Zahlienená 5 mesačná dcérka

bambola82
23. okt 2014

Ahojte...neviem,co mam robit...mam 5 mesacnu dcerku, ktora je uz vyse mesiaca zahlienena, doktorka mi kazala jej davat Sinupret,potom som zacala davat Bronchipret a Morsku vodu Libenar,odsavam ju podla potreby,aj ked mam pocit,ze jej vsetko nejde von,lebo tie sopliky stale pocut...mame za sebou vytery,vys.mocu a aj krcne,vsetko je v poriadku...ale najvacsi problem je,ze nie je este ockovana,2 krat jej brali Crp-cko a ukazalo,ze ma zapal,ale dok.to este nechce riesit Atb,kedze ten zapal nie je silny,tak sa ju bojim dat ockovat,kedze nie je celkom zdrava,aj ked uz mala mat druhe ockovanie,som uz z toho zufala...co sa tyka papkania,tak ju kojim a dokrmujem UM.

nikasv29
23. okt 2014

@bambola82 ahojky u nás to bolo podobné dcérka bola zahlienená asi od 2 týždňov ale neboli to nejaké silné hlieny, proste jemné soplíky, čo mohlo byť aj z mliečka, no v 3. mesiacoch mala zápal priedušiek, podľa dr. nič jej nebolo pritom kašľala ako tuberák, po 2 dňoch teplotovania sme šli na pohotovosť a ostali sme ležať so zápalom pľúc!!! tam brala atb. potom jej zistili bacila v moči a v hrdle, atb museli zmeniť, nakoniec sa jej začalo zavodňovať telíčko mala výpotok vody pri srdiečku a pri pečeni, vraj zo zápalu no telíčko to samé vylúčilo, chválabohu že to nebolo nič vážne, ale prežili sme si dosť. boli sme v nemocnici 17 dní, bol to horor, keď bola zdravá všetky výsledky v poriadku stále mala akoby upchatý noštek ale vtedy mala v noci službu nejaká iná dr. a ta mi všetko krásne vysvetlila, že malé detičky majú bežne hlieny do 6. mesiacov, spôsobuje to čistenie mozgu, pľúc a mliečko ktoré zahlieňuje a mala pravdu dcérka nemala ešte ani 6.mesiacov a soplíky úplne pominuli 😵 a je to doteraz soplíky mala si dvakrát 😉 tak verím že to nie je nič vážne a očkovanie pokiaľ crp ukazuje zápal očkovať by som určite nedala... ale to je môj názor. držím palce a skoré uzdravenie

luba41
23. okt 2014

@bambola82 môže to byť aj alergia na bielkovinu KM / ked pijete aj UM/..nemá aj nejaké iné problémy-tráviace? výtery z nosa, hrdla boli v poriadku? nedávno tu jedna mamina riešila podobný porblém s dlhotrvajúcimi soplíkmi...a nie výterom, ale až rozborom sekrétu -soplíka malej zistili zlatého stafylokoka..a očkovanie samozrejme odložila, lebo zničiť ho je boj na dlhé trate...

bambola82
autor
23. okt 2014

@nikasv29 dakujem...no doktorka ma uz strasi s tym ockovanim,ze nasa ma uz 5 mesiacov a ze nema este ani jedno ockovanie...lebo mala nedavno pripad,ze jedno nezaockovane dieta dostalo cierny kasel,tak uz aj moju chce silou mocou ockovat...ale ja ju urcite ockovat nedam,pokial nie je uplne zdrava...mozno to crp ma zvysene aj kvoli zubkom,lebo vsetko dava do pusy a hryzie...

bambola82
autor
23. okt 2014

@luba41 ine problemy nema...vytery mala v poriadku aj krcne vys.bolo v poriadku...dobre papka a aj kazdy den ma stolicu,tak uz neviem...

nikasv29
23. okt 2014

@bambola82 no môže byť lebo prerezávanie zúbkov je vlastne zápal ďasien, zisti si niekde na nete, koľko môžeš odkladať povinné očkovanie, myslím do koľko mesiacov 🙂

luba41
23. okt 2014

@bambola82 tak skús znova ambulanciu ORL,nie len cez doktorku.. dohodni sa na kultivácii-zober "soplíky" a nech urobia z toho.. a očkovanie môžeš odkladať kolko chceš Ty, pokial nedáš súhlas, tak nezaočkujú.. a chorôb proti ktorým sa očkuje sa neboj, naštuduj si ohladom toho, zaočkovať môžeš neskôr..

bambola82
autor
24. okt 2014

@luba41 no mam pocit,ze ja musim ziadat doktorku,aby mi poriadne vysetrila dcerku,aby jej zobrala vytery,aby malej zobrala crp,este pred ockovanim...a pritom sama doktorka vidi,ze uz mesiac neni v poriadku a ze ma stale hlieniky...som sklamana z tych nasich lekarov :-\

luba41
24. okt 2014

@bambola82 a neskúšala si vysadiť to UM? skús miesto toho príkrmy, radšej normálne jedlo a kojenie, ako umelinu..a to UM máte od začiatku? nemenila si značku? a lekári sú kapitola sama o sebe..skús si sama hladať info, Ty ako mama vidíš, že niečo nie je v poriadku..