Žalúdočné problémy, hlienovitá stolica. Čo je dcérke?

sammy
7. sep 2009

Prosim, ak viete alebo mate podobnu skusenost, poradte.
Dcera mala pred mesiacom zaludocne problemy, hnackovala vyse 2 tyzdnov a to som jej tyzden davala hylak a druhy tyzden smectu. Doktorka jej robila vyter po tyzdni co to pretrvavalo, no vysledok bol, ze sa v stolici nic nenaslo, tak sa to nechalo tak. Potom to pozvolna konecne odoznievalo, najskor mala 3 stolice denne, teraz posledne 2. No to som uz az tak neriesila, lebo aj predtym zvykla kakavat tak 1-2x denne, tak som myslela, ze uz je to ok. No vcera mala zas teplotu od obeda (aj prvy raz to zacalo teplotou) a stazovala sa, ze ju boli brusko a dnes rano mala velmi hlienovitu a dost zapachajucu stolicu.
Samozrejme, ideme zas k doktorke (robi dnes az poobede), ale ma zaujimaju vase skusenosti a nazory - okrem vyteru mam ziadat este nejake vysetrenie? Lebo ked sa v tom prvom nic nenaslo, obavam sa, ze zas povedia, ze je vsetko ok a ono to zjavne ok nie je ☹ Navyse sme minule na vysledok cakali skoro tyzden.
A to ani nehovorim, aky zas bude problem nasadit jej dietu o ryzi a mrkve 😖 , to mi uz ani nechce jest od tej poslednej.
Este ma napadlo - ako sa prejavuje celiakia? Nemoze takto zacinat?

knobloska
7. sep 2009

Sammy, celiakie se projevuje průjmem, ale nesedí mi tam moc ta teplota. My za sebou máme virový průjem, výtěr trval 14 dní, než se to nakultivovalo, negativní na bakterie byl, to jsme věděli 3. den.
Jinak těžko říct, nemá třeba soplíky? Ta moje měla z hlenů neuvěřitelný průjem.
Nebo máte prostě smůlu a znovu někde něco načuchla 2x za sebou. I to se bohužel stane. Jak ještě nebyla úplně OK, tak to chytila snadněji. ☹ Dávám jí při průjmu Nutrolin B, přijde mi dobrý, no a ta dieta je hrozná, o tom vvím své.

knobloska
7. sep 2009

Sammy co zuby před tím měsícem? Třeba to byly zuby a eď má virózu. Protože holenovitá a zapáchající stolice ze zubů nebývá.

sammy
autor
7. sep 2009

Knobloska, nema ani sopliky, ani zo zubov to nebude, tie ma vsetky vyrastene uz take 3 mesiace.
No nejde mi to do hlavy, lebo si nespominam, ze by nieco zjedla, co by jej mohlo takto uskodit.
Ale zas je pravda, ze chyta vsetko mozne kde sa da a ruky si pcha do pusy, neda sa vzdy ustriehnut, aby mala stale ciste ruky. No ani tomu zas nezabranim ani do buducna, to by som jej musela ruky zaviazat nech nic nechyta 😒

knobloska
7. sep 2009

Sammy tak to asi vypadá, že jste měli smůlu a má zase virózu. Ale já si pamatuju, že jsme se tehdy vrátily z nemocnice, malá kadila týden bobky a pak při přechodu na normální stravu to zase měla řídké. Ale ty teploty neměla, to je fakt.
Držím palce, je to úmorný. Mohla to chytit opravdu kdekoliv.

junovka
7. sep 2009

sammy, a robili jej CRP?Ja by som dala urobit CRP-zapal v tele. 😕

simaha
7. sep 2009

My mame teraz to iste .Uz druhy tyzden hnackujeme a vyter bol dobry.Tiez uz mal maly dobru stolicu a po vikende je hnacka spat.Doktorka nevie co to je .Zevraj sa mosu stoho vykakat ine nam neporadi.Poradila nam linex ale nezda sa mi ze by mu to pomohlo.

knobloska
7. sep 2009

Zkuste ten Nutrolin B sirup, pomůže jim to.
Asi to vypadá, že něco řádí ☹

sammy
autor
8. sep 2009

Tak sme vcera nevybavili nic, lebo dokina ma dovolenku a zastupujuca ordinovala len doobeda.
No mala bola bez teploty cely den, ale kakala dokopy 3x a bola to skor hnackovita stolica ☹
Uz som vazne zacala rozmyslat nad tou celiakiou, no teraz som si citala prejavy - tak okrem hnackovitej stolice nesedi na moju dceru nic (nechudne, vahu ma skor vyssiu ako priemer, rastie az nadmerne oproti rovesnikom, nafuknute brusko nema, ani vychudnute koncatiny), no pisali tam, ze niekedy sa prejavuje celiakia atypicky, tak ktovie ako to je.
Chystam sa zmenit doktorku, tak od novej si budem pytat papier na gastro, lebo sa mi to fakt nepaci.
Este mi napiste: aku stolicu mavaju vase deti (vo veku tak 1,5-2,5 roka)? Lebo moja mala ju mala vzdy skor redsiu a kasovitu. Nejak ma to nenapadlo doteraz ci je to ok alebo nie (bola dlho kojena, do 18 mes., pokladala som to za normalne) 😕

knobloska
8. sep 2009

Sammy s tou stolicí je to asi různé. Naše jak kdy, ale taky se stane, že má pár dní kašovitou. Většinou ale takové bobky 😉 . vyšetření na gastro ti schvaluju.
Minulý týden jsem mluvila s jednou maminou roční holčičky a ta má řídkou stolici stále, a nikdo neví proč. Je to u ní tak normální. Prospívá, jen kadí často a řídké. No také bych z toho nebyla tak klidná, podle mě by to tak být neměla.
Držím palce

elucinka
8. sep 2009

Holky, my jsme se řídkou stolicí bojovali víc, než měsíc. Už jsem se taky bála celiakie, nebo jiných alergií.
U nás to začalo horečkou a vodnatým průjmem, bohužel to bylo asi týden po dobrání ATB, takže už z toho měl Adam porušenou střevní floru a pak přišla tahle střevní viroza s horečkou. Na výtěrech byl celkem 3x, ani v jednom nic nebylo. Tak jsem mu přestala dávat cokoliv od mlíka...pomohlo to a pak mi moje Dr. poradila ještě jednu věc - protože ta sliznice nebyla evidentně schopná zvládnout trávení kousků-např. zeleniny atd. a všecko vcelku vykadil, tak jsem mu to začala mixovat. Hlavně polívky,protože ty Adam zásadně polyká bez kousání. A od té doby je klid, kadí vzorově formovaná hovínka a jen 1 denně. Což nebylo ani před tím, než bral ta ATB a měl tu virozu. Netuším, jak ho donutit pořádně kousat, ale než aby se trápil průjmem, tak budu radši mixovat, než bude mít tolik rozumu, abych mu to mohla vysvětlit.

sammy
autor
9. sep 2009

Elucinka, presne, aj mala ma v stolici nestravene kusky jedla, hlavne zeleninu. Ale to sa mam po roku zas vratit k mixovaniu? 😅 Ani neviem ci by mi to take este vobec zjedla 😨
No dnes ideme k novej doktorke, uvidim, co vybavime.
Inak vcera kakala len raz rano, ale vecer asi hodinu plakala, ze ju boli brusko.

lusypink
5. okt 2009

ahojte neviete mi niekto poradit mali ma taku hnusnu zapachajucu stolicu taku vodnatu a farbu ako bahno,ma len 4 mesiace a už bral aj lieky ale nič mu nezabera,našli mu z vyteru že ma candidu a citrobaktera a enterobactera,poradte

zuza.m
5. okt 2009

tak mu na to predpisali antibiotika alebo nie???a skus dat aj probiotika su aj take od troch mesiacov upravi traviaci trakt.infats duphilus su tie probiotika alebo biogaja kvapky.

angellinka
5. okt 2009

sammy-my sme si tym preslo pred nedavnom.Najprv zacali teploty par hodin nato brutalne hnacky,strase to smrdelo 😲 a nenormalne prdel a v kazdej plienke vlhky prd.Jedna noc bola taka,ze 2 sacky plienok som vyhadzovala.
Lekarka najprv ze dieta,probiotika a ze to sa upravi.Vyradit ovocie,mlieko,zelenina-hlavne mrkva na vode,zemiaky,ryza.Nic nepomahalo,nutrilon sme davali stale 😠 okrem toho.
Hnacky neprestavali,po tyzdni sme zasa isli k lekarke(zmenila som pediatra) zobral na vyter stolicu,nic nenasli.Ale maly kakal dalej.Poslali sme este raz,ze nech urobia vsetky vystrenia ktore su mozne,a za tyzden mu zistli,ze prekonal salmonelu,a plesne ☹ no a medzitym sme vysadili aj nutrilon,lebo po tom ho hlavne prehnalo.Tak nam na tie plesne nasadili ATB,pijeme nutrilon bez laktozy a so zavadzanim potravy musime byt opatrni 🙂
drzim palce,viem ako ti je ,kolko si maly vytrpel a ja s nim 😝

mliecne vyrobky este nejeme ziadne,aj ked uz hnacky nema vyyse tyzdna.Bojim sa.A salmonelu dostal z toho,kedze vsetko u nas putuje do pusy,tomu nezabranim. 😎