Zapálená bradavka bábätka. Máte podobné skúsenosti?

lindula3
12. júl 2009

ahojky... hladam maminky ktore mali podobny problem ako my...
mojej malinkej sa zdurila a scervenala cela bradavka, boli sme v nemocnici urobili sono a vraj ma zapalene zlazy a pricina je moje mliecko, dostali sa jej do tela nejake moje hormony... vacsinou sme na umelej strave (beha ha) ale odsajem tak na dve davky denne aj mojho mliecka, takze aj to malicke mnozstvo jej uskodilo... dostali sme obvazy s ichtyolovou mastou a moje mliecko vraj mozem davat ale bojim sa aby som jej este viac neuskodila... mate aj vy podobne skusenosti?

veronika81
12. júl 2009

čože?? 😨 Takéto niečo je možné? Aby MM uškodilo? No som zvedavá na skúsenosti iných..

Lindula, prajem skoré uzdravenie, nech vám to rýchlo prejde 😉

akejka
12. júl 2009

ahoj lindula, aj my s tým máme skúsenosť. Tiež mala Lucka 3 mesiace a cez moje MM sa do nej dostal zlatý stafylokok (ktorý sa mne dostal pri sekcii do rany...), ktorý jej spôsobil zdurenie bradavky a dokonca absces.
Koj kľudne ďalej, to už neovplyvníš...ja som v tom čase výlučne dojčila. Nám odporučila detská chirurgička potieranie octanovou masťou, to je ešte v počiatkoch, kým nie je absces. My sme boli na tom tak zle, že malej chirurgička pinzetou musela pretrhnúť bradavku, vyvalila sa obrovská kopa žltého hustého hnisu a potom sme to už len mali ošetrovať repíkovým odvarom a antibiotickým zásypom + sterilné krytie...

Ak to nemáte až v štádiu abscesu, chirurgička spomínala veľmi vysokú úspešnosť s octanovou masťou...držím palce, a s dojčením pokračuj 😉

lindula3
autor
12. júl 2009

veronika dakujem, no vidis co vsetko sa moze prihodit to by ma ani vo sne toto nenapadlo

akejka no hura niekto sa nasiel (znie to blbo) ale doteraz som este o tom od ziadnej maminy nepocula a vela ani nevie ze take nieco existuje...
vcera som sa bavila s annag (laktacna poradkyna) chcela som vediet nazor aj ineho "doktora" a tiez ma utvrdila ze mliecko jej davat mozem a vraj vies z coho to bolo? prehnala som to vela s cajmi na kojenie... no to je pravda, lebo za normalnych okolnosti odsajem 20ml a ked som pila tie caje odsala som aj 50ml... davala som si caj pre kojace a este aj benedikt lekarsky a celkom sa mi to rozbehlo, takze teraz musim upravit tie davky cajov🙂 chudatko lucka, to jej robili lokalne? a potom uz ste boli v poriadku ci sa to vratilo? ja sa bojim toho ze by sa jej to vratilo, nerada by som jej ublizila, uz som bola v takom stadiu ze som tu trosku mojho mliecka aj chcela zastavit ale potom mi to svedomie nedalo a som si povedala ze este sa potrapim aj ked odsajem len trosku, uz mam nazbieranu za dnes na jednu davku tak jej ju dam. od piatka nepapala moje mliecko a stolicu mala uplne ako malta, tak aspon na nieco je to moje mlieko dobre🙂 my tam zatial absces nastastie nemame aj ked ma na pohotovsti vystrasili trosku ze ked sa to zhorsi tak sa to reze, dnes som jej to dala po 2 dnoch dole, ma to trosku lepsie, ale zasa jej to musim prelepit ichtyolom, to bolo revu ked som jej strhavala ten leukoplast

bika10
13. júl 2009

Ahojte,
moja malá to tiež mala, keď mala 2 týždne. Dr. hovorila, že keď sú bradavky opuchnuté, je to vporiadku ale červené byť nemôžu. Nám dala nejakú robenú vodičku z lekárne - nejaký alkohol, ale už neviem presný názov. Na druhý deň sme išli na kontrolu, či sa jej to lepší, keby nie dostala by ATB. Nám sa to po obkladoch zlepšilo, jeden prsníček jej prešiel asi za 3-4 dni (už neviem presne) a urobilo sa jej to na druhom tak sme hneď dávali zábaly a tiež to prešlo.
Dr. mi hovorila, že prsníčky po pôrode môžu byť zdurené - pod vplyvom hormónov matky - čo je normálne. Lenže keď sú zdurené sú citlivé a stačí malilinká minitrhlinka a dostane sa tam infekcia. Mne o tom že by som nemala kojiť nič nehovorila - kojila som v pohode ďalej 🙂
Prajem skoré uzdravenie 🙂

miss_shy
13. júl 2009

ahoj lindula,
my sme mali te isty problem a velmi nam pomohla octanova mast, lekarka nam poradila riadne natriet vatove tampony (tie okruhle) a prilozit, nam to v pohode drzalo a pri kazdom prebalovani som to len znova natrela pripadne vymenila, po cca 4dnoch to malemu super ustupilo, skus tu octanovu mast. Drzim palce nech je malinka rychlo ok. 😵

miss_shy
13. júl 2009

bika nie nahodou tanin alkohol?

akejka
13. júl 2009

lindula, áno Lucke robili zákrok lokálne, bez umŕtvenia. Len chirurgička pinzetou malej pretrhla bradavku, malá hrozne plakala a potom už bolo dobre. zahojilo sa to úplne do týždňa a odvtedy bol pokoj. Dnes keď jej pozerám na bradavku, má v nej takú maličkú bodku - pamiatku, ale inak je bradavka rovnako veľká a sfarbená ako druhá, čiže ten, kto nevie o jej zápale, si to ani nevšimne 😉
Už sa to nevrátilo aj vďaka antibiotickému zásypu framykoin...ja som takisto bola ešte v šestonedelí liečená antibiotikami, zo mňa toho stafylokoka vyhnali von, ale prešiel cez materské mlieko do Lucky.
Tiež som si vyčítala, že kojením som jej spôsobila nepríjemnosti, ale Lucku ten zápal vôbec nebolel. Sme jej to chytali, aj doktorka, ale nemala to citlivé, lebo ani nemukla 😕

bika10
13. júl 2009

miss shy - áno, myslím že ti bol tanin alkohol nejaký menej percentný - pľuhavec robí riadne tmavé fľaky na oblečení, ktoré ťažko púšťajú 😒

my sme na prsníček dali ten sterilný štvorček - obvazík, ktorým sa čistí aj pupček, a to sme prilepili na prsníček hypoalergennym leukoplastom a párkrát za deň to navlhčili. Na to ešte vreckovečku alebo naskadanú košieľku aby nemala mokrú vrchnú košieľku

Inak mali sme na to dávať pozor pri kupkaní, aby sa to nenamočilo 😉

lindula3
autor
13. júl 2009

ahojte baby, dakujem... vcera som jej to prelepila a uz tam vobec nic nemala, len ten leukoplast, dala som jej ten papierovy a strasne, musim zajtra skocit do lekarne ci existuje nejaky specialny pre babatka...
v piatok ideme na kontrolu, tak uvidime co povedia, vo vode to nemocime, davame pri kupkani pozor, to nam tiez zakazali to namocit