak zachvilu kidne dopredu alebo nabok lebo sama ešte nevie sediet a jej nestači ked je opreta lebo sa načahuje dopredu, to nevydrži dlhšie ako 5 min. a potom sa zosúva alebo rovno padne

hanka274
1. jún 2007

treba sledovat, deti musia sediet uplne vystrete, ak nie, dobry trening je na fitlopte si hacat, teda dieta, chytit oboma rukami okolo noh a bokov a pomalicky dopredu. Bude sa automaticky vystierat. Neviem ci som to dobre opisala. Chodime do nadacie Harmony, na take preventivne cvicka, nic vazne. Nastastie. Takze som mudra 😀 😀

elenka22
1. júl 2008

ahojte, aj moja dcerka takto zvykne sedavat ( ma 10 mes ). Tiez s nou cvicim sama, tak dufam, ze sa to cim-skor spevni. Deticky, co tak sedia, maju zrejme stale slabe svaly.

womenne
1. júl 2008

ahoj my sme kvoli tomu cvičili vojtovku po nejakom čase pre mna dost dlhom sa to upravilo,ale teraz si občas sadnetak že sa skrči takže ho narovnavam a minule som sa sanžila snim zacvičit to čo sme kedysi cvičili ale nešlo to Nikolas ma silu 😀

elize
1. júl 2008

my sa tiez stale hrbime. Maxika beru stale ako keby mal o 2 mesiace menej (skutocny vek ma 7 mesiacov, korigovany 5 mesiacov), takze v rizikovej ambulancii povedali, ze ma na to este cas. No neviem. Mam strach ze budeme musiet cvicit vojtovku ☹ dotearaz nebolo treba

janina77
1. júl 2008

Moj maly este nesedi, ale stretla som sa s tym na rehabilitacii, bol tam taky chlapcek, mal 1,5 roka, chodil vystrety, ale ked sedel, tak gulaty chrbat. Kvoli tomu cvicili, lebo to vraj je zle, ked tak sedi. najviac im odporucali "furikovanie na fitlopte", takze das dietatko na brusko na loptu, a pomaly gulas loptu dopredu, a dietatko furikuje ruckami po zemi pokial vladze a potom spat. A takto niekolko krat.

alisamko
5. júl 2008

Ahoj.Aj moj Samko sedel zo zaciatku hrbato, ale preslo to. Lekarka mi poradila nieake cviky na zosilnenie chrbatika.Napr.drzat ho chrbtom k sebe a jemne kolisat od pasu hore,a mala som ho ucit sediet na kolenach. 🙂