Zaschnutý hnis po výmene náušničiek

25. feb 2022

Ahojte, mam 7m dcerku, uz je to 7 týždeň co ma nastrelene náušničky tak somhej ich chcela vymeniť ale ked son ich dala dole , dierky boli červené a ba náušniciach je zaschnuty hnis. Vycistila som ich a vrátila som ich teda naspäť aby sa to zhojilo, no dnes som to skúsila opäť a stále to ma červené , skúšala som prevliect nové náušnice,jedna sla ok q druhá ťažko,nedako sa mi ju tam dostať,mala uz dost plakala,tak som to vydezinfikovala a vrátila jej podvodný mu nastrelenu.. nakoniec som jej vymenila aj na druhom usku za tu pôvodnú aby nemala jednu tak a druhú tak.

No a teraz k otázke, co mam robiť aby sa to zahojilo a nezapalilo viac? Napadlo mi ci nemá alergiu ba tie nastrelene,su akoby pozlátené, žlté.

Prvá dcéra mala z chirurgickej ocele a nebol absolútne problém,tak mi napadlo žeby som rue náušnice nastrelovacie po prvej dcére vyvarila vydezinfikovala a dala ich mladšej? Myslíte žeby to bol problém?

autor
25. feb 2022

Alebo to nechať tak a počkať? Keby sa mi podarí tam prevliect tu druhú z bieleho zlata tak by som to nechala preliečiť uz s tými novými,no neslo mi to absolútne prevliect ,az jej krvicka išla

autor
25. feb 2022

Stymi pôvodnými nastrelenymi je spokojná, nevyzerá zeby ju niečo bolelo. A ani nieje vidieť zeby to mala červene,iba ked ju vytiahnem von to vidím

tosomja
25. feb 2022

A dezinfekciu si používala? Js som čístila s peroxidom

autor
25. feb 2022

@tosomja aj ja, peroxid 3% na pupcek co som mala

autor
25. feb 2022

@tosomja čistíme jej tym uška teraz každý večer ráno odkedy som si všimla hnis... Lebo asi som urobila chybu na začiatku, pani v zlatníctve mi povedala ze nic netreba pretáčať ani čistiť. Ja krava son poslúchla pritom pri prvej som pretáčala aj čistila ako mi radila dr

evangelina0
25. feb 2022

Keď som dávala dcéram nastrelovat nausnicky, tak ma Dr upozornila, že majú byť min 2 mesiace, max rok v uskach bez vyberania a netreba ich čistiť a ani s nimi hybat. Mladšej sa uško zapálilo, lebo mala vadnu náušničku a odpadla jej, ale náušnička sme vrátili späť a dávala som jej framykoin.

autor
25. feb 2022

@evangelina0 aha, takže to môže byť úplne v poriadku ze to ešte nemá zahojene.. ? Pôjdeme k dr o týždeň,dam si predpísať ten framykoin

tosomja
25. feb 2022

Nám zase kázala točiť a čistiť. Ale staršej. Malej som dávala klasický prepichnut

autor
25. feb 2022

@tosomja prvéj to isté, točiť a čistiť, každá vraví inak... No dufam ze sa to nezhorší po mojej dnešnej snahe. Nechám to tak , len by som bola rada aby ti nemala zapálené 😔

zuzubb007
25. feb 2022

Zapalene usko tiez sme to mali, nie cakat tyzden bude ju to tak boliet, ze ani opriet sa nebude moct na tu stranu riesit hned zavolat doktorke

evangelina0
25. feb 2022

Pre istotu zavolaj Dr, ja som dávala teraz v decembri a vravela, že nič s tým netreba robiť a hlavne nie min 2 mesiace vyberať, toto neurčité nie, kým sa dierka nevyhoji.. Max jemne otočiť a očistiť žltú vytekajucu lymfu. Ale ak je červené, tak určite riešiť s dr cim skôr, aby uško nebolelo a malička sa netrapila

autor
25. feb 2022

@zuzubb007 zeby mi hneď predpísala ? Uz ju nezastihnem, veľa hodín. V utorok tam ideme, snáď sa dovtedy nic nezhorši po dnešku

Ja dnes skočím do lekárne sa poradiť

autor
25. feb 2022

Baby a co stym ked mi tam tu jednu ani za boha neslo prevliect? Uz som mala nervy,ze to nieje možné

belllinka
25. feb 2022

akože tvoje dieťa má zahnisané uši, asi aj opuchnuté, keď ti to nešlo prevliecť a ty jej to tam ideš silou-mocou dávať?? To je také nevyhnutné, aby mala už od bábätka náušnice? OMG. Daj jej ich dole, poraď sa v lekárni, čím potierať, aby sa to zahojilo a znova daj nastreliť, keď bude staršia. Nemám slov na toto...

ankare
25. feb 2022

Zmeň materiál. Skús chirurg. oceľ.

paulinkaa2
25. feb 2022

Ahoj ja som.mojej menila po asi 3t . Jedno uško zahojene a druhe ako ty zaschnutý hnis. Ale dala som jej obe zlaté hneď. Jedna išla dajn druhá horšie. Ale nejak sme to zvladli. do týždňa mala aj to druhe pekne zahojene

diamond007
25. feb 2022

Skús to robiť keď bude mala spať. Ja som jej to zasvet nevedela vymeniť a keď spala v kočíku tak som jej to zamenila bez placu/stresu a kriku

autor
25. feb 2022

@belllinka hnis mala iba na náušnice už nejaky starý, uschnuty,teda take to žlté co vyteka z dierky,neviem ako sa to volá, nemusí ist o hnis ako taký len to neviem pomenovať.

No skusila som a ked to neslo tak som.dala pauzu a potom zas skúšala , no nakoniec som to vzdala.nepride mi zeby mala usko opuchnuté.

A tym ze sa hybala lebo uz mi neobsedi ani sekundu tak to slo strašne ťažko. Potom uz so. Jej sla stým asi na nervy a mozno uz ju to aj bolelo tak plakala a ja som sa na to vyprdla.

@ankare mam doma po staršej dcére nastrelovacie z chirurgickej. Napadlo ma zeby som jej ich skúsila dat .. no zatiaľ to nechám tak. Uvidím čo povie dr. A dnes skočím do lekárne kúpiť peroxid este

autor
25. feb 2022

Mala ma uška pekne ked ma náušničky ale.ako.ich dam dole rak ta dierka je ešte červena aj dozadu aj z predu. Tak možno niesu zahojene,neviem. Doteraz som jej snimi nič nerobila,asi len týždeň to čistim a dezinfikujem. Myslela som dnes,ze uz to bude mať ok,no nemá

simca06022011
25. feb 2022

po napichnuti nausnic som to ucho denno denen dezinfikovala, natirala kremom ktory mi dala dr cca tydzen.. do 2t sme ani nevedeli, ze sa nieco davalo a robilo a ziadny problem nebol. Normalne to treba cistit a neriesit, pokym to nie je bolave zapalene, prejde t.

autor
25. feb 2022

@simca06022011 ďakujem, cim si natierala? Nemyslím ze ju bolia.. je spokojná vesela akurát nema rada ,ked jej branim v pohybe a to ju asi rozrusilo ,plus dlho som sa stym naťahovala, určite ju to muselo po case už bolieť. Ale akonáhle som.dala nastrelovacie náušnice zas mala úsmev na tvári a bola ok

simca06022011
25. feb 2022

To uz neviem, viem ze to bola mast pôvodne na oči ☺️ ale dr to dávala na uška.

nnnuuunnn
25. feb 2022

To môže byť alergia na ten materiál. Aj mne to robia niektoré náušnice už po pár hodinách, a to nemám ani čerstvo prepichnute uši.

ankare
25. feb 2022

@simca06022011 framykoin?

simca06022011
25. feb 2022

@ankare framykoin sa nedava do oka. Ophthalmo septonex asi to bol.

svetlonos
28. feb 2022

@belllinka no konecne zdrava reakcia. Hruza, matka nema vobec zdravy usudok. Malej uz tecie krv ale bude skusat. Nech skusi sebe takto nasilu navliekat ked uz jej aj krv z toho pojde. Nemam slov. Pekne si to napisala.

autor
1. mar 2022

@svetlonos netroluj 😀