Zápaľ pľúc - voda v pľúcach

gabina01
8. dec 2015

Maminky prosim o skusenost ak mate mali mi dostal tazky zapal pluc pri nastupe sme malim crp okolo 700;po 4 dnoch je to 42 plucka zatial na pravejnstrane neragujun atb zatialmucinkuju podla crp aj snimku lenze dnes nam dr na sone nasla vodu v plucach cca 200ml hned nas prevazali do bb je tam na are chcem vas poprosit ak mate s tymto skusenost ci este nastali dake komplikacie ale po vybrani tej vody uz bolo dobre.dakujem za odpovede

8291
8. dec 2015

Voda na pľúcach je pri ťažkej pneumonii normálna komplikacia.crp mal naozaj veľmi veľmi vysoké.nepises ci dycha sám alebo je na plucnej ventilacii.pokial vypungovali vodu,atb.je vykryty,teploty ustupili,tak si myslím ze sa to vystabilizuje pevne verim.Ci čakať komplikacie to ti aj lekár povie,ze komplikacie môžu nastať kedykoľvek a akekolvek,to ti nikto nezaruči ze nebudú.ale ja si myslim že pokiaľ naozaj je prekryty atb,bez teplotý,vypung.fluidothorax,oblicky funguju tak to len doliečia a pôjde čoskoro domov,ovsem ak nieje na plucnej ventilácii.

gabina01
autor
9. dec 2015

dycha sam akurat je na pristrojoch aby merali tlak srdcd a dychanie.tu vodu budu vyberat dnes.

vivi
9. dec 2015

ahoj, môj malý mal už 3xzápaľ pľúc a to nemá ani 2,5 roka. Ale nikdy takýto ťažký, mal to vždy z virózy a crp 8 ale aj napriek tomu dostal atb. vždy. Hospitalizovaný bol len ten prvý krát keď mal 8mesiacov ☹ Od pondelka je s babkou a tetou v kúpeľoch v Lučivnej, práve zamerané sú na dýchacie cesty, tak dúfam že mu to pomôže. Manžel mal 2xpneumotorax, síce on to mal z hokeja, ale neviem či nemá predispozíciu a malý to nemá po ňom, také slabšie pľúca. Manžel skončil obidva krát vo Vyšných Hágoch a vodu s pľúc mu odvádzali drenážnymi hadičkami 😒 !

Neboj sa, dôležité je, že má malý nasadenú liečbu a je pod dohľadom. Určite sa z toho dostane a potom by som uvažovala tiež nad kúpeľmi. Neviem koľko má rokov ale od 3 rokov mu to hradí poisťovňa, náš nemá ešte ani 2,5, tak sme mu to museli celé zaplatiť 😠 ale radšej aj auto predám len nech je zdravý...

Ešte som sem chcela napísať, že malý nemal ani teploty, len kašlal a zistili mu to až na rontgene, aj napriek tomu, že ho dlho počúvala fonendoskopom, nič nepočula, tento centrálny zápal vraj je ťažko počuteľný. Naša doktorka je skvelá, len sa jej to nazdalo a radšej nás poslala a už aj jej to potvrdili... ☹

Držím mu veľmi palce a napíš, ako sa má 😉