Zbavili ste sa zlatého stafilokoka? Očkovanie a stafilokok?

lubina2
4. okt 2019

Ahojte, synovi ( 5r) zistili v hrdle zlatého stafilokoka - masívne. Dostal ATB Klacid. Dr. vraví, že už ho bude mať celý život, že sa nedá zničiť len akoby uspať. Že ak by ho nemal masívne ani by ho neriešila.. Po dobrati ATB cca o 4 až 6 týždňov ho mám prísť dať zaočkovať.. Moja prvá otázka, zbavilo sa niektoré dieťatko, prípadne dospelak natrvalo ZS v hrdle a druhá otázka očkovali ste aj napriek tomuto bacilovi? Ďakujem

malinovka333
4. okt 2019

@lubina2 da sa ho zbavit, mojim vzdy robila opakovane kontrolne stery napr o 2-3tyzdne, a nedala by som zaockovat ked ho este ma,davaj mu manuka med

lubina2
autor
4. okt 2019

@malinovka333 a ako ste sa ho zbavili? Mali ste ATB?

malinovka333
4. okt 2019

@lubina2 manuka medom

staniacik
4. okt 2019

@lubina2 z vlastnej skúsenosti - ak ho už raz máš,nezbavíš sa ho.Len bude,presne ako si napísala,akoby v spiacej forme.Ak bude imunita v poriadku,nebude robiť problémy,ak však imunita bude slabá,môže sa opäť prejaviť.Nám dr.na imunológii vravela,že ak sa už vo výtere nenachádza,môže sa očkovať.Ale je to vždy na posúdenie lekárom.Držím palce,mne sa ho podarilo upokojiť až po asi 5 mesiacoch a vybraní 4 rôznych ATB.+treba podporiť imunitu.Kopec ľudí ho má a ani o tom nevie.

lubina2
autor
4. okt 2019

@malinovka333 nevieš, nerobí problémy ak je histaminovu intolerancia?

lubina2
autor
4. okt 2019

@staniacik pôjdeme na kontrolný výter..Ale mám tušenie, že je ešte stále tam.. V noci ešte občas zakasle.. Čo predtým nebývalo zvykom..

staniacik
4. okt 2019

@lubina2 uvidíš na kontrole,možno má dobrú imunitu a prekonáte ho po prvých ATB.

dlucy
4. okt 2019

Ja mam zlateho v hrdle mne pomohol az tekuty vitamin C lipo askor

eri444
4. okt 2019

@lubina2 je to tak ako ti povedala doktorka, už nikdy sa ho nezbavíte ale nemusíš sa báť, nie je to nič vážne. Mne akurát dnes tiež doktorka povedala, že ho mám v nose a dokonca mi predpísala len sprej do nosa a žiadne antibiotiká, keďže sa cítim dobre a nemám žiadne zdravotné problémy.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
engel76
4. okt 2019

Dlhodobejsie uzivat od afrabio kapucinku

sta0
4. okt 2019

@lubina2 ahoj, môj brat (dospelý) ho mal v nose, dosť dlho, vybral troje antibiotiká a nezaberali :( potom sme skúsili tea tree olej s manukou a rosalinou - tento si nakvapkal na tyčinku s ktorou sa čistia uši a niekoľkokrát za deň si vytieral s ním nosné dierky a musím si zaklopať, toto mu konečne zabralo - zatiaľ sa mu stafylokok nevrátil už je to cca rok a dúfam, že ani nevráti. Ak ho máte v hrdle dá sa ten tea tree olej nariediť do vody a kloktať, alebo aspoň vyplachovať ústa, len má nepríjemnú chuť aj "vôňu" tak neviem, či Ti to 5 ročné dieťa znesie.

pininka1
4. okt 2019

Moja dcéra si ho doniesla z pôrodnice, žiaľ je to tak že sa nedá zbaviť sa ho úplne. Vidím to že má aj úplne iní imunitu ako jej bratia. Absolvovala všetky očkovania a všetko bolo bez problemov, ani zvýšenú teplotu nemala.

sisi2212
21. jún 2023

@lubina2 ahoj prosim ta, aj vám vtedy ten Klacid pomohol? mojmu synovi sa ešte k tomu aj vyrážka na líčku vyhodila, na to nám dali fucidin atb mastičku .... len ma zaujima, či musel ešte dalsie tb brať alebo Klacid zabral, ďakujem

lubina2
autor
21. jún 2023

@sisi2212 ahoj, zabral Klacid na prvý krát.. Opakovaný výter bol v poriadku.. Držím palce

sisi2212
21. jún 2023

@lubina2 super a mali ste ake priznaky všetko? Vyrazku ste nemali? My horucky, kasel dusivy aj v noci a potom ta vyrazka

lubina2
autor
21. jún 2023

@sisi2212 len nočný kašeľ a také odrhanie cez deň.. Inak, ak si dobre pamätám tak nič

sisi2212
21. jún 2023

@lubina2 ahaaa, no my teda aj horucku, plus vyrazka na licku ale po Klacide horucky su fuč len stale kasel a vyrazka

sisi2212
21. jún 2023

Aj na kasel ste nieco mali?

lubina2
autor
21. jún 2023

@sisi2212 na kašeľ nič, len ten Klacid..ale on nemal ten kašeľ nejaký silný, len bol taký otravný, že každý večer keď si ľahol, začal kašľať a občas aj zo spánku ho kaslal.. A cez deň odrhal, ako keď niekomu niečo vadí v krku..

sisi2212
21. jún 2023

@lubina2 aha, no moj maly praveze taky vyrazny kasel a v noci az dusivy .... a horučky mal do 39, ale po klacide uplne prešli, len kašel stale pretrvava, ale menej, ale teda ta vyrazka zasa, každy den vacsia na líčku a na to mu kožná dala fucidin