Zápal mozgových blán u syna

maminuska
5. nov 2011

Dievčatá , chcem sa len vyžalovať, dnes večer mi hospitalizovali syna so zápalom mozgových blán z chrípky, som totálne v prdeli po psychickej stránke, neviem čo od toho môžem čakať.
Máte s tým niekto nejaké skusenosti ?

jahodka11
9. nov 2011

@maminuska -super, tesim sa 🙂 som vedela, ze to dobre dopadne, kedze ste to podchytili vcas 🙂 parada 🙂 dobre sa vyspite, vsetci 😉 😉 😉

monika15
9. nov 2011

@maminuska
a uz sa ma dobre? co lekari povedali ze z coho ????

maminuska
autor
9. nov 2011

@monika15 lekári to uzavreli ako nešpecifický ( atypický ) zápal mozgových blán , pustili ho dnes domov, lebo sa báli aby tam niečo tak oslabený nenachytal, stále ho ešte pobolieva hlava ale už je bez teploty, má kompetne vyhádzané ústa aftami.
Bude ešte minimálne dva týždne doma, v utorok ideme priamo na kontrolu do nemocnice k prednostovi a zrejme aj na detsku neurologiu, ale to s ním pôjdem až do Košíc, jedine k tejto neurologii ja mám dôveru.
Mali sme obrovské štastie v neštastí a to :
1. nešlo o bakteriálnu infekciu
2. išlo o vírus ( možno ) ktorý nedokázali špecifikovať a ani v likvore ( pri lumbálke ) nič nenašli , avšak všetky príznaky nasvedčovali minimálne na podráždenie mozgových blán.

monika15
9. nov 2011

@maminuska
jaaaaaj chudacik, tak vam drzim palce.... a chodte k lekarovi....

moj bratranec mal tiez zapal mozgovych blan z kliesta ... co mal pred 5 mesiacmi v tele... :(

corvetka
13. dec 2011

Tak toto nemôže byť náhoda... Akurát som sa vrátila z hospitalizácie so synom a hneď som začala hľadať na nete info o zápale mozgových blán a natrafila som na túto diskusiu....Môjho syna - 10 ročný, hospitalizovali tiež v nedeľu 4.11. s podozrením na zápal pľúc a do pondelka to malo taký rýchly klinický priebeh, že mu hneď robili lumbálku, lebo sa to zvrtlo na podozrenie zo zápalu mozgových blán. Začalo to úplne nevinne, takým slabým pokašliavaním. Tak som mu pre istotu dávala mukolitický sirup asi 4 dni. Potom však dostal v piatok teplotu, tak sme boli u detskej lekárky, ktorá fakt nič nezanedbala. Nakoľko bol predtým v kontakte so susedom so zápalom pľúc /to sme samozrejme nevedeli-len pokašliaval/, tak ho poslala pre istotu na RTG, lebo posluchovo bol čistý. Snímok bol negatívny, tak mu ešte urobila z krvičky rýchle CRP vyšetrenie na zápalove ukazovatele. To mal len veľmi mierne zvýšene a celé to teda uzavrela ako virózu. Teda sme domov prišli s Brufenom a vitamínmi. Lenže cez sobotu som nestíhala zrážať teploty, striedala som po 4 hodinách Paralen a Brufen. Mal však najviac 38,8, teda žiadne štyridsiatky. Ale čo bolo divné, že stále spal, prespal celú sobotu a nedeľu doobeda. Pobolievala ho trošku hlavička, ale nič tragické a krk mal celý čas voľný. To spanie ma však strašne znervózňovalo, tak som zavolala na pohotovosť a kázali nám prísť sa ukázať.Odtiaľ nás hneď poobede hospitalizovali a posluchovo sa už zdal zápal pľúc na jednej strane, tak mu nasadili ATB do žily, aby rýchlo zabrali. No a ráno na vizite sa už primár vyjadril, že sa mu zdá "meningitický"...skoro som odpadla od hrôzy - zlatá nevedomosť....Už ho bolela šija , ale len vtedy, keď mu ňou manipulovali. Tiež sa nemohol v sede predkloniť a podobne, ale hlavička ho vôbec nebolela /tieto príznaky však môžu byť aj pri teplotách/. Robili mu hneď potom lumbálnu punkciu a rozbor likvoru poukazoval na určité hodnoty pri meningitíde, našťastie nie bakteriálnu formu ale len vírusovú. Hneď dostal iné ATB. Ale to nebolo všetko. Malý mal v lete na ruke kliešťa, našli sme ho okamžite, nebol ešte ani nasatý a miesto nebolo začervenané. Dokonca sme ho šli vybrať k lekárke - pre istotu. Takže teraz je v hre aj to, či ten zápal nespôsobil ten kliešť a či sa nejedná o Boreliózu-ktorá ho mohla vlastne vyvolať. Teraz čakáme na výsledky z Banskej Bystrice, ktoré by to mali potvrdiť, resp. vyvrátiť. Dnes nás po 10 dňoch z nemocnice prepustili /bola som s ním-u nás to je možné/, malý bol po pár dňoch fit, dnes mu absolútne nič nie je - žiadne bolesti, problémy...joj musím zaklopať, až to nezarieknem...Celý čas mal v ruke kanylu a dostával ATB priamo do žily - vraj pre istotu kôli podozreniu z tej Boreliózy a odo dnes máme tabletky. Je to hrôza, keď si predstavíte, že z obyčajnej virózy sa môže vyvinúť niečo takéto...Ja fakt neviem z čoho to mohol mať, zvláštne je, že bol asi pred dvoma týždňami očkovaný na čierny kašeľ. Keď tu čítam tie skúsenosti a negatívne názory na očkovanie, tak začínam mať vážne pochybnosti, či to spolu nesúviselo...A ešte niečo, našli mu v prínosných dutinách dáky PNEMO bacil/zabudla som názov/ a pritom som ho dala pred 3 rokmi zaočkovať proti pneumokokom. No nič, držím ti moja palce - aj sebe, nech nám to všetko dobre dopadne....Neboli ste náhodou aj vy po očkovní? Nevšimla som si koľko má tvoj syn rokov, lebo nás očkovali na 10 ročnej prehliadke.

corvetka
14. dec 2011

@corvetka Pardon, pomýlila som sa, to očkovanie bolo na MMR!!!!!! /mumpsrubeola a osýpky/

maminuska
autor
14. dec 2011

@corvetka ahoj , reagujem na tvoju IP.
Syn sa má relatívne dobre, avšak doteraz ho bolieva hlava, o týždeň ideme na neurologiu .

corvetka
15. dec 2011

@maminuska Dnes večer sa aj môj malý sťažoval na bolesť hlavy...neviem, či to nemá z telky, alebo pc - bodaj by, som z toho úplne na nervy, stále ho pozorujem....

sisiska
19. apr 2012

maminky, ake vysoke teploty su pri meningitide? mozu byt len mierne zvysene okolo 37,5?

koniarova
20. apr 2012

@sisiska Nie, teplota je vysoká 39-40. Prečo máš podozrenie?

sisiska
20. apr 2012

@koniarova ano, mala ma haemophila v nose, predvcerom nas pustili z nemocnice, kde sme boli s podozrenim na zapal pluc, vcera zacala vracat aj hnackovat a zvysene teploty uz okolo 37,6-37,8, stazuje sa na bolesti bruska, boli sme dnes u lekarky a vraj crevna viroza...ale boleli by ju pri crevnej viroze svaly?

koniarova
20. apr 2012

@sisiska Veru, neviem poradiť. Mohla tú virózu chytiť aj v tej nemocnici. 😒