Život s keratózou pilaris (kuracia koža)

sanny2993
10. apr 2023

Ahojte. Synčekovi sa zrejme prejavil tento kožný problém (chrbátik,ramena,predné stehná a lýtka, aj lička) a tak ma zaujíma či je tu mamina, ktorej dieťatko ho ma tiež, zaujíma ma ako sa o takúto pokožku staráte, čo vám pomáha a naopak škodí a či vám pediater alebo kožný lekár predpisuje premastujuce krémy.

Dakujem 🙏

kubkovamama
10. apr 2023

@sanny2993 môjmu to vekom zmizlo,mal aj atopický ekzém,alergie,HIT,všetko so všetkým súvisí.Na predpis Oilatum sadu,inak vyskúšala som toho kopu,Excipial atď,naj sú obyčajné oleje v bio kvalite,olivový,kameliovy,sipkovy-ten ale farbí.Nemal to nejak výrazné,cca 3-4 roky to trvalo

janka_266
10. apr 2023

@sanny2993 ja mám, nič s tým nerobím, v lete, keď je to opálené, tak to takmer nevidno 😃skúšala som čokoľvek, nič s tým nepohlo, možno trosku krémy s ureou, ale to má nebavilo natierať stále 😃

margitaf
27. jún 2023

Dcéra 2roky to má od polroka ,zistená into na laktózu ,posledné dni to má dosť zle,hlavne na stehnách veľké zapálené pupaky s bielym stredom a teda celé stehná lýtka ramená predlaktia malé drobné výťažky,a starostlivosť kúpeľ oilatum,hypermangan,morská soľ,ovseny kúpeľ a krémy ichtyol ,linola ,mliečna,Bioderma atoderm ,Eucerin 5 a 10%,La roche lipikar,cerave....tieto všetky som skúšala a teda nejaký extra super účinok nemali ale od včera ju natieram kortikoidmi sa jej to zhoršilo a ichtyol ....raz lepšie raz horšie a včera som ešte kúpila imunoglukan krém,mala som od susedy bambucke maslo a levanduľou,čo si sama vyrábala ,vyzeralo to že sa to zlepšuje ,ale teraz to má dosť naprdky