Zápal obličiek u 6 ročnej

nikamichal
8. feb 2022

Dobrý deň. Moja dcérka mala v decembri zápal obličiek,boli sme týždeň v nemocnici. Teraz mala dosť žltý moč a len cvrkala. Samozrejme zasa mala krv v moči. Dostala antibiotiká. Dnes sme boli na Nefrologii a dr mi povedala že má niečo zväčšené na jednej obličke (nepamätám si čo mi hovorila) mala som z toho veľký stres. Pridávam nález . Prosím vás streti ste sa s tým niektorá?

lindusss2016
8. feb 2022

@nikamichal mate tam nalez dilatovany duty system. Mala ma zvacsene oblickove panvicky, odhadujem to na cca. 2.stupen, ale nie som odbornik, len syn mal podobnu diagnozu, je uz 2,5 roka po operacii, ale aby si sa neplasila, on mal uz 4.stupen, dilataciu o dost vacsiu a bol malicky, pri 6 rocnej to uz mozno nie su tak vyrazne cisla. Co vam povedala na nefro? Neposlala vas na urologiu? Bude musiet byt sledovana, ak sa este k tomu tie zapaly opakuju, tak pravdepodobne bude potrebovat aj ine vysetrenia

mamina1419
8. feb 2022

@nikamichal neboj sa dcéra má to isté od narodenia. Keď mala 11 mesiacov prekonala silný zápal, mala až zväčšenú pečeň vďaka rozsiahlemu zapalu. Od vtedy máme pokoj. No n anefrologiu chodíme na kontrolu stále. Dcérka má už 7 rokov. Musí sa naučiť viac piť a hlavne čistu vodu a urologicky čaj obcas preventívne. A vekom sa jej to začalo upravovat

nikamichal
autor
8. feb 2022

@lindusss2016 fuu... No hádam nám operácia nehrozí 🙏 nič mi nepovedala dokopy iba že musíme chodiť na kontroly. A že uvidíme ako často bude mať zápaly. A teraz po operácii je už ok maličký?

nikamichal
autor
8. feb 2022

@mamina1419
Bojím sa lebo neviem či to má od narodenia. Vtedy mi nič nepovedal nikto nič tak asi nie. Ja strašne stresujem....

mamina1419
8. feb 2022

@nikamichal chápem že sa bojíš. Ja som sa bála tiež keď mi to povedali v porodnici. Ale bude v poriadku. Pozri si na nete potraviny ktoré zaťažujú obličky. A snažiť sa ich vylúčiť. Bude to ok. A radšej sprcha než napustena vaňa a pozor na verejné kúpaliská a mokré plavky v lete. Radšej sa vždy prezliecť do suchých

nikamichal
autor
8. feb 2022

@mamina1419 na toto si dávam veľký pozor. Máme aj ekzém takže bazén jedine doma. Ďakujem za radu. Idem pozrieť na net.

mamina1419
8. feb 2022

@nikamichal držte sa. A dcére prajem skoré uzdravenie.

lindusss2016
9. feb 2022

@nikamichal ano, od operacie vsetko ok, uz je to 2,5 roka, chodime na kontrolu na nefro a na urologiu na kramare. Inak je to normalnr dieta...