Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

teuska
25. apr 2010

Baby chcem sa opytat, v piatok sme absolvovali druhy preplach aj sondaz a vraj uspesne. Ale ocko ma stale zahnisane, dokonca to ma horsie ako po prvom preplachu, ktory sa vraj nepodaril. Este sa mu to vycisti? Mate s tym niektora skusenost?

kacamura
25. apr 2010

teuska: a kolik mu je??? my to měli docela dobrý nám proplachovali jenom jednou a jenom jednou, přetím se to snažili vyléčit antibiotikama, ale nezabralo to tak musel na průplach, slzelo mu to od porodu.... a tedka nedávnou mu zase začaly hnisat, tak sme šli na oční a tam nám řekli že už je velikej (v tý době 4,5 měsíce) a že kanálky už má určitě průchodný a že je to rýmou... nemá teda rýmu teuska???

teuska
26. apr 2010

Maly ma 2 mesiace a tyzden a nadchu nema. No ale kedze sa ten preplach teraz podaril, tak si tiez myslim, ze kanaliky su priechodne a vlastne hned po tom preplachu sa mu to ovela zhorsilo. Nebude to nejaka infekcia? Bola by som nerada, keby mu to museli zasa robit 🙄

kacamura
26. apr 2010

malýmu to napřed léčili atibiotikama, musela jsem masírovat slzný kanálky, kapat různý kapky a pak i mastičku a pak terve proplachovali... taky mi po průplachu řikali, že to pár dní může hnisat ještě víc a že mám ještě týden masírovat, pak se prý musí udělat ještě jeden, ale protože už to měl dobré tak mu to po druhý neproplachovali... být tebou zajdu na oční a poptám se...

teuska
26. apr 2010

no aj u nas to najskor liecili antibiotikami a masirovanim, potom mu to preplachovali a robili aj sondaz, ale vraj sa nepodarila. Ale ocko potom nehnisalo. A potom preplachovali aj so sondazou znova a vraj sa podarilo. Ale nikto ma neupozornil, ze by to mohlo zacat hnisat este viac. A navyse uz nechcem aby mu to znova robili, ved ked sa to podarilo, tak by mal byt kanalik priechodny. Je mozne, ze by sa znova znepriechodnil?

kacamura
26. apr 2010

myslím, že mi říkali, že je to možné, ale když to po propláchnutí neměl už dva měsíce (jako ten můj) tak říkali, že už je průchodnej... zajdi tam oni ti nejlépe poradí... nám to slzelo asi dva a půl měsíce než mu to očko propláchli a od té doby je klid 🙂 ... jak dlouho ste po tom průplachu??? mě řekli, že ještě tak týden mu to může víc hnisat, ale hnislo mu to víc asi jenom den...

teuska
26. apr 2010

No robili mu to v piatok, takze je to 3.den. Tak by som asi ten tyzden pockala a budem masirovat.
Hovorili ti, ze je mozne, ze sa to znova znepriechodni? Paneboze kolkokrat budeme este musiet na ten priplach, nic prijemneho to nebolo ☹

kacamura
26. apr 2010

no řikali mi, že po druhém průplachu už by mělo bejt všechno OK... ale i tak mi řikali, že kdyby něco, že mám přijít... tak masíruj počkej třeba do pondělka a dyštak tam zajdi když se to nezlepší 🙂 ... miminka u toho hodně pláčou, ale doktorka mi říkala, že je to nebolí, je to nepříjemné...

teuska
26. apr 2010

no urcite teda pockam do piatka, to bude tyzden a budem masirovat. Dakujem ti pekne za rady 🙂 Velmi by som chcela verit tomu, ze to neboli, ale neda mi to, ved ked to je upchate a oni to musia prerazat, to musi byt bolestive. Viem ze dostanu kvapky na znecitlivenie, ale ucinkuje to aj na tie kanaliky? 😔
Mne pediatricka povedala, ze je to bolestive, lebo pichaju do ocka, ale tiez povedala, ze miminka placu aj ked im nic nerobia. Tak budem verit, ze velmi netrpi a naozaj to trvalo iba chvilku. Fakt to bolo horsie asi pre mna. ☹

kacamura
26. apr 2010

mě posílali do čekárny, ale nešla jsem... asi už jim tam pr maminek omdlelo... a dívat mě ale nenenchali...

teuska
27. apr 2010

mna tiez poslali do cakarne, prvykrat som sla, ale ked som ho pocula tak strasne plakat, tak mi bolo z toho tiez do placu. A druhykrat som nechcela odist, ale sestricka mi povedala, ze aj pre mna aj pre maleho bude lepsie, ked tam nebudem, ze im nemam ako pomoct, tak som posluchla. Ale podla toho co ty pises, tebe asi aj vysvetlili, co budu robit, ale mne nikto nic nepovedal. Asi som sa mala pytat, no ale ked som bola z toho strasne vystresovana 😖

kacamura
27. apr 2010

oni tady u nás jsou hrozně hodní, všechno ti řeknou a vysvětlej 🙂 .... ani vystresovaná jsem nebyla... jenom mi ho bylo hrozně líto...

teuska
27. apr 2010

Odkial si? Ale asi by to pre nas bolo daleko ☹ Som aj rozmyslala zmenit lekara, lebo naozaj mohli mi povysvetlovat aj bez pytania a mohli ma upozornit na to, ze to ocko este moze hnisat 😠
Inac dnes sa mi zdalo, ze uz je to ovela lepsie. Tak sa snazim verit, ze to dobre dopadne a na ocnom ma uz nik neuvidi 😅

kacamura
27. apr 2010

no jelikož koukám, že hovoříš po slovensky 🙂 ... tak to by asi daleko bylo... já jsem z prahy....

teuska
27. apr 2010

tak to by bolo 😀 Ale chcem sa ti este raz podakovat za pomoc a tvoje rady 🙂

kacamura
27. apr 2010

neni zač vždyt od toho tu oník je ne??? 😉

kacamura
27. apr 2010

oprava... koník 😅

vichy77
28. apr 2010

teuska, ze sa kanalik znepriechodni je mozne je. Dlho necakaj ked to neprechadza, bo cim je dieta starsie tym sa to horsie znasa. A nedali ti kontrolu? A nepocula som o tom, ze by to malo po prieplachu este viac hnisat a to som 3 roky pracovala na ocnom.

teuska
28. apr 2010

vichy a tie caste prieplachy babatku neskodia?

teuska
28. apr 2010

Preco sa to horsie znasa? A odkedy to robia v narkoze? Nie je to pre dieta lepsie?

kacamura
28. apr 2010

vichy77: já se řídila podle toho co mi řekli a nestalo se mi, že by mi tam poradili špatně 🙂 ... co mi řekli to mi řekli... je fakt, že už nevim jak to je po ruhémprůplachu pže ten nám nedělali.... a mám dotaz není to přímo k tématu, le očí se to týká... jak v 🙂 ndaváte dětem něco co jim do očíčka spadlo??? máme psa a obča tam v očíčku vidim uplně mrnavoučkej chloupek zkoušela jsem to vykapat ale nic... máte někdo radu???

kacamura
28. apr 2010

místo toho druhýho smajlíka mělo bejt vyndáváte ....

vichy77
28. apr 2010

teuska neskodia. horsie znasa, bo dieta je velke, vrti sa a neudrzis ho. a narkoza nieje pre nikoho dobra. ten kanalik nemusel opat zrast, len je trosku upchaty a bude stacit len ta masaz al. len priaplach. ak mas este nejake masticky co ti dal lekar tak ich pouzi.
kacumura, ja len vyplachujem, vytriet sa ti isto nepodari, ale ono sa mu to vyplavi samo. a netvrdim, ze nepises pravdu, kazdy lekar iny odbornik.

teuska
28. apr 2010

na kontrolu mame ist na buduci piatok, tak dovtedy budem masirovat a dakujem babenky 😅
Este sa chcem opytat Vichy, zrejme si odbornicka, ty si mylis, ze to tie babatka neboli? A co by sa stalo keby som mu to nechala upchate?

vichy77
29. apr 2010

Odbornicka isto nie, len mam nejaku tu prax 😉
Keby sa mu to nespriechodnilo, cely zivot by chodilo s takym zalepenym ockom..
Ci to boli, tazko povedat. Prieplach isto nie, sondaz si predstav keby tebe tou sondou nieco prepichovali, resp. preburavali. Stastie je, ze to trva len okamih a babo na to hned potom zabudne.

teuska
29. apr 2010

no to som si aj myslela 😉
Musim povedat, ze dnes ocko vyzera velmi dobre, rano trosku slzilo, ale hnisanie ustupilo, takze sa tesim, snad sme na dobrej ceste 😅

vichy77
29. apr 2010

dufam ze ano, drzim palce aby ste ocne obchadzali este niekolko rokov. 🙂

teuska
9. máj 2010

No musim napisat, ze dalsiemu preplachu sme sa nevyhli ☹ Bol velmi drasticky, malemu tiekla z ocka krv a 3 dni mal riadnu modrinu pod okom. Vraj sa mu to opat po preplachu zrastlo 😠
Prosim Vas nepozna niekto z vas lekara na Slovensku, ktory lieci tuto nepriechodnost nejako inak ako prieplachmi?
Pretoze v Cechach o jednom lekarovi viem, ale na Slovensku som este nepocula.

zuzanale
10. máj 2010

Ahojte tak som preletela tuto tému keďže som kedysi aj ja sem prispela a mile mamini nič v zlom ja viem že sa trápite s preplachmi ale samotný preplach nestačí k tomu treba aj liečbu a výter lebo ten hnis sa z nejakej príčiny tvorí a potom sa kanálik upcháva len preplachmi sa to nevylieči bolo tu viac maminiek ktorím detičkám sa stav upravil po steroch či už z nošteka alebo očka a nasadenej liečbe žiadne septonexi a framikoiny harmančeky nezaberú!!!
a preto fakt nechápem prečo tu riešite x preplachov treba tlačiť na lekára k výterom a liekom a nie nechať aby len drasticky prepichoval čím viac preplachov tým sa to zhoršuje pretože sa to nanovo zrastá.......

teuska
10. máj 2010

Zuzi ja som musela ist az k pediatricke, lebo ani jeden z ocnych lekarov mi nechcel urobit vyter z ocka, vraj to nie je potrebne. Dokonca som mala aj problemy, ked som chcela iba kvapky, vraj sa to musi iba mechanicky. Stale hladam dobreho detskeho lekara, ktory nepriechodnost naozaj lieci, nielen prepichava.