Zapálený nechtík na nohe

svuniecko
23. júl 2015

Ahoj. Chcela by som sa poradit co na zapaleny nechtik na nohe. Strihala som mojmu malemu nechtiky a nejakym nedopatrenim som mu asi kus pichla s noznickami do prstika. Palcek mu hnisal,zapalil sa. Davam mu na to visnovskeho balzam, hnis pekne vytahal ale stale ho ma opuchnuty, zapaleny a musi ho to isto velmi boliet. Vcera mu to kus aj krvacalo po okraji nechtu. Neviete ci mu mam davat este ten balzam alebo uz nieco ine kedze mu uz nehnisa? Alebo mam asi navstivit nasu detsku dr.? Dakujem

eeffka
23. júl 2015

@svuniecko neviem kedy si ho pichla, ale pichnutie sa zahoji do 3dni, skor si myslim ak je to dlhsie ze ci mu nevystrihla nechet uplne a ostal tam spic a ten sa zaryva do maska a hnisa to... ja som toto vyrobila dcere pred mesiacom, tam maste nepomohli, tiez som dufala ze som ju len pichla bohuzial som to po 2t musela zoperovat a za 2dni to bolo v pohode

svuniecko
autor
23. júl 2015

Nezda sa mi ze ma dakde nechtik pichnuty lebo uz ho ma taky velky a nechce si ho dat ostrihat. A ako zoperovala? Ma to uz asi tyzden. Ale nehnisa mu to uz asi tri dni. Len hovorim teraz to ma cervene,opuchnute a zapalene. Tak asi zajdeme ku doktorke s tym :/

seahorse27
23. júl 2015

Ja som davala malému na to Framykoin mast a pomohlo, ale on to nemal tak velmi ako tvoj, mal to iba cervene okolo nechta.

svuniecko
autor
23. júl 2015

No ale to by mohlo pomoct. Skusim mu to s tym pomastit.

ikiniki
23. júl 2015

Ahoj, taky prirodny recept 🙂 nastruhat osupany zemiak, zabalit do latkovej vreckovky a priviazat na bolave miesto. Neviem, cim to je, ale mams tym skusenosti, ze to pomaha. 🙂

eeffka
23. júl 2015

@svuniecko zoperovala tak ze som musela pockat kym necht kus podrastol a vystrihla s noznicami, vystrihla som taky osten

svuniecko
autor
23. júl 2015

Fu dakujem velmi pekne za rady. Neviem co s tym robit. Zajtra ideme ku lekarke a uvidime co povie. Ale vidim to tak ze budeme asi aj my operovat :( len pockam este ci sa mu to kusok nezahoji a tak. A to bude treba stale tak potom odstrihavat z nechtu?

svuniecko
autor
24. júl 2015

@eeffka a ten osten si vystrihla pozdlz celeho nechtu uplne az dolu ci len tak do pol?

rybjar
24. júl 2015

mne pomaha cajovnikovy olej nakvapkat na zapalene miesto

eeffka
24. júl 2015

@svuniecko snazila som sa strihat co najmenej aby som nemusela uz navzdy hlboko ale hlavne islo o to podobrat ten osten a vytiahnut ho spod masa, nakolko bolo cele opuchnute a prekryvalo ho
este teraz mam studeny pot na cele ☹

l3yla
24. júl 2015

skusala si framykoin?

svuniecko
autor
24. júl 2015

Dakujeme pekne baby..boli sme na koniec dnes na chirurgii. Tak dr.povedal ze nikde tam nevidi vniknuty necht a dal nam masticku tak dufam ze to pomoze.

eeffka
24. júl 2015

@svuniecko "vniknuty necht" tak toto je presne ten termin ktory som sa snazila najst, chvalabohu pre vas
nech sa vam to skoro vylieci