Sedenie po 4. mesiaci

little_star01
13. mar 2024

Ahojte,
Náš malinký pred pár dňami začal dávať hlavičku dopredu, akoby si chcel neustále sadnúť. 26.bude mať 5 mesiačikov. Je to príliš skoro na to, aby som mu dovolila sadnúť, keď ešte nevie ani loziť? 🙂 máte nejaké skúsenosti, názory, rady..?🙂prípadne ako zabrániť tomu aby sa stále chcel dávať do sedu 😩ďakujem

viestta
13. mar 2024

Dieta sa ma posadit same, zo stvornozkovania

little_star01
autor
13. mar 2024

@viestta to mi je jasné, no chcela som vedieť ako spraviť to aby si nechcel sadať ak sa tp vôbec dá 😂

belllinka
13. mar 2024

@little_star01 čo mu chceš zakazovať? I tak sa sám nevytiahne do toho sedu.

viestta
13. mar 2024

@little_star01 sam si nesadne tak c tak. Hlavu zdivat mze, aspon posilni svaly, ale kym sa niecoho nechyti, tak si nesadne tak ci tak. Takze mu nepodavaj ruky aby sa pritahoval. Tu hlavu dvihat bude, to je uplne v poriadku, ale netreba ho davat ani do pasivneho sedu a ani pomahat mu s pritahovanim.

little_star01
autor
13. mar 2024

@viestta svokra mu to práve stále robila že mu držala ručičky aby sa priťahoval, no že by to začal robiť sám mi nenapadlo :/

lubina
13. mar 2024

@little_star01 iba trenuje 😉. Dieta sa ma posadit same, ak to nezvladne, tak to este nie je dobre pre jeho chrbatik. V 5-tich mesiacoch urcite nie davat do sedu. Ale hlavicku dvihat moze, ved trenuje svaly, aby sa neskor dokazal posadit sam 🙂

lily246
13. mar 2024

Rob ako píšu baby vyššie + obmedziť čas strávený v hojdacom kresielku, ak ho využívate.

januska12323
13. mar 2024

Daj ho na zem na brucho nech trénuje.

anavixy
13. mar 2024

Samozrejme ze je to skoro 🙉 to snad musis vediet aj sama ze sadnut si ma dieta samo, nie ze ho ty posadis a povies ze ved sedi. Navyse sadat si nebude a nesmie cez priame brusne svaly (tie sa prave tymto pretazuju), to, ze dviha hlavicku je sice normalne, ale neziaduce (nie ze trenuje), mala by si tomu praveze zabranovat, aby si dieta neosvojilo nespravny pohybovy vzorec a robia to deti hlavne vtedy, ked travia cas v roznych sedatkach, kresielkach alebo v polosede na rodicovi napr. Treba dieta polohovat na brusko, nech sa rozhliada, nechat ho volne na zemi trenovat otocky, posilnovat sikme brusne svaly, obmedzit sedatka, ked sa privelmi dviha, podlozit nozicky a v prvom rade nepodporovat toto dvihanie a neposadzovat predcasne. Treba si uvedomit, ze brusne svaly su dolezite v kazdom kroku pohyboveho vyvoja a ak nebude dieta mat osvojene spravne pohybove vzorce a spravne posilnene vsetky svaly brucha, mozu dalej vznikat rozne problemy ako je napr valgozita clenkov atd.. 🙏 prikladam prispevok fyzioterapeutky:

little_star01
autor
13. mar 2024

@anavixy ja ho samozrejme nedávam sedieť. ďakujem

nikpa
13. mar 2024

@little_star01 všetko čo spraví sám bez pomoci mu môžeš dovoliť. Keď si dokáže sám sadnúť a udržať sa tak alebo sa postaví a začne chodiť tak nech. Ty nemáš do toho nijako vstupovať štýlom, že mu budeš niečo znemožňovat alebo mu umelo pomáhať. Žiadne dám ho sedieť, podopriem ho, postavím ho...