Zápal očných spojiviek, soplík, kýchanie - alergia?

tamia
16. apr 2009

Ahoj,
mám dvoj ročnú dcérku ktorej zistili zápal očných spojiviek a taktiež vela kýcha a má taký vodový soplík. Má zdurenú nosovú sliznicu velmi. Dokina hovorila, že je velká pravdepodobnosť, že má alergiu. U alergologa som zatial nebola. Ja by som rada vedela či máte niekto podobné problémy s cca 2 ročným dieťaťom a ako to riešite. Chodíte alergologovi? Aké vyšetrenia vám robí? Berie dieťatko nejaké lieky alebo len kvapky do nošteka, očiek? Nám dali tobradex kvapky do očiek.

ssilvus
26. apr 2009

ahoj my sme mali zapal ocnych spojiviek asi trikrat...zacalo to ked mal polroka maslela som ze ma niaky prievan alebo tak...medzitym sa dostavili sopliky...boli sme u ocnej myslela ze moze mat upchate slzne kanaliky...tak mu to pozerala to bolo v poriadku povedala ze je to zapal ocnych spojiviek...mal to aj neskor este 2 krat ale sopliky uz nemal...doktorka povedala ze to moze byt aj tym ak si dieta casto brhli ocka, alebo aj z toho ked je nieco vo vzduchu...myslim ze alergia by to nemala byt, zevraj do 3 rokov je malo pravdepodobne zistit alergiu u dietata...aj ocna mi to povedala..lieky nemal ziadne...torbadex sme nemali...mali sme niake ine kvapky s antibiotickym ucinkom..a ked mal aj hnis tak som mu to pravidelne umyvala mokrym tamponom...nastastie doteraz sa nic podobne neobjavilo....a torbadex je na zapal ocnych spojiviek...nevie mja sa moc nevyznam , poznma to lebo ich ma manzel doma je po operacii oka laserom tak som mu ich davala