Zelená stolica u kojeného bábätka. Je to v poriadku?

nina88
20. sep 2010

Ahojte, prosim o radu, moj dvojmesacny syn uz asi 2 tyzdne kaka zelene... a hlienove. Je len kojeny. Ma troska soplik, inak je uplne kludny, nevyzera vobec hladno ani ,,choro,,
Mal s tym niekto skusenost?? Uz mu robili vyter,len cakat na vysledok je nekonecny pribeh... 😒

latvia
20. sep 2010

moj tiez kakal zelene pri plnom dojceni. ak nekaka zelenu pachnucu vodu, nema teploty, neboli ho brusko, neplace alebo nejak inac neprejavuje nepohodlie,tak pockaj na vyter a netrap sa tym. zelena stolica byva casto kvoli vysokemu obsahu laktozy v mlieku (v prednom mlieku)

sssimi
20. sep 2010

Nemusíš sa ničoho bať. Kojené deti majú všelijakú stolicu.

10andrea12
20. sep 2010

ja deti nemam ale kamoska ma synceka a jej doktorka povedala ze zelena stolica je hladova neviem co je na tom pravdy len pisem co som pocula 😒

winona24
20. sep 2010

Zelená stolica dojčiat

Zelená stolica naznačuje, že potrava prechádza črevami veľmi rýchlo. U dojčených detí je zelená stolica normálna, ale u nedojčených detí môže byť taká stolica známkou črevnej infekcie.

a súhlasím s tým čo napísala latvia 😉

ripmajka
20. sep 2010

mám skoro trojmesačného synčeka , plne kojeného a tiež máva z času načas takú stolicu. Ale ako povedala sssimi kojené bábätka môžu mať všelijakú stolicu . Môže to vraj znamenať len rýchlejší prechod potravy tráviacim traktom. Naša doktorka sa tým tiež nejak moc nevzrušovala 😉

Posielam ti aj adresu , kde je práve o tom niečo popísané :

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...

Problém pri deťoch do jedného roka to je len vtedy , ak sú krmené , alebo dokrmované umelou stravou. To môžu byť nejaké tie potvorky v brušku 😝 😝

tinika
20. sep 2010

Náš Paťko mal tiež zelenú stolicu, prv nám bolo povedané, že preto, že pije len predné mliečko, ale bol dokrmovaný bebou tak že vraj z toho, potom sme prešli na sunar a postupne to zmizlo hlavne tým, že sme začali dávať prikrmy a výtery tiež boli v poriadku. Ak ti malý pekne pribera a nemá žiadne iné ťažkosti, tak bud úplne kľudná 😉

zuzkat1
21. sep 2010

@nina88 moja mala zelenu skoru 3 mesiace...ja som brala zelezo (neberies nahodou) ale povedali mi ze to moze byt aj z mlieka ktoreho som ja vypila dost... proste z hocicoho to moze byt... mojej ani nerobili vyter... nic jej nebolo...ani teplota,sopliky nic, priberala a dost cikala... vraj je to pri kojenych detoch normalne🙂

exupery
21. sep 2010

My sme tiez mavali,ked sme boli len na mliecku-umelom,zelenu,a bolo to v poho...

katecameron
21. sep 2010

Zelena stolica je v podstate hladova ako pise andrea12 dietatko pije vlastne predne mliecko k zadnemu sa nedostane a tym padom ze iba pije tak sa logicky nezasyti a musi byt hladne az ma soplik tak je logicke ze ma v crievkach hlieny riesenie je castejsie kojenie ked je babatko nespokojne aj kazdu polhodinu sledovat ako pribera a sopliky riesit najlepsie Physiomerom alebo fyziolog.roztokom kvapkat do nosa

kosta123
21. sep 2010

My sme tak kakali skoro mesiac,papali sme každé 2 hodiny,začala som jej dávať 2 krát z toho istého prsníka po sebe /aby papala aj zadné mlieko/ a zmizlo to ,ale neviem či pomohlo toto alebo niečo iné 🙂

denisaivan
21. sep 2010

Moja malicka mala stolicu zltkastej farby ako prazenica.Ale kojene dieta moze mat aj zelenkastu stolicu s primesou hlienu.Niekedy zapacha ako kysle mlieko.To,ze je zelenkasta znamena,ze strava prechadza rychlo crevami.A niekedy zozelenie,ked dlhdie stoji v plienke.Dufam,ze vysledky budu v poriadku.Drzim palce.

nikush
21. sep 2010

zelena stolica u dojceneho dietatka je vp oriadku, tak ako latvia napisala, pokial nezapacha je to ok, moze byt zelena lebo zoxiduje, lebo male pije viac predneho mliecka, skus dojcit 2krat z toho isteho aby pilo aj zadne ako napisala kosta. hlienovita moze byt zo soplikov, nakolko male deti si s nimi nevedia poradit a stekaju. treba im odsavat sem tam aj v pusinke ak soplia, nielen z nosteka.
pochybujem, ze je hladova ta stolica, to by ti neporspievala...takze dojcit aj nadalej, pockat si za vysledkami a nestresovat hlavne 😉

natynina
22. sep 2010

ahoj nie je to nič zvláštne naša má 10.mesiacov a zelenu stolicu ma pravidelnea je vačšinou kojena,príkrmy len málo.hlavne klud.

alami
22. sep 2010

zelená stolica - ak sa nemýlim a dobre pamätám, je znakom, že dieťa pije len predné mlieko. Teda nechaj ho piť dlhšie z jedného prsníka, aby vytiahlo aj zadné. samozrejme, isto existujú aj iné dôvody.

kapetka
27. sep 2010

moj syn ma tiez zelenu stolicu, zacalo to z nicoho nic a tiez to zapacha inak. z vyteru mu zistili nejakeho bacila, ktory je rezistentny voci antibiotikam, takze nemusi to byt len z mlieka... dr. nam odporucila probiotika
ako ste dopadli s vyterom?

8zabka83
6. nov 2011

My sme tiež mali v prvom mesiaci zelenú stolicu a v nej hlieny a mesiac mi tvrdili, že je to normálne a keď som si vydupala vyšetrenia tak malinkej spravili výter a zistili, že má rotavírus a vtedy sa môže len mliečko bez laktózy...Je pravda, že zelená stolica je hladová povedali mi to viacerí doktori alebo je znakom črevnej infekcie ako to bolo u nás...Po liečbe rotavírusu nám zelená stolica zmizla a máme krásnu žltučkú 🙂

nelicefo
6. nov 2011

u dojcenych deti by to malo byt o.k

lauricka
6. nov 2011

chodim na predporodnu pripravu, kde nam tiez hovorili, ze zelena stolica je, ked babo pije len predne mliecko a zadne sa mu nedostava, co nie je dobre. Skus si pred dojcenim najprv trochu odstrieknut, aby sa dostalo aj k tomu zadnemu.

zuzka1008
6. nov 2011

je to znak že dietatko pije len predne mliečko, kt. sa rýchlo trávi, nechaj ho dlhšie sať jeden prsnik

luciferkax
6. nov 2011

Nemáš náhodou veľa mlieka? ako písali baby vyššie, môže to znamenať hlavne to, že pije len predné mlieko, ktoré je takmer priesvitné , obsahuje viac vody a menej tuku... SKús mu nechávať, nech vypije celý prsník, ak ho nevypije na prvýkrát, ponúkni mu ho opäť, aj na dalšie krmenie.... 🙂 Podľa mna, ak budeš robiť ako kázala lauricka, budeš mať stále veľa mlieka 🙂 pretože sa vždy tvorí tolko mlieka, kolko sa "vypije" 🙂

michalkaboris
2. dec 2012

mam syna ma rok aj tri mesiace a ma zelenu stolicu uz dva dni a e druhy syn ma tiez zelenu stolicu ale on ma 7rokou co mam robyt ????

darja12
22. nov 2015

k tým vašim hladovým stoliciam.. prosím vás, tak mi niekto povedzte, ako to, že moja malá má vyše mesiaca zelenú stolicu, je len kojená, má 2 mesiace a za mesiac pribrala kilo.. dakujem za vysvetlenie.. lebo čo diskusia, to niekto tvrdí, že je to hladová stolica.. zelená môže byť aj z toho, že matka zje veľa šalátu a zelenej zeleniny.