Zapálená a vyhádzaná riťulka

martuska90
13. dec 2015

Babule prosiiim o pomoc..
Drobec je chory-ma soplik a kasle..no od vcera mi uz hnackuje 😳 ako naschval nemam doma probiotika a tak sa mu straaasne zapalila ritulka...Celu ju ma cervenu a vyhadzanu(pridala som foto)...uplne to ma teple..snazim sa ho nechat s holou ritkou..ale kedze je chory tak mi po chvilke kycha..Sudocrem ani pityol ani zasyp nepomohol...
Ked dojde manzel z prace letim do lejarne pre probiotika a nieco na tu ritku..nemate nieco osvedcene???
Dakujem vam za kazdu rozumnu odpoved

zuska2001
13. dec 2015

mne to vyzerá na nejakú alergiu...nezjedol niečo ? Ked aj hnačkuje, môže to byť reakcia na potravinu. 3la by som k lekárovi.

martuska90
autor
13. dec 2015

@zuska2001 Neviem ci alergia..ale jed mu sli zubky ze maval hnacky tak vzdy mal ritku cervenu..doki povedala ze ma citlivu pokozku (to ma,bo plienku musime kupovat len v rakusku,bo u nas su pampers mafe in poland a tie nepasuju) ale vzdy nam pomohol ten pityol...ale teraz ani nechce aby som sa mu toho chytila a ako som napisala ma to take teple..
Zajtra pojdem doki len som mu chcela uz dnes trovhu pomoct

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
13. dec 2015

@martuska90 vetrat a bepanten. Plus dokupit tie probiotika.

certi
13. dec 2015

IMAZOL

siravan
13. dec 2015

ahoj,ja mam dievcatko a tiez ma take vyhadzane ale na pisulke,,,,,zmen plienky pampers nie,,,,,,a natri sudokrem,,,a ak nepomaha ta mast ribalka je velmi dobra,,zmizne ti to

petrabu
13. dec 2015

Nam pomohol Imazol,umyvat iba vodou a veeeela vetrat. Drzim palce

zabina27
13. dec 2015

imazol krem pasta, nechat vetrat, potierat repikom (vlazny, studeny odvar, vatickou prikladat, alebo rozprasovacom, nech netries), nepouzivat vlhcene obrusky chvilu. nech imazol, ale tu krempastu donesie rovno muz cestou domov 😉
bepanten nam nepomohol nikdy, ked som par dni pouzivala len rybilku, tak sa dokonca vyhadzal... sudokrem pouzivame pravidelne, ritulu mal vyhadzanu len raz tak viac, obcas je cervensia, dam viac sudokremu a pri dalsom prebaleni je ok

nikolkamar
13. dec 2015

Nepouživaj vlhčene utierky zatial umyvaj len vodou a ked sudocrem a pityol nepomaha tak neviem lebo my len tieto použivame

martuska90
autor
13. dec 2015

@siska53
@certi
@siravan
@petrabu
Imazol nam nepomaha..a plienky ine ako Pampers s Rakuska voobec _:( bo hned ma zapareniny..skusim ten bepanten a probiotika..dakujeeem

sweetlife001
13. dec 2015

a kolko dni to uz ma ked az zajtra idete k dr a vyskusali ste tolko masticiek ??? ved na to tiez treba cas aby vam zabrala nie len bezhlavo natierat vsetkym co doma mame !

siska53
13. dec 2015

@martuska90 a co naj iac vetrat.

andrejta
13. dec 2015

Bepanthen je slaby, z mojej skusenosti, akutne by som pouzivala 2x denne imazol krempasta a pomedzi to sudocrem a umyvat iba v cistej vode po kazdom kaku, ziadne vlhcene utierky a opatrne ozehlenou bavlnenou plienkou poutierat, pripadne dosusit opatrne fenom, nech mu tam nic nemokva. Chudatko, drzim silno palce nech to rychlo prejde

katrin21
13. dec 2015

@martuska90 nemas doma framykoin masticku? ako prva pomoc, kym nieco kupis by mohla pomoct zmiernit stipanie a regenerovat pokozku.....
podla mna to moze byt z hnaciek.... nemusi to byt alergia... hnacky vedia dobre potrapit pokozku v plienke... aj ked sa hned prebaluje, aj tak...

inak kupel v dubovej kore robi zazraky.. neter mavala problem s pokozkou ako babatko a dubova kora jej pohohla...

sandrametu
13. dec 2015

framykoin masticka nám tiez pomohla, a tiez aj sudocream, malá ritulka, drzím palce 🙂

saskia24
13. dec 2015

My sme s tým bojovali asi dva mesiace, sledovala som stravu ale neprišla som na nič z čoho by to mohlo byť. Boli sme u lekárky, tá nám predpísala nejaká masť namiešanú z lekárne(taká neonovo žltá) a z tej sa malá vyhádzala ešte viac. Ked som to povedala lekárke, tak že to nemôže byť z maste, že je to antibiotikum..a predpísala fungicidin..ani ten nepomáhal..a to som mala odskúšané maste ako pytiol, sudocrem betanthen imazol rybacia masť...tak sme kúpili imazol ale krémpasta a ten nakoniec pomohol...a malí sme repikové kúpele a aj cez den sme potierali repíkom....držím palce nech to čo najskôr prejde...

radina
13. dec 2015

@martuska90 mne sa maly takto vyhadzal z plienky, zabrala nam rybacia mast. poradila mi to mama, ze sa to stalo aj mne, nevedeli mi to nicim vyliecit tyzdne, a nakoniec toto jedine zabralo. kupila som ju napr v lekarni dr. max tej istej znacky. je urcena na detsku ritku 🙂

myryjam
13. dec 2015

Imazol

damadama
13. dec 2015

@martuska90 Ahojky. Skús dávať očnú masť Ophtalmo-septonex alebo Betadine masť (je síce na recept, možno niekde predajú), ale naozaj tieto mastičky pomáhajú, či už na riťušku, ale aj na zaparené gulky alebo drobné ranky. Tiež sme to mali, z jednorázoviek, keď sa to vyliečilo, používame len Cicadermu, na striedačku trochu Rybylku.

paulina61
13. dec 2015

Nám pomohol parafínový kúpeľ oilatum je to super vec nepustí vodu pi bruško a jeden vŕšok do troch dní bude tip top

paulina61
13. dec 2015

@paulina61 alebo zinkova masť od kožnej nám.to veľmi pomohlo a ktomu fenistil kvapky

ipwoman
13. dec 2015

Skus Biodermu masticku na zapareniny, to dcerke pomohlo najlepsie, ak nieco mala. Inak ako pisali baby vyssie, ziadne vlhcene utierky, pri kazdom prebalovani umyt vodou, po stolici mydlom. Pri tomto rezime nejake zacervenanie je skor vynimka...

lulu2014
13. dec 2015

ahoj...aj my sme si tým prešli - nebola to alergia len plienkovanie. hypermangánové kúpele , žiadne vlhké utierky iba voda, a davala som framykoin od Dr. pomohlo. pytiol a sudokrem nepomahal a potom som davala nahrubo rybaciu masť v zelenom obale - tá v modrom nebola taká dobrá. a tú zelenú mi dokonca napísala Dr. - čo som nevedela že môžu písať / menší doplatok/ ....držím palce nech ste rýchlo fit . je to nepríjemné ale naozaj v tých plienkach sa to zmieša...a už to je.
a kontrolovať často plienku aby v tom bol čo najkratšie... 😉
a mydlo by som klasické - lepšie vysušuje ako tekuté

mirkaaa80
13. dec 2015

Imazol!!!

martuska90
autor
15. dec 2015

@alja20
@andrejta
@katrin21
@sandrametu
@saskia24
@radina
@ipwoman
@lulu2014
babule dakujeeeem za radyy 😀 😀
ale ako som sa už viackrát presvedčila tak aj teraz že nie vždy to čo je drahe je aj dobre...
v lekarni mi poradila uuuplne obyč mastičku za smiešnych 1,40eur a dala som mu ju na noc ( je pravda že smrdí) ale ráno mal malý riťku ako na titulku časopisu 😕 😕 až sa mi veriť nechcelo...
prikladám foto,kto máte tiež taký problém skuste 😉 😉

martuska90
autor
15. dec 2015

Toto je ona

katrin21
15. dec 2015

@martuska90 a aka to bola mast.. nie nahodou pytiol??? Lebo za socika sa ten pouzival a bol uzasny a potom zrazu ho prestali odporucat, ze nieco obsahuje a moze byt skodlivy, ale ved cele generacie na nom vyrastli.. ci to nie je nahodou ten.

aha, tak ty si dostala ichtyol.... tak to potom znamena, ze to mala infekcne, zapalene, ako ked su napr. vredy, lebo ichtyol s apouziva na vredy, vytiahne aj hnis apod.. a gafor sa vyuziva aj v kozmetike, lebo krasne ukludnuje podraždenu plet...
Vidis, ten ma nenapadol, ale aj ten je super. mame ho doma 🙂 je dobry na kadečo.

martuska90
autor
15. dec 2015

@katrin21 pridala som už foto...
Pityol sme tiež používali resp, ako je červená riťka hned dávam pityol a pomáha...
len teraz nám nepomohol ani ten 😢

katrin21
15. dec 2015

@martuska90 🙂 lebo uz to nebolo len zaparene.... uz sa tam nieco dialo... ale hlavne, ze pomohlo
potom existuje aj cisty ichtyol, je to taka ciernohneda masticka , ale velmi farbi.... toto je take univerzalnejsie s tym gafrom a zaroven bledsie.

martuska90
autor
15. dec 2015

@katrin21 nevieem čo to bolo ale ešte sa mi to nestalo aby mu v priebehu pár hodín ostala taká riťka... ☹ ☹ No máme to za sebou a dúfam že sa to nebude opakovať 😀