Žihľavka u 2,5-ročnej dcéry

10. sep 2022

Ahojte maminy, asi pred mesiacom mala malá najskôr 2 dni hnačku a potom ochorela. Stery boli negatívne, chorobu sme vyliečili, ale v rovnakom čase sa začala vysypat žihľavkou. Hocikde po tele, začne to malou bodkou a ked si to skriabe zvacsi sa to aj na pol stehna napr. Ma to v hociktorý čas cez den, nemenili sme žiadnu kozmetiku, prášok ani nič podobné, neskusali nove potraviny. Okrem toho si aj skriabala ritku az pri otvore ked bola hola. Doktorka nam predpisala Zodac kvapky, ktoré sme mali brat 2 týždne. Vsetko zmizlo po prvom dni, zihlavka aj ta ritka aj vysyp. Vo štvrtok mse ho vysadili a dnes je vsetko naspäť. Samozrejme idem v pondelok hned volat, ale nemate radu na co by mohla byt alergicka? Potravina ani kozmetika to nebude, neviem ci nas vobec nejaky alergolog vysetri ked este nema ani 3 roky 🤷 dakujem za kazdu radu

ema22270
10. sep 2022

Moze to byt alergia na nejake rastliny, ak sa nemylim momentalne palina a ambrozia, moze to mat akoby atopicky ekzem. Nas je tiez alergik na kopec rastlin, pele stromov a aj potraviny od 3 rokov sme to riesili a berie Aerius a ma masticku ked sa mu urobia taketo miesta co ho svrbia hlavne pod kolenom ale aj na ritke to mal a celkovo jemu staci aj ked je dlho na bicykli a uz ma podrazdenu kozu.

autor
10. sep 2022

@ema22270 A to by sa neprejavilo aj klasicky soplikom a kychanim, na ociach a podobne? Lebo ona ma iba toto, zacalo to zo dna na den az teraz na konci leta a aj ked niesme vonku ze pršalo. Aj my máme masticku lokalne len ona sa skriabe skoro všade. Teraz hľadám na fórach u nas alergologa co berie take male deti jeden ma terminy na december a dalsia strasne hodnotenia 🤦

elizabet173
10. sep 2022

alergia na potraviny sa môže prejavovať iba výsypom, nemusí mať ani sopeľ, ani kýchať, ani mať uslzené oči.

ema22270
10. sep 2022

Náš mal aj upchaty nos a trochu suche okolo oci, to je pravda... drzim palce aby ste nasli nejakeho alergologa a uvidite...

autor
10. sep 2022

@elizabet173 A to sa testuje aj u takychto malych deti? Nevedela by to aj obvodna otestovať? Tiež mi napadli potraviny veru..

autor
10. sep 2022

@ema22270 Ďakujeme 🙏