Zelený jačmeň a atopický ekzém u 8 mesačnej dcérky

danlu
24. jan 2012

ahojte chcem vas poprosit o radu moja 8 mesacna dcera ma ekzem a znama mi poradila zeleny jacmen. Kedze este kojim zatial ho pijem iba ja ale chcem vediet ci to mozem davat aj malej a ak ano od kedy a v akych davkach. Dakujem 🙂

kiwi82
24. jan 2012

ahoj, a bola si s tým u pediatričky? teda je to už diagnostikované ako ekzém? ak si nebola u dr. tak ja by som išla, lebo to môže byť aj potravinová alergia. ale asi si už u dr. bola. čo sa týka byliniek tak mám pred nimi rešpekt. a pravdupovediac sa bojím s nimi experimentovať. ja by som malej asi nedala piť ten odvar. alebo si to chcela dávať ako obkladíky? to by som asi skorej dala. v lekárni dostat konopnú mast cutis help aj pre deticky. ja som používala tú pre dospelých a celkom dobre výsledky. je to na ekzémy. tak veľa šťastia.

danlu
autor
24. jan 2012

ahoj ano chodime aj ku koznemu teraz nas poslal na kramare tam je detska kozna ambulancia tam nam urobia podrobne vysetrenia ved aj ja som radsej opatrna preto si to chcem zistit nechcem nic
riskovat este idem skusit vodu z podhajskej ta ze je tiez velmi dobra a pozriem aj tu mast dakujem 🙂)

yvetulka
24. jan 2012

@danlu take male babo nemoze, ale ty by si si mala zvysit davku jacmena, skus napisat do energy. su na skype aj na fb, tam ti perfektne poradia ohladom toho, vela zdravia prajem. voda z pdhajskej je hlavnou zlozkou pripravkov zn, energy.

danlu
autor
24. jan 2012

dakujem skusim tam napisat a zistim to 🙂

desszi
24. jan 2012

@danlu uplne suhlasim s @yvetulka
ja som tiez pila zeleny jacmen od energy, mam skusenosti s ich vyrobkami, u syna ich pouzivame na liecbu ekzemu, najlepsie je poradit sa s odbornikmi aj co sa tyka davkovania, predsa len je to detoxikacny pripravok, takze u deti opatrne 😉

danlu
autor
24. jan 2012

dakujem za link si zlata o tej liecebni som si uz citala na internete ak sa to malej nebude z;lepsovat a jacmen nepomoze urcite tam s malou pojdem

yvetulka
24. jan 2012

@desszi no ved, kvoli danlu som pisala pani do energy a ona mi hned vravela, ze deticky v ziadnom pripade, iba maminka zvysit davku

desszi
24. jan 2012

@danlu @yvetulka inak my sme brali energy pripravky kde mal syncek 9 mesiacov, samozrejme v davkach ako pol kvapky na den (1 kvapka sa dala do deci vody, ta sa rozdelila na dve polky a jednu polku sme vypili jeden den a druhu druhy), alebo v davke 1 kvapka kazdy treti den, v zavisloti od pripravku, inak mame skvele vysledky, ale musime dodrziavat aj dietu

danlu
autor
24. jan 2012

@yvetulka este raz dik tak skusim tri krat denne a malinkej castejsie ponukam mliecko aby sa to dostalo aj do nej 🙂)

yvetulka
24. jan 2012

@desszi nas tiez braval pripravky ako babo a tiez len take slabulinke davky. od kedy chodi do skolky tak fici na vironale furt a na spiron teda nedam dopustit, o inych ani nepisem radsej, je ich vela tam skvelych produktov.

danlu
autor
24. jan 2012

@desszi a v com spociva ta dieta? ja som si doteraz velmi nedavala pozor ale idem aj ja vylucit mliecne vyrobky vajcia citrusy a coho sa desim aj sladke uz tri dni trpim 🙂) ale co by sme neurobili pre nase deticky 🙂

desszi
24. jan 2012

@danlu tak tak, aj sladke, aj ja som bola na diete bez cukru, no bolo to tazke, ale zvykla som si a hlavne sa bude citit ovela lepsie 😉 chces vediet info ohladne tvojej diety alebo dcerkinej? neskor napisem viac, ideme trosku von 😉

danlu
autor
24. jan 2012

@yvetulka tak tie energy vyrobky su aj pre taketo male babatka? maju tam nieco aj na atopicky ekzem? ja kortikoidy odmietam davat malej tak hladam taketo prirodne produkty este som rozmyslala nad homeopatiou ono je toho vela a na kazdeho funguje nieco ine treba asi skusat

danlu
autor
24. jan 2012

@desszi jasne treba sa vyvetrat 🙂 ked budes mat cas tak mozes 😉

yvetulka
24. jan 2012

@danlu oficialne to nie je pre take male baba, ale dokaze ta tam otestovat a aj male a fakt v min. davkach sa da, samozrejme, nie vsetky. neviem odkial si, ale na nete si skus najst klub energy, co ti bude najblizsie, tam su vyskoleni ludia, urcite vam poradia

danlu
autor
24. jan 2012

@yvetulka byvame v BA tak to skusim pozriet 🙂 ved uvidim ako nam pomoze ten jacmen beriem ho este len tri tyzdne a skusime aj tu vodu z Podhajskej a potom sa rozhodnem co dalej

desszi
24. jan 2012

@danlu ahojky, takze moja dieta kym som kojila spocivala v obmedzeni lepku, mlieka (ktore aj tak nepijem takze to nebol problem) ale hlavne vo vynechani cukru v akejkolvek forme 😝 bolo to narocne, lebo som cokoholik 😀 ale zvladla som to, problem nastal ked som zacala dost chudnut, aj tak som chuda takze strata dalsich kilov by mi neprospela, preto som s dietou prestala, ale vlastne uz ani nebolo treba, lebo maly sa v tom case odstavil a ja som sa mohla vratit k riadnej strave
Co sa synceka tyka - ziadny lepok, cukor, vajcia, mlieko a mliecne vyrobky, kukurica, polotovary, hotove vyzivy a kase pre deti, nic z toho. Vsetko robim doma, suroviny kupujeme v bio obchodoch, Dm-ku, zdravych vyzivach, maso, ovocie, zeleninku mame od babiciek a znamych z dedin, malemu sa snazim davat sezonne ovocie, zeleninu. Ked kupujeme v obchode tak kralovske kura alebo na trznici od uz overenych predajcov a uz mam vyskusane urcite znacky mrazenej zeleninky, ktore nam nerobia problem, myslim, nezhorsuju ekzem.

danlu
autor
25. jan 2012

@desszi dakujem ja som malej zo zaciatku stravu kupovala v dm lebo som tiez chcela bio potraviny a hlavne maso a nemala som ho kde kupit ale uz som si pri nas nasla kde dostanem aj masko zeleninu ovocie bio tak uz ziadna umela strava 😉 a v lete uz bude mat babka v zahrade ja ani kase nedavam vela kojim aby sa tie ziviny z jacmena dostali aj k malej preto si chcem aj ja davat pozor aby som jej na druhej strane neublizovala mojou stravou tie sladkosti budu problem ale zvykam si 🙂) takze ani lepok ale to nemoze ani chlieb nie ci je aj bezlepkovy? a syncek ma len dietu alebo mu aj este davas nejake masticky alebo pripravky?

desszi
29. jan 2012

@danlu ahoj moja, trosku neskor odpovedam, lepok zatial nedavaj, hlavne nie ten klasicky psenicny, ten je najagresivnejsi, ovseny lepok je menej agresivny, napriklad nas maly ovos moze, takze mu zvyknem robit ovsenu kasicku (Alnatura od DM), ma ju velmi rad, ale tiez len tak raz-dvakrat za tyzden, striedam s inymi. Inak aj v Kauflande je dostat bezlepkove kase, na oddeleni, kde su musli, susene ovocie, cestoviny....a su aj cenovo dostupnejsie okolo 1. eura, my kupujeme odtial ryzovu a ryzovo-pohankovu. Inak existuju bezlepkove chlebiky, takze na zaciatok davaj ten a neskor vyskusaj aj klasicky, ci ma alebo nema reakciu.
Moj krpec ma dietu a samozrejme davam aj kremy, ale nikdy som nedala ziadny kortikoid ani nic co mi lekar dal na premastenie. Najviac sa nam osvedcila v zaciatkoch modra indulona a tmavomodra nivea a z tych drahsich Aderma od Exomegy a ABC-derm ato+ od Biodermy. Okrem toho berieme detoxikacne pripravky od jednej firmy s vynikajucimi vysledkami. No a kupel sa nam najviac osvedcil ovseny - volakedy bolo dostat hotovy ovseny kupel od firmy Topnatur, bol v 350g doze, taky prasok, jedna lyzica sa dala do malej vanicky a super - teraz to uz nie je dostat, uz dostanes len nasackovany kupel - pricom 6ks sackov stoji takmer tolko ako stale volakedy cela doza - biznis je biznis. Zial to si uz nemozeme dovolit.

obycko
29. jan 2012

Ahojte babulky. Skúste liečenie v Travnici v detskom sanatoriu. Liečia tam uz babatka od pár mesiacov a má neskutocne účinky. Pobyty plne hradi zdravotná poisťovňa a mamičky môžu byt s deťmi spolu. Je to jediná liecebna v Európe. Dá sa to nájsť na facebooku, nete. Toľko skúsenosti. Fakt to omaha

danlu
autor
30. jan 2012

@desszi ahoj dik za vycerpavajucu odpoved 🙂. My sme boli v piatok na Kramaroch na koznom a povedala som si nikdy viac aj ked mame ist na kontrolu o 6 dni.Po 4 hodinach cakania nam dala 2 kortikoidne masticky ktore ja tiez nedavam hypermangan a dermatol na premastenie. Ja teraz davam tu Adermu nam sa modra indulona velmi neosvedcila. Ale kazdy reaguje inak. Ja som uz lepok dala ale skusim teda ten ovseny. U nas je to komplikovane aj tym ze uz papa aj Nelinka a ja ju este kojim a musim sledovat co zjeme obidve ale ako som vylucila sladke tak sa nam to o dost zlepsilo. Ja chodim ku koznemu do procaru ale aj tak si vlastne robim po svojom 🙂. Pijem ten jacmen do toho vkladam nadeje a u nasich ma uz caka voda z Podhajskej tak cez vikend ju v tom zacnem kupat.A ak fakt nic nezaberie a nebude sa to zlepsovat idem vybavovat tu Travnicu velmi si to mamicky chvalia a maju 97 % uspesnost.
Este ta chcem poprosit o radu mala si to svrbka a davam fenistil mala by som 3 krat denne ale cez den je ok len na noc jej dam 8 kvapiek aby mohla spinkat. Citala som ze sa nema uzivat dlhodobo nevies mi nieco poradit proti tomu svrbeniu? Ja som este rozmyslala homeopatika.Dakujem 🙂

danlu
autor
30. jan 2012

@obycko uz som o tom pocula zatial ju idem kupat v tej vode z Podhajskej a ak sa to nebude zlepsovat urcite tam pojdem aj ja som citala ze maju vynikajuce vysledky a mamicky si to tam chvalia niekedy ani nevieme co tu na Slovensku mame 🙂)

monikamajova
13. jún 2012

@danlu ahoj,ja ho beriem 7 rokov,ale zatiaľ môžeš len po troške..ja som začala dávať hned ako som začala prikrmovať,ved to je strava...moja kamarátka má skúsenosť s atopickým ekzémom..viac by však teraz potrebovala chlorelu-keďže kojíš,ak tak,napíš IP hodím ti link aj nejaké príbehy o tom ako pomohlo na váš problém iným detičkám..kľudne si môžeš prečítať aj môj článok..ked ti bude malá papať zelené,stačí ti len 1 doplnok výživy-a stav sa jej bude rýchlejšie zlepšovať,len zo začiatku treba rátať s tzv. očistnou reakciou..a skús ju natierať olivovým alebo rakytníkovým bio olejom,alebo je aj balzam atopikderm

katka1906
23. máj 2013

cenovo jednoznacne naj produkty: www.hanojushop.sk

mamazem
2. júl 2013

Pri liečbe atopického ekzému majú veľmi dobrý účinok kúpele v Podhájskej. Môžete si ich urobiť ale aj doma s kúpeľovou soľou zo žriedla z Podhájskej - Biotermal. Aktuálne máme letnú akciu 1+1 zadarmo. Viac info nájdete na: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/mamazem...

monasi
12. mar 2014

@monikamajova ahoj Monika, máš skúsenosti s mladým jačmeňom a kojením bábatkom? Riešim u 6 mesačného syna atopicky ekzém, nasadila som mu mladý jačmeň od GW, potrebujem sa s niekým o tom poradiť, môžeš pls poslať nejaké info do IP? Budem ti nesmierne vďačná. ďakujem

monikamajova
13. mar 2014

@monasi áno,v mojom fotoblogu a na mail ti pošlem nejaké príbehy o AE u malých detí..hod IP 🙂

monasi
13. mar 2014

@monikamajova nikde neviem najst ten clanok u teba ,hodis mi link pls.? Vdaka

monikamajova
13. mar 2014