Zelená stolica u 5 týždňového bábätka. Poradíte?

dencatko
4. nov 2014

Ahoj. Chcela by som sa vaš opýtať, ci ma niekto podobný problém . Moje bábätko je kojene ale aj prikrmujem UM. Na začiatku sme pili sunar comlex 1 ale mal z neho zelenú stolicu a strašne riedku. Teraz skúšame nutrilon HA 1 pre bábätká. No stolica je hustejsia ale farba prevláda opäť zelená. K tomu mu pri každom pápani dávam po 3 kvapky espumisan na bolesť bruška. Je kludnejsi ale ta stolica ma trápi. Máte nejakú skúsenosť s niečím podobným? Ďakujem.

darina1952
4. nov 2014

@dencatko ahoj, zelená stolica je u dojčiat úplne normálna 🙂 Časom keď jej tráviaci trakt "dozrie" tak sa bude farba postupne upravovať a tiež konzistencia. Odtiene zelenej, žltej až horčicovej farby sú u bábätiek úplne normálne 😉
Keď sa ti zdá že má problém s boľavým bruškom tak namiesto Espumisanu odporúčam podávať BabyCalm - výťažok silíc anízu, feniklu a mätty na podporu trávenia - môjmu synčekovi veľmi pomohol keď mal novorodeneckú koliku 😉

jarushka599
4. nov 2014

ahoj, áno aj u nás bola stolica zelená, je to naozaj normálne, časom sa to upraví, ja som tiež dávala BabyCalm a homeopatika Gastrocynesine, boli sme úplne bez kolik, ak sme sa dlho nemohli vykakať, použila som rektálnu rúrku, malý bol spokojnučký a ja tiež, to bolo pre nás najdôležitejšie. Takže nemaj žiadne obavy, všetko je to normálne 🙂 😉 🙂

barinkova
4. nov 2014

no nieje akym mliekom prikrmujes to je travenym ma ešte maličko 5tyždnov to sa mu upravi neboj sa je to normalne každa mamička ti to tu povie

zuznaa
4. nov 2014

To je fajn, to je z UM. Na Bebe HA je to napisane aj na plechovke, ze stolica moze byt zelena.

katkalubkova
4. nov 2014

Ja som deti neprikrmovala ako malinkych, takze presne k tomu neviem napisat, ale moj nazor:
Ak ta stolica ozelenie v plienke, napr, tak po pol hodke, je to normalne, alebo ma akoby zeleny odtien.
Pokial ma zelenu stolicu, ked sa primo vykaka a pretrvava to aj ked si menila UM za prikrm, vzala by som plienku a zasla by som za pediatrickou, myslim, ze Ti poradi, pripadne Ta upokoji, ze to OK.

timca55
5. nov 2014

vsak to je uplne normalneeeeee !!!! keby to malo inu farbu vtedy by bol len problem

vcielka13
7. nov 2014

stolica je v poriadku a espumisan sa dava 25kvapky😀aby mali ucinok

sense
7. nov 2014

ak davas UM typu HA, COMFORT alebo ine kde je uz upravovana laktoza tak je uplne normal zelena stolica, a takisto ak ma dieta nakakane trosku dlhsie...