Zhoršujúci sa zrak u dieťaťa

lubi2002
23. aug 2023

Maminky, ktorych deticky nosia okuliare. Chcem sa spytat ci mate podobnu skusenost.
Dcerka zacala nosit okuliare ked mala 8 a pol roka, dostala do dialky 1.5 dioptriu, po pol roku uz to bolo 2.0 a teraz po dalsich 8 mesiacoch uz 2.75 Teda v priebehu len nieco vyse roka sa to zhorsila o viac ako 1 dioptriu. Je to podobne aj u vas? Neviete dokedy to takto bude trvat, ze sa to stale zhorsuje, kedy sa to zastavi? Ja ako dieta som tiez nosila okuliare ale zastavilo sa mi to uz na dioptrii 2.0 a nezhorsovalo sa to dalej.
Dakujem za odpovede

lucka_ke
23. aug 2023

syn to mal podobne, od 6 rokov okuliare, má 16 rokov a teraz prvýkrát nedostal silnejšie dioptrie, na jednom oku má 4,5 na druhom 3,5

mateson
23. aug 2023

@lubi2002 aj u nás to tak bolo. Najviac sa to zhoršovalo v období rastového špurtu. Okuliare mal od 5 rokov. Dorástol do 2 metrov a zastavilo sa to. Nakoľko sme začínali by som musela dohľadať, teraz má 4,25 a 4,50. Prvý krát mu nepridala v sedemnástich rokoch. A v decembri prvý krát vyfasoval kontrolu o dva roky🙏

simsalabim
23. aug 2023

@lubi2002 ano, aj u nas tak. Zhorsovanie sa zastavilo asi 15r.

vkatush
23. aug 2023

@lubi2002 mne sa z ničoho nič zhoršil v 7.ročníku, ako pri aute, z nuly na 1.5 tuším, a nasledujúce roky sa zhoršovalo, ustálilo sa tuším koncom strednej na 3.

Prvých 10 rokov okuliare a posledné roky šošovky, na ktoré nedám dopustiť.
Okuliare už len sem tam doma alebo ak som unavená/bolia oči.

kacena4
23. aug 2023

aj mne sa zhorsovanie zastavilo v puberte a potom po 40tke sa zasa zacalo zlepšovať

lucik194
23. aug 2023

s nastupom puberty pojde urcite este o jednu vyssie, potom sa to zastavi