Zistená alergia na kravské mlieko u 5 ročného dieťaťa

libela
18. mar 2016

Dnes mojej dcere zistili tutu alergiu. Bola dojcena 13 mesiacov a do dvoch rokov pila UM. Kladiem si otázku, prečo vypukla tak neskoro. Po lekaroch chodime asi 4 mesiace, vtedy ju začalo pobolievat brusko. Na gastre nič nezistili. To je neskutocna zmena. Ona miluje mlieko a sýry.... Nik z rodiny tuto alergiu nemá. Som z tejto informacie hotová.... ☹

babatkoo
18. mar 2016

Ahoj, mala zvysene proti hodnoty v krvicke?

babatkoo
18. mar 2016

Viem ako sa citis. Ja som takto oplakala tuto diagnozu u 10 mesacneho syna pred mesiacom :( Stale ho kojim, obcas dostal jogurt a hned na druhy den z neho mal zihlavku na celom tele. Proti hodnoty na kravsku bielkovinu ma negativny, alergia nepotvrdena aaaale nesmie lepok. A u neho reaguje mlieko skrizenou reakciou na lepok. My ideme na gastro az v maji. Chudatko mala. Take 5 rocne dieta uz dokaze pochopit ze nemoze to a to lebo ho bude brusko boliet. Sojove jogurtiky ste skusali?

bamb27
18. mar 2016

@babatkoo sojove jogurtiky by som neodporucala ...nakolko je to podobna bielkovina a vie tam nastat skrizena reakcia,, resp. je velka pravdepodobnost ze zareaguje aj na soju ,,
@libela neskor ked opadne pociatocny sok zistis ze to vobec nie je take strasne,,, zit bez mlieka sa da a dokonca aj pestrejsie ako s nim ...skus si tu vyhladat par tem o tom, aj skupiny su ako varit bez mlieka
,,alergia moze vzniknut uplne hocikedy a uplne aj na hocico,, staci mierne oslabena imunita a spustit to moze naozaj hocico ,,,pises ze mava bolesti bruska ,,,vies definovat ci ide o laktozovu intoleranciu, alebo alergiu na bielkovinu kr. mlieka? neznasanlivost laktozy je totiz len gastroenterologicky problem,, no alergia na bielkovinu uz imunologicky a zahrna siroke spektrum priznakov ...vratane zazivacich .. je tam zasadny rozdiel aj v "liecbe" ..no liecbe, neber to ako liecbu, nie je to "choroba" ,,ale trebars ako pristup
z tejto alergie sa da aj dostat ..po dodrzani prisnej ale fakt prisnej diety niekolkomesacnej, az rocnej ,,,zalezi od imunity ,,,ale treba dbat na vylucenie aj skryteho mlieka v pecive, ci vynechat aj hovadzie maso ,,,ale casto si ludia na tento sposob zvyknu tak, ze naspat k mliecnej strave sa ani nepotrebuju vracat
intolerancia laktozy sa vacsinou vyliecit neda,,, ale tam tu dietu nie je nutne drzat az tak prisne a mozu sa konzumovat bezlaktozove vyrobky, ci pripravky s enzymami ktore po konzumacii laktozy ju rozlozia na glukozu a galaktozu

tova
19. mar 2016

@libela aj moja ma alergie. Preco? lebo ked sa dieta rodi cisarsky neprehltne bakterie. Lebo aj par hodin po narodeni sa uz ockuje =oslabuje imunita, podavaju sa antibiotika na kazdu blbost, to vsetko oslabuje crevnu floru. Treba to prisne obmedzit na par mesiacov, jest omega olej, jest denne probiotika , aj cerstve domace kysle uhorky, kombucha, ... to telo niektore potravinove zlozky napada a potom reaguje alergicky, meni na toxicke... Mlieka predavaju aj mandlove, da sa to, su aj komplikovanejsie alergie.

ariannazara
19. mar 2016

Mne to zistili teraz ked mam 23 vzdy si hovorim preco mi to nezistili od mala to si skor zvyknes jak teraz 😯 tiez milujem syry a nic nemozem je to fakt na držku niekedy

libela
autor
20. mar 2016

@babatkoo ahoj ani som nevěděla na čo všetko sa mám opytat. Bola som z toho uplne mimo. Ešte stále neviem čo jej mám vlastne dávat jest a vobec neviem či sa z toho dá vyléčit.

libela
autor
20. mar 2016

@bamb27 mohla by ši mí dat link na tie skupiny?

libela
autor
20. mar 2016

Vedel by mi niekto odporucit literaturu na tuto tému?

babatkoo
20. mar 2016

@libela mne jedna dobra maminka poslala na citanie clanok o ťavom (ťaviom 🙂 ) mlieku ak by si chcela tak mi napis do spravy email a ja ho preposlem. Pohankove, kokosove, ruzove .... mlieko su ako alternativa. Daju sa doma spravit alebo kupit. Ja mam doma pte drobca kasu od Nestle - SINLAC ktora je pre taketo deticky. Da sa bez mlieka zit, len jeho vypadok trocha skomplikuje jednoduchost v stravovani. Najviac vapnika ma aj tak MAK ;)

babatkoo
20. mar 2016

mariadarina - je maminka ktora tu na MK ma ulozeny album s jedlami bez mlieka a receptami. Od nej cerpam inspiracie

libela
autor
20. mar 2016

@babatkoo Dakujem...

janinka444
12. nov 2016

@libela Ahoj, aj mojej 6-ročnej dcérke práve teraz zistili alergiu na kravské mlieko, máme nahrádzať sojovým, 1.mesiac máme dodržať prísnu bezmliečnu diétu a po mesiaci sa mám ozvať detskej lekárke a povie čo ďalej.......Chcem sa opýtať aké sójové mliečko pijete prípadne aké výrobky kupujete aby ste teda nahradili normálne mliečne výrobky?

hivanik
12. nov 2016

@janinka444 mame alergiu Bkm. Nam nerobilo sojove mlielo dobre. Zahlienovalo tiez. Mame vyskusane ryzovy a pohankovy napoj - krupica, puding aj na gulicky. Dobre bolo aj makove mlieko. A mak je vybornym zdrojom vapniku.

janinka444
12. nov 2016

@hivanik Kde to kupujete? tie napoje....

dari226
12. nov 2016

V dm maju sojove.mandlove a rozne mlieka.syry kupujeme ovcie alebo kozie
tak isto jogurty
mlieko je vsade v pecive.zmzke kolacoch ale da sa to

livia0719
19. nov 2016

Mamičky,potrebovala by som poradiť! Dcérka má 2 roky 4 mesiace.Boli sme na vyšetrení na gastre ale podla výsledkov nemáme alergiu ani na laktózu ani na BKM.Kým som jej dávala kravské mlieko mala periorálnu dermatitídu okolo úst a pobolievalo ju bruško. Kravské mlieko jej nedávam už 2 mesiace ani nič také čo môže obsahovať mlieko,alebo čo i len stopy mlieka. Doktorka nám poradila,aby sme ,,diétu" držali do januára a potom by som jej mala skúšať dávať mliečne výrobky. Môže sa to dať do poriadku za taký krátky čas? Mám jej dávať kalcium keď nepije kravské mlieko? Dúfam,že mi budete vedieť poradiť.