Žihľavka u 2,5-ročnej dcérky

silvika2022
4. máj 2023

Mamičky prosím o radu, dcérke sa včera večer vyhodila žihľavka, myslela som že po zjedeni hrušky, dala som fenistil, do rána takmer zmizla, dala som ešte raz fenistil a nemala už nič. Nejedla nič nezvyčajné ale pozerám teraz že sa jej znovu robí na ruke aj nohe🙄z čoho to je preboha? Dcérka má 2,5r a nikdy to nemala. Zajtra samozrejme skočíme k dr.

dejka77
4. máj 2023

Priciny mozu byt rozne. Ono to zmizne rychlo, ale vytvori sa nove. Dcera to mala z mliec.vyrobkov. Ked som ich vyradila, okamzite to ustupilo. Fenistil samotny problem neriesil.
Moze to byt teda z mliec. vyrobkov, pesticidov, liekov, tusim aj avivaze (to si nie som ista), reakcia na chlad, teplo.

nina37
4. máj 2023

@silvika2022 dobry den,moja dcera to takto mala,zmizlo,potom sa to zas objavilo,preslo to celym telickom,trvalo to presne tyzden,davala som ditiaden,potom sme boli aj v nemocke (chceli nas hospitalizovat ked bola tiez takto malicka) odmietla som,dali ditiadenovu injekciu do stehna,doma sme pokracovali tabletky ditiaden,preslo to po tyzdni

silvika2022
autor
4. máj 2023

@dejka77 a to z ničoho nič sa spraví? Predtým také nemala.

silvika2022
autor
4. máj 2023

@nina37 ach bože a z čoho ste to mali?

dejka77
4. máj 2023

@silvika2022 V podstate zo dna na den. Prv sa jej urobili take akokeby stipance a tusim na druhy den som jej nasla flak na bruchu. A potom to uz islo, urobilo sa jej viacej flakov, zmizlo a tak dookola. U lekarky som nepochodila, lebo takym malym detom sa testy nerobia, vraj ju mam sledovat kedze som mala podozrenie na mliec.vyrobky. Po vyradeni mliecneho uz neboli flaky, len take male bodky asi 4 tyzdne - vraj to bolo sposobene tym, ze alergen bol este v creve.
Mliecne vyrobky teda nejedla, ale bolo to len docasne. Po vyse roku uz mohla jest znova.

silvika2022
autor
4. máj 2023

@dejka77 a koľko mala vtedy rokov? Dovtedy nemala reakcie na mlieko?

elmivelmi
4. máj 2023

@silvika2022 nejake nove lieky,sirupy na kasel sopel si nedavala?Vitaminy alebo dzus a nieco nove?Napr nasa mala zihlavku ale mensiu omnoho len ako kebyze sa poprhli zihlavou ked som dala mucosolvan.

mirkava
4. máj 2023

@silvika2022 ono sa to zvykne takto na večer vyhodiť a cez deň to ani nie je vidieť. Neboj kožná dá lieky, bude dobre. Ťažkom povedať z čoho. Syn mal skrizenu alergiu ATB + jahody.

silvika2022
autor
4. máj 2023

@elmivelmi nie nič, nezvyčajné jedla len psenovu kašu pár lyžíc. Inak nič.

silvika2022
autor
4. máj 2023

@mirkava ku kožnej mam ísť? Nie na alergologiu?

mirkava
4. máj 2023

@silvika2022 idete ráno k pediatricke? Ona vám povie co ďalej. Mala somzihlavku aj ja ako dospela pred par rokmi bola som na koznom. Pri synovi si nepamätám asi nám pediatricka predpísala lieky a poslala nás na imuno-alergologiu a tam mu robili testy, ale to bolo až pár mesiacov po dolieceni.

silvika2022
autor
4. máj 2023

@mirkava akurát som pozerala všetko kompletne zmizlo po fenistile. Som zvedavá na ráno.

maaji
4. máj 2023

@silvika2022 synček presne toto iste, žiaľ mal stoho aj teploty, boly sme aj hospitalizovani. Alergická reakcia na bielkoviny kravského mlieka. Noo vaša dcérka môže to mať z niečoho iného, ak nezmisne určite choďte ku Dr.

dejka77
5. máj 2023

@silvika2022 Mala 15 mes. ked sa jej to vyhodilo. Predtym jedla mliecne a bolo to v poriadku.

kacena2022
5. máj 2023

@silvika2022 Synček mal toto isté v dvoch rokoch z ničoho nič.Na alergologii mu zistili že má alergiu na lietajúci peľ zo stromov.Akurat vtedy sme sa presťahovali do domu a oproti je ihrisko a kopa stromov.Berie Aerius aj Bronchovaxon a odvtedy nemal nič.