Zahlienenosť trojročného chlapca a častá chorobnosť

caspino
6. dec 2013

Ahojte maminky, obraciam sa na Vás s problemom ktorý nás trápi.
Mám synčeka ktorý mal v lete 3 roky, momentalne sme doma zo školky zacalo to cez vikend sťaženým dýchanim kedy som hned vedela že je na obzore choroba, do rana teplota 38,5-6C, isli sme teda k nasej Dr. ta mu urobila CRP ktore bolo nizke a teda vylučila ATB, popocuvala ho a nakolko syn sucho kaslal a bol zachripnuty dala nam len Robitusin na suchy kasel, a ze ked kasel bude uz vlhky zmenit na MUCOSOLVAN junior, teploty boli este dva dni ale len take okolo 38C resp do 38C, ale maly je totalne zahlienený nechce nic jest resp velmi malo polievky len vyvar aj to len vypije stavu bez cestovin, sem tam zobne chlebik s niecim nic varene, viem ze ked je chory ani mu nechuti a ma asi plne brusko hlienov ale mi to pride take ze nic nepapa. Momentalne sme uz 3 den bez teploty aj naladu ma dobru, papanie odmieta sem tam za den vypyta kakao (co najlepsie mliečne viaže hlieny🙂 ale co uz som rada ze aspon niečo do seba dostane. Kupila som mu bylinkový cajik a šalviový sirup to mi poradili ze je dobre na hlieny, MUCOSOLVAN junior sme uz dobrali ale ziadna zmena, kasel je dusivy, vlhky. Rano sme teda isli za strýkom na krčne s tym ze som mu povedala doterajsi priebeh ochorenia a povedala ze ak nemusi nech nam neda ATB, Povedal ze on je tak zahlieneny ze bez ATB to neprejde a ze keby nemusel tak mu ich neda, zase je to rodina a viem a poznam ho ze aj on nie je zastancom vzdy ATB liečby ale....... Tak sme dostali Sinupret kvapky, ATB a Aeurius sirup.
Moja otazka znie mam mu dat tie ATB? nechcem spochybnovat lekara len ci nemate niektora daku skusenost alebo rady co by zabralo, niekolko krat denne grcka ked zakasle a hlieny mu idu hore, ale aj v stolici nie ze hnacka ale vidno take hlienove.......

Od 09/2013 ako sme nastupili do skolky sme chodili suvisle len september
v 10/2013 sme boli 3 dni potom 2 týdne doma potom 2 dni skolka a 3 týzdne doma a takto to ide v 11/2013 sme boli asi 4 dni len skolke

vzdy to zacne v noci a do rana prepukne teplota niekedy vyssia niekedy nizsia zatial to stale riešime sirupmi a len 1x bral ATB od minuleho roka tieto co sme dostali dnes by boli druhe tuto zimu

Nemate dake skusenosti ako sa totalneho zahlienenia rýchlo zbavit? Dakujem za kazde info a kazdu radu🙂

sendy182
6. dec 2013

@barcelona94901 to fakt? 😀 😀 😀 😀 žeby mäso ako mäso 🙂 ........

20erika07
6. dec 2013

@kaja73 a v pohode to maly zvladol? bolelo ho ked sa zobudil?

20erika07
6. dec 2013

@barcelona94901 no to som pocula.. 😒

kaja73
6. dec 2013

@20erika07 on ani nevie ze ho operovali 😉
sli sme len na sirupcek-potom bol uplne oblbnuty s uzasnou naladou,vsetko si nechal robit,siel na salu a uz len spinkal.
Pri zobudzani si hodinku poplakal-vsetky deti plakali pri tom-ale nie od bolesti- zatekaju hlienky s krvou,zabieha im a su uplne mimo.
Ale nic si z toho nepamata-uplne na vsetko zo zobudzania zabudol. 🙂
Den sme tam zostali a rano sme sli domov-vsetky deti vecer uz behali a boli OK. V ten den sli 4 na vyber-jedna kocka 22m a 3 chlapci-moj takmer 4 rocak a dvaja 5 rocaci. Vsetci to uzasne zvladli.
Moj vie len to, ze mu sirupcek rozpusitl pocas spanku mandlicku a preto potom musel fukat nostek a vyfukal ju von. 🙂

barcelona94901
6. dec 2013

@20erika07 záleži aj od toho ako máš citlivé deti a niektoré vačšie,staršie to prežívaju viac ,než tie mladšie deti atd..ked sa ti prebudí,musí fukať ,niektoré deti aj vyvrátia a troška poplaču,ale ak je tam s nimi rodič,maju hračku,tak v pohode to zvládaju
potom je doležité,aby mal aj doma kľud,neskákal,nejašil sa,pretože sa može rana otvoriť ,ale to sa dá ustrážiť ak nejde o besné vajco 😉

20erika07
6. dec 2013

@kaja73 jej zlatý 🙂 no tak teraz intenzivnejsie o tom porozmyslam 😉 dakujem za info 😎

20erika07
6. dec 2013

@barcelona94901 noo je citlivý a ma 6rokov...nepoznanych veci sa bojí,ale myslím ze by sme to zvladli 🙂 najviac som rozmyslala o tej narkoze,ale ked je zdravy tak by nemali hrozit ziadne komplikacie co sa tyka tej narkozy,vsak?

ottka
6. dec 2013

@caspino Keď je tvoj malý aj zachrípnutý, to by som skôr povedala, že má laryngitídu. A tú si musí odkašlať, kým tie hlieny vyjdú von. A to trvá 1 - 10 dní. Ja mám 3 deti, tiež máme tieto problémy a vždy nám najviac pomohol trifed, ale ten je na predpis. Užíva sa max 10 dní, potom stráca účinnosť. Aj klasický kalciový sirup je dobrý na to zachrípnutie. Môjmu najstaršiemu synovi vyberali nosnú mandľu, lebo mal nádchu veľmi, veľmi často. A pomohlo mu to. Dva roky po vybratí sme mali veľmi mierne nádchy a rýchlo sa z nich dostal.
Teraz keď mali všetci traja nádchu, som im v noci nakrájala na tanier cibuľu. A prespali mi celú noc, vôbec sme nemuseli noštek fúkať. Síce ráno boli izby dobre "zamorené" cibuľovým smradom, ale ozaj nám to pomohlo. Takto sme to robili 4 - 5 nocí a spali veľmi dobre.
Ten trifed je starší liek, niekedy ho nechcú predpísať, ale ja si ho vždy pýtam, lebo nám pomáha. Aj na ušnom nám ho odporučili aj v kúpeľoch, keď sme boli v Šrobárovom ústave.

sante81
6. dec 2013

@caspino napísem ti len svoju skusenost so synom, nečítam príspevky vyssie, syn mal v septembri 4 roky, ako nastupil do skôlky minulu jesen tak bol chory non-stop, ako píses kasel, hlieny, vzdy mal cpr zvysené, zlé vysledky resp vytery, vlieklo sa to az do jari, potom chorobnost ustupila. leto bolo fajn, v septembri nastupil opat a ten isty priebeh, zo sopla a kasla by som paniku nerobila, ale +teploty, len polihoval a toho kasla sme sa zbavit nemohli. dala som mu urobit komplet všetky rozbory z krvi a zistili nam alergiu na kravské mlieko a celiakiu, čo nemôzem rozdychat uz 3 tyždne, a to príčina nasej chorobnosti. ak más dieta často choré, daj si spravit testy tiez, aj na imunitu.

caspino
autor
6. dec 2013

@sante81 myslis testy u imunulogicky?z krvi tie nam robia 1x 2x do roka vzdy po zime ale opytatm sa jej ci aj na toto su tie testy zamerane, ked mal maly 4 mes bol nam 1x chory a do teraz sme mali asi 2 anginy inac nic hrozne bezne trosku sopliky , a vtedy ked bol taky malicky nam imunolog. povedala ze podla testov ma zniženu a preto bereme (to co je vyššie uvedene) na posilnenie imunity ja som v tom viac menej ze preto sa vsetko na nas lepi, z roka na rok ma lepsie tie testy. Inak dnes sme si boli v skolke pre Mikulasa z 20 deti je tam 10 a z tých 10 asi 8 kasle uplne rovnako ako moj maly podla mna a do konca maju sopliky pod nosom lebo ucitelka len behala s vreckovkou. Takze uvazujeme este s jednou maminou urobit vsetkym detom po dohode s rodicmi vytery z hrdla vsetkým ci niektorý nie len nosicom.

caspino
autor
31. dec 2013

@sante81 a teraz nemoze teda vobec mlieko a mliecne veci? je 31 dec. a my sme opat zahlieneny a to sme doma a nechodime ani do školky

ajka72
6. jan 2014

@kaja73 môžem sa opýtať na vyberanie bol 100% zdravý keď píšeš že bol vyše mesiaca zachrípnutý, dík

kaja73
6. jan 2014

@ajka72 nie nebol-to bol nas hlavny problem-nijako sme sa nevedeli 3m dostat do stavu 100% zdravia.
lekar povedal ze ak nie je akutne chory-co nebol-tak ho kludne zoperujju,lebo tie príznaky co mal boli presne priznakmi zo zvacsenej mandle,takze by bolo trochu odveci chciet aby nemal priznaky pre ktore ho sli vlastne operovat-to akoby ta nesmel boliet slepak ked ta idu operovat nan.
Ale akutnu chorobu mat nesmel-teda horucky, dusivy kasel,zelene sople....
Mierny kasel, mierna nadcha,ranne zachripnutie....to by u nas nepreslo asi nikdy,lebo to mal z tej mandle a po jej vybere uz na druhy den nemal takmer nic z toho.

martinkastanko
6. jan 2014

Môj synček ako nastúpil do škôlky v septembri 2012 je tiež stále chorý. V marci 2013 mu vyberali nosné mandle, čo vôbec nepomohlo a hrozí, že mu ich budú vyberať zase. Ja neviem, či mu dorástli alebo či mu ich zle vybrali. Po roku a pol chodenia po doktoroch aj jemu zistili alergiu na kravské mlieko ☹ Neviem, či to je dôvod všetkých chorôb, uvidíme časom. Teraz sme mu vysadili výrobky z kravského mlieka.

evulicka24
10. jan 2014

@20erika07 ahoj ja mam s dcerou tiez problem s nosnymi mandlami a nasledne a s uskami...Dr. nam povedal ze mandla musi von bo sa jej tazko dycha a tym padom a na stipule na uska...mam z toho obavy.....nevedela by si mi poradit kde robia to odstranenie nosnych mandiel laserom?

evulicka24
10. jan 2014

Ktora z vas vie kde na slovensku robia odstranennie nosnych mandiel laserom?prosim surne....dakujem..

20erika07
10. jan 2014

@evulicka24 ☹ veru to neviem ... Na nete si niekde nenašla?