Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zbavili ste sa zlatého stafilokoka? Očkovanie a stafilokok?

lubina2
4. okt 2019

Ahojte, synovi ( 5r) zistili v hrdle zlatého stafilokoka - masívne. Dostal ATB Klacid. Dr. vraví, že už ho bude mať celý život, že sa nedá zničiť len akoby uspať. Že ak by ho nemal masívne ani by ho neriešila.. Po dobrati ATB cca o 4 až 6 týždňov ho mám prísť dať zaočkovať.. Moja prvá otázka, zbavilo sa niektoré dieťatko, prípadne dospelak natrvalo ZS v hrdle a druhá otázka očkovali ste aj napriek tomuto bacilovi? Ďakujem

malinovka333
4. okt 2019

@lubina2 da sa ho zbavit, mojim vzdy robila opakovane kontrolne stery napr o 2-3tyzdne, a nedala by som zaockovat ked ho este ma,davaj mu manuka med

lubina2
autor
4. okt 2019

@malinovka333 a ako ste sa ho zbavili? Mali ste ATB?

malinovka333
4. okt 2019

@lubina2 manuka medom

staniacik
4. okt 2019

@lubina2 z vlastnej skúsenosti - ak ho už raz máš,nezbavíš sa ho.Len bude,presne ako si napísala,akoby v spiacej forme.Ak bude imunita v poriadku,nebude robiť problémy,ak však imunita bude slabá,môže sa opäť prejaviť.Nám dr.na imunológii vravela,že ak sa už vo výtere nenachádza,môže sa očkovať.Ale je to vždy na posúdenie lekárom.Držím palce,mne sa ho podarilo upokojiť až po asi 5 mesiacoch a vybraní 4 rôznych ATB.+treba podporiť imunitu.Kopec ľudí ho má a ani o tom nevie.

lubina2
autor
4. okt 2019

@malinovka333 nevieš, nerobí problémy ak je histaminovu intolerancia?

lubina2
autor
4. okt 2019

@staniacik pôjdeme na kontrolný výter..Ale mám tušenie, že je ešte stále tam.. V noci ešte občas zakasle.. Čo predtým nebývalo zvykom..

staniacik
4. okt 2019

@lubina2 uvidíš na kontrole,možno má dobrú imunitu a prekonáte ho po prvých ATB.

dlucy
4. okt 2019

Ja mam zlateho v hrdle mne pomohol az tekuty vitamin C lipo askor

eri444
4. okt 2019

@lubina2 je to tak ako ti povedala doktorka, už nikdy sa ho nezbavíte ale nemusíš sa báť, nie je to nič vážne. Mne akurát dnes tiež doktorka povedala, že ho mám v nose a dokonca mi predpísala len sprej do nosa a žiadne antibiotiká, keďže sa cítim dobre a nemám žiadne zdravotné problémy.

ptmt1011
4. okt 2019

Ja ho má. Tiež v hrdle. Nezbavila som sa ho. Očkovať by som neockovala(teda ja deti nemám vôbec očkované 🤗🤗.)

engel76
4. okt 2019

Dlhodobejsie uzivat od afrabio kapucinku

sta0
4. okt 2019

@lubina2 ahoj, môj brat (dospelý) ho mal v nose, dosť dlho, vybral troje antibiotiká a nezaberali :( potom sme skúsili tea tree olej s manukou a rosalinou - tento si nakvapkal na tyčinku s ktorou sa čistia uši a niekoľkokrát za deň si vytieral s ním nosné dierky a musím si zaklopať, toto mu konečne zabralo - zatiaľ sa mu stafylokok nevrátil už je to cca rok a dúfam, že ani nevráti. Ak ho máte v hrdle dá sa ten tea tree olej nariediť do vody a kloktať, alebo aspoň vyplachovať ústa, len má nepríjemnú chuť aj "vôňu" tak neviem, či Ti to 5 ročné dieťa znesie.

pininka1
4. okt 2019

Moja dcéra si ho doniesla z pôrodnice, žiaľ je to tak že sa nedá zbaviť sa ho úplne. Vidím to že má aj úplne iní imunitu ako jej bratia. Absolvovala všetky očkovania a všetko bolo bez problemov, ani zvýšenú teplotu nemala.