Zdvojená oblička dieťatka. Má niekto podobný problém?

barbiek
6. jan 2008

mile mamicky, ak sa tu najde niaka mamicka, ktorej dietatku diagnostikovali zdvojenu oblicku, nech mi odpise, rada by som sa o tom porozpravala,dakujem.

junovka
6. jan 2008

barbiek,ja mam znamu, kterej sa syn narodil s touto diagnozou.Teraz ma uz pomaly 7 rokov.A synovi ti zistili az teraz?Lebo jemu hned po porode 😒

barbiek
autor
6. jan 2008

junovka, malemu tiez hned po porode, a uz mame za sebou aj operaciu,ked mal polroka operovali ho, len som sa chcela opytat, ze cakame druhe babo, a ze ci ta znama nema druhe dietatko a ci to to malo tiez alebo ako toje, doktor povedal ze to nieje dedicne ale aj tak mit o neda..

junovka
6. jan 2008

oni druhe nemaju.Ale ani na operacii nebol, vraveli, ze je to unikat a ze aj s tym sa da zit.Tak, ja neviem 😒

zuzka6966
6. jan 2008

ja mam tiez zdvojenu oblicku, mam 23 rokov a prisli mi na to asi pred 2 rokmi (ani neviem, ci som to mala od narodenia, alebo sa to nejak vytvorilo neskor) - je to normal, zijem s tym a nemam kvoli tomu vobec ziadne problemy - tak neboj

barbiek
autor
6. jan 2008

anomaly miskoro zomrel keby ho neoperovali, aspon primar tak hovoril, to co sme si s muzom prezili, este teraz sa mi tlacia slzy do oci, abojim sa aby tonemalo aj to druhe dietatko 😢

janka76
6. jan 2008

barbiek ja mam zdvojenu oblicku mam 31 rokov a prisli mi na to ked som mala 25 a v pohode zijem nic mi nie je 😉 dcerka to po mne nezdedila, ona ma oblicky OK, takze je to individualne 😵

barbiek
autor
6. jan 2008

janka76, aha tak snad to bude uz v poriadku 😉

loquitta
9. okt 2016

Ja som sa narodila so zdvojenou obličkou ale po narodeni spravila sestrička chybu a dali mi skontrolovať ľavú stranu ktorá bola samozrejme v poriadku čiže kým sa prišlo na to že mam druhú zdvojenú už bolo neskoro a tá väčšia mi prestala fungovať, operovali ma s tým že mi ich rozdelia a nechaju mi tam tú menšiu čiže by som mala normalne dve ale po ich rozdeleni skolabovala aj tá druhá takže ma operovali druhy krat a vybrali aj tú ..o 2 roky mi z nejakeho dôvodu prestávala fungovať aj tá jedna čo mi zostala tak ma operovali tretí krat ale to už od spodu, zachránili ju...dnes mam 22 rokov, do asi 13tich rokov som nonstop chodila po doktoroch stále som bola chorá par rokov bol klud a teraz mam zase stale problem s imunitou a prekvapuju ma stale nejaké ďalšie choroby :( mam brata ten je uplne zdravý, nie je to dedičné je to vrodena vada.

mareksk
6. apr 2017

ahoj, mozem sa spytat? zlyhanie oblicky bolo podmienene tou zdvojenou olickou? Lebo pokial viem, tak zdv. oblicka nie je ani choroba, ani plus pre cloveka..