Zelená tuhá a lepkavá stolica trojmesačného bábätka

lenuliklenka
13. júl 2013

Je normálne ak mám náš 3-mesačný syn zelenú lepkavú a tuhú stolicu ?.. Nevie sa sám vykakat , používame mlieko HIPP , a musíme mu pomáhat rektálnou rúrkou. Mal ju žltú normálnu no posledný týžden ju má takúto. Kakat sám nevie od 1-mesiaca. Máme stým ist k doktorke alebo vymenit mlieko ? Dakuujem za radu.

sense
13. júl 2013

zelenu stolicu moze mat z hypoalergenneho mlieka alebo z caju ....takisto ak sa nedodrziava presne pomer voda a um moze nastat problem, ale na tvojom mieste by som zasla k lekarke lebo lepkava stolica by nemala byt.ja som tak raz niesla aj plienku s kakou aby videla ci je to ok al nie. inak my mame tiez hipp - combiotic ha

tiffanytheo
13. júl 2013

Zelena stolica zvykne byt ked je prechod z materskeho mlieka na umele mlieko.Ked je vysoka davka suseneho mlieka ale to by sa nemalo zvysovat svojvolne.A urcite chod doktorke!! Ja som mala toto u dcerky
@lenuliklenka mala totiz alergiu na laktozovy cukor.Si myslim ze budete mat zvysenu intoleranciu.Takze najsor pojdete na gastro testy.Neni to nic vazne pomaly v tejto dobe to ma kazde druhe diet.U mna to maju obaja.

lenuliklenka
autor
13. júl 2013

@tiffanytheo No ved asi aj pojdem lebo nezdá sa my to nemal takúto stolicu ..Len neviem čo mám spravit už s tým že sa nevie ešte stále sám vykakat a máva koliky :( ozaj je to niekedy stresujuce a vyčerpávajúce a dávam mu aj espumisan ani to nepomáha už fakt neviem čo..

sense
13. júl 2013

@lenuliklenka moja ked sa nemohla vykakat a uz som nevedela ozaj co , som jej dala trochu kamilkove caju do flase s mliekom a vykakala sa este ani poriadne neodgrgla a uplne bez bolesti bez problemov....

lenuliklenka
autor
13. júl 2013

no ved skuisme lebo skušali sme aj baby calm ale ani to nepomohlo a neni dobré aby sa mu stále dávala rektálna rúrka lebo črevá si an to zvyknú a bude lenivý sám kakakt
@sense

lenuliklenka
autor
13. júl 2013

a kolko asi ked mu zarábam mlieko 120 mu tam mám dat toho caju aby som to zas neprehnala ....my máme granulovaný kamilkový

@sense

sense
13. júl 2013

...no ja som davala mojej taku slabu cajovu lyzicku granulovaneho asi do 150ml vody, a ked som varila sackovy nechala som vyluhovat podla navodu ale dala som jej len max. 20ml. lebo predsa len sa vravi ze kamilky su silny alergen ale nasej to nerobi nic teda len to ze sa vykaka , takze skus najprv dat ja neviem len 10ml ak urobis sackovy, aby si videla ako nan zareaguje....a ci sa ti nevyhodi.....mne to poradila kamaratka kt. tak robila dcere ale ona jej to robila tak ze nechala sacok na minutu vyluhovat v 2dcl vody a do toho jej mlieko zamiesala a davala jej to tak kym nezacala mala jest prikrmy, ale ja davam mojej len raz za den max. aj to len vtedy ked sa nevykaka a boli brusko aby si nahodou nezvykla....

tiffanytheo
14. júl 2013

@lenuliklenka tak granulovany okamzite vysad...najvacsiu sracku na trhu mu davas...ved to je vsetko tak umele....granulovany caj by som ani sebe nespravila...moze nyt ze aj z toho sa Ti nevie vykakat.Tam kup fenikel v sacku a lebo rascu celu a vyluhuj zopar zrniek s prevarenou bodou.Daj mu teplomer do ritky a bude kakat ako cernosko bubu...;) a chod doktorke...vela mu masiruj brusko.Tlac nozicky k brusku.Kolika jeelmi tza vec...to si pis ze ty sa nevyspis a dojdes o nervy ale pre nho je to ovela tazsie...moja mala sa zobudila o 22 a v kuse do 4 rano prerevala v krcocj.A vyskusaj tie laktozove testy vysad granulovany caj a daj mu daco prirodnejsie.

sense
15. júl 2013

@tiffanytheo feniklovy caj moze praveze viac uskodit ako pomoct o ked suhlasim ze sackove caje su lepsie ako granulovane, a kedze uz dava rurku tak je teplomer zbytocny....a apropo aj rurka aj teplomer su navykove.....mojej napr na koliky nepomahala ani masaz, ani pupikom natierat, ani cvicenie al prikladanie tepleho na brucho, po fenikli bolo este horsie, z kminu prdela ale brucho bolelo,rekt. rurka nula bodov....kazde babo je ine treba len skusat.......a kolika vobec nemusi suvisiet s vetrami ale aj z nevivinutou nervoovou sustavou, vtedy dieta place a nahlta sa vzduchu, takze bolesti brucha su skor dosledkom ako pricinou

lenuliklenka
autor
15. júl 2013

@sense Ved práve , že mne nepomohlo ani masírovanie bruška , ani pupík ani kmínový čaj , nič... ani dokonca espumisan ktorý my odporučila doktorka a bojím sa aby nezostal navyknutý na rúrku..Neviem ozaj čo už mu dat aby mu bololepši...

sense
15. júl 2013

@lenuliklenka tie kamilky si skusila? lebo ako som ti uz pisala u nas zabralo len to

lenuliklenka
autor
15. júl 2013

nie nemali sme kamilkovy caj ..ale dnes ho chcem kupit tak uvidime vyskusam hadam pomože...a nepoznáš aj nejaké iné prírodné kvapky ktoré by mohli pomoct ?

lenuliklenka
autor
15. júl 2013

@sense nie nemali sme kamilkovy caj ..ale dnes ho chcem kupit tak uvidime vyskusam hadam pomože...a nepoznáš aj nejaké iné prírodné kvapky ktoré by mohli pomoct ?

sense
15. júl 2013

@lenuliklenka my sme nedavali nic, napr. co mi bolo este odporucene davat magnezium kedze som aj v tehu brala magnezium.....ale inak neviem al. dat pit castejsie po troske prevarenej vody medzi jedlami fakt neviem nam zabralo toto

tiffanytheo
2. aug 2013

@lenuliklenka No ako to dopadlo?Bola si u doktora?

a_da99
12. jún 2019

@lenuliklenka viem že toto je brutal stará diskusia, ale ako to pls nakoniec dopadlo? My mame momentálne presne ten istý problém a mám pocit že doktorka to celé zbytočne nafukuje a možno by stačila zmena mlieka...

luluncek
19. okt 2019

@lenuliklenka máme teraz podobný problém (((??