Zapálené očká

luca1986
4. mar 2017

Malému piatok na večer začala kartaviet očko. Dávam mastičky ophtalmo-septonex, dnes som aj vyčistila kamilkami. Ale nepáči sa mi to 😢. Zajtra ak sa mu to nezlepší behneme na pohotovosť. Viete mi poradiť či je v TT detská očná pohotovosť a kde??

nana1710
4. mar 2017

Aj my sme to mali, pediater predpísal pamycon, na očné nás ani neposlal. Treba určite pamycon inak to neprejde-je však na predpis.

janci05
5. mar 2017

Ophtalmo Framykoin a Uniflox by mohli tiež pomôcť, ale sú na predpis, takže zostáva už len ísť k doktorovi. Nám na očká pomohol ten Framykoin.

adriannasvk
5. mar 2017

Ja som synovi vyplachovala ocko ocankou a potom som nu davala ophtalmoseptonex kvapky. Cca 5x denne som mu "masirovala" ocny kanalik aby mu ten hnis vysiel a do cisteho som nakvapkala. Po par hodinach opakovala,po par dnoch to preslo🙂 synovi napr pamycon nezabral..treba skusat.

lenocka5685
5. mar 2017

Ešte je dobré pretierat borovou vodou a ak to nezaberá tak ísť čím skôr na očné mi sme to tak mali a nakoniec malej robili prepláchneme slznich kanalikou asi 6krat jej to robili no moc to nepomáhalo v Seredi je dobrá Doktorka Klobusicka ale mi sme nakoniec skončili na kramaroch

viera77
5. mar 2017

Pokial doma nic nezabera, tak urcite co najskror navsteva ocneho lekara....predpise antibioticke kvapky a treba sa pytat na ukazku masaze kanalikov, ak to nepomoze, tak preplach...s hnisanim ociek sme sa trapili od narodenia pocas celeho jedneho roka...tiez sme navstevovali dr.Klobusicku v Seredi (zoberie vas prednostne, len treba sestricke vysvetlit zavaznost stavu) a tiez sme aj tak nakoniec skoncili na Kramaroch, ale odvtedy uz bol absolutny pokoj od hnisania.

veronikax
5. mar 2017

Ahoj 🙂 Skus este len harmancek sypany urobit...a ked precedis tak namoc tampon do vlazneho harmanceku a skus pretierat viac krat za den 🙂 stale aby to bolo vlazne 🙂
Nam kapriky aj slzicky presli po dni 🙂

adriannasvk
5. mar 2017

Urcit co najskor praktizovat tu masaz kanalikov. Ja som sa bala toho preplachu velmi☹ synovi nezabrali kvapky ani od ocnej. Ale ja som stale masirovala ten kanalik a vyplachovala kvapkami,az sa nakoniec vyplatilo🙂chce to len trpezlivost🙂 citala som,ze az 90% deti to do jedneho roka prejde🙂

luca1986
autor
5. mar 2017

@nana1710
@janci05
@adriannasvk
@lenocka5685
@viera77
@veronikax
@adriannasvk ďakujem veľmi pekne za vaše rady dievčatá. Dnes sme s malým išli na tú pohotovosť, má zápal spojiviek, vyčistili nám tam očká a dali nám kvapky do ociek. Tak hádam nám to rýchlo prejde. Isto mu skúsim robiť aj tie masáže, len si nedovolí chytiť sa tých ociek ☹
Ešte raz vám veľmi pekne dakujem

lenocka5685
6. mar 2017

Držím palce a hlavne pevné nervy

silvinkakrajcirova
16. aug 2017

@viera77 prosim viete mi dat kontakt na tuto pani doktorku klobusicku?? Dakujem 😊

viera77
16. aug 2017

@silvinkakrajcirova zial, kontakt na nu uz nemam, chodili sme k nej pred 2 rokmi a odvtedy uz viac neboli a momentalne ani neplanujeme ist....tel.cislo by malo byt zverejnene na nete,

yvessl
30. aug 2021

Nas syn mal priblem s ockom od narodenia.Z porodnice nas pystili ze uz netreba kvapkat a je to vporiadku ale stsle sa mu tam robila kaprinka.Pediatricka poradila kvapnut materske mlieko,na druhy den to mal totalne zapalene a spuchnute,takze rozhodne nedoporucujem.Potom mi kamoska ocna poradila kvapkat Ocuflash blue,po 10 dnich mu to preslo.Asi po tyzdni dvoch mu to iste oko zacalo znovu slzit a tvorit sa hnit,Ocuflash uz nezaberali.Sli sme k ocnej na vyter,zatial preplach nerobila.Dostal na 10 dni 3x denne atb kvapky.Pomohli ale po tyzdni to opat zacalo,tak sme este skusili repik asi 3 dni.To bola najvacsia katastrofa za tie 3mesiace co sme to riesili takze repik vobec!!Sli sme uz na preplach a dala dr este znovu dalsie atb na 7dni 5xdenne.opat pomohlo a po tyzdni nekvapkania zase to iste,sli sme este 2.x na preplach a zase atb na 5dni 3x denne.Plus som mu to zacala pri kutiku riadne masirovat.Onecne to pomohlo,viac by som ho uz na ten preplach nedala,samozrejme strasne plakal.Podla mna asi zabrala ta masaz…