Zhrubnutá,odlupujúca sa koža na palci. Čo to znamená?

bubinko83
13. mar 2010

vedeli by ste mi poradit čo to je? Moj synček 1 a pol ročny ma na palčeku na nohach uplne popraskanu,zhrubnutu a odlupujucu kožu.Nikde inde na chodidle nič nieje.Ani on nevie že tam niečo ma,vobec na to nereaguje takže ho to neboli ani nesvrbi.Pred nedavnom sme mavali často spotene nohy doma vtedy to bolo ešte horšie.A odvtedy sa toho nemožeme zbavit.Poradte čo na to prosim?

nevesta
13. mar 2010

Skus to ukazat Dr. Mm ked mal na nohe plesen, tak to vyzeral podobne, ako opisujes a tiez nesvrbelo, ani nebolelo... Dostal masticku a po tyzdni mal po probleme 😉

bubinko83
autor
13. mar 2010

ale asi kožnej musim ist že?

nevesta
13. mar 2010

Ano, velmi pravdepodobne. Ale najprv k detsej pre papier...

nevesta
13. mar 2010

detskej...

bubinko83
autor
13. mar 2010

ja mam papier od detskej na kožne pre maleho,lebo raz ma tam poslala ale nešla som lebo malemu to prešlo .Myslim ten problem čo sme vtedy mali.Takže odporučanie mi zostalo.

bubinko83
autor
13. mar 2010

☹ nikto nič nevie poradit?

sisa777
13. mar 2010

mala by si ist ku kožnej s tým, lebo ked je to plesen, može sa rozsirit. A potom by si mala vydenzifikovat aj topanky malemu je na to sprej, lebo aj tam možu byt bakterie.

bubinko83
autor
13. mar 2010

a aky sprej?

sisa777
13. mar 2010

existuje spray, neviem ako sa vola ale strieka sa do topanok aby sa dezinfikovali. Ja som poriadne nastriekala a dala este topanku do sačku a nechala postat do rana aby sa všetky bakterie znicili. To mi poradila kožna, lebo aj ked sa nožicka vylieči este v topankach môžu byt zvyšky odumretej koze s plesnou a potom sa znovu prenesu na nohu. Ako sa vola to Ti nepoviem, bolo to uz riadne davno ale urcite v sanite alebo v lekarni Ti poradia.

bubinko83
autor
13. mar 2010

sisa a ty si to mala? Alebo niekto z rodiny?

sisa777
13. mar 2010

Moj syn ked bol mensi tak sa mu olupovala koža z chodidla a tak trosku medzi prstami. On hral hokej a casto mal nohu v korculi spotenu, a sprchoval sa vačsinou v sprchach na stadionoch. No vies ako deti neberu si vsade slapky a vselico sa tam da chytit.

mkg
27. mar 2013

bubinko83 - Môj malý má tiež zhrubnutú takú suchú popraskanú kožu na palci a zistili sme, že to má kôli zlému našlapovaniu.......tak od kožnej sme sa dostali k ortopedovi, ktorý nám poradil vhodné zdravotné papučky....

mkg
27. mar 2013
lencika
27. máj 2013

Ahoj aj moja dcerka mala zhrubnuta kozku na prste, ja som jej natierala prstek Bepanthenom a nam to pomohlo urcite nie hned, ale pri dlhsom pouzivani ani neviem vsetko bolo v poriadku

lindeluk
4. aug 2017

@bubinko83 ahoj, viem, ze prispevok je uz starsi, no potrebovala by som poradit... Moja mala ma nieco podobne na placeku na nohe. Ako sa vam to podarilo vyliecit? Vies mi s tym pomoct? 🙏