Zlatý stafylokok u menších detí

spolumatka
3. sep 2022

Dobrý deň maminy hlavne jasličkárov,škôlkárov

Syn nastúpil pred 2 narodeninami do jaslí samozrejme už sme mali snáď všetko zo škály chorôb
Snažím sa vyhýbať ATB mali sme asi len raz a riadne ho vždy doliecit ,obliekať, stravovať sa zdravo ,veľa sme vonku ,naozaj sme vyskúšali všetky možné vitamíny imunológa,ORL až raz vyšla vo vyteroch moraxella inak všetko vždy OK
Proste len oslabená imunita detskými chorobami a zvykaním si na kolektív
Teraz sme mali kiahne a vtedy je imunita veľmi oslabená
Verte mi nechali sme ho dlho najviac ako sa dalo robíme vzdy možné aj nemožné keďže sme na to dvaja bez babičiek a podobne .
Len samozrejme po nástupe pár dni zasa sople a vo vyteroch ( zlatý stafylokok )
Bez teploty iných ťažkosti len sople jednoducho
Snažíme sa inhalovať ,veľa čaju , kloktať vie už pekne teda veľmi som neporozumela ATB lekárky
Máte skúsenosti že ozaj už vo výtere potom nebol ? Lebo s každým čo som sa bavila tak proste mi len potvrdil že už by v živote do toho nešiel a hlavne ( 3 mesačná liečba ATB ) ani tá ho dokonca nevykynožila
Vraj sú tieto novodobé ,,kokové,, baktérie veľmi odolné voči ATB
Prosím kto má s týmto skúsenosti len vydržať a posilňovať imunitu aby sa neprejavoval ?
Čítala som že rakytnikovy olej pomáha zdravá nezápalová strava
Je to ozaj niečo také vážne alebo by koniec koncov mozno každému vyšla nejaka ta baktéria pri výtere z nosa ?
Ďakujem za cenné rady a postrehy
( prikladám foto názor od p.doktorky z internetu )

snehulak77
3. sep 2022

A CRP mal aké? Ak má bakteriu premnozenu a robí problémy, tak je to známka bakteriálnej infekcie, sama píšeš, že oka nie je. Ci som to nepochopila?

spolumatka
autor
3. sep 2022

@snehulak77
Prvý krát mal niečo vo výtere žiadne známky veru bakteriálnej infekcie okrem priesvitných sopľov ktoré už ustupujú ,CRP absolútne OK, žiadna zvýšená teplota žiadne iné ťažkosti ako nechutenstvo únava nič

snehulak77
3. sep 2022

@spolumatka vieš čo, skus napísať tu na MK Dr Jassovej, pediatricke. Ma velmi rozumne názory a prístup (sledujem ju aj na IG), budeš mat aj názor od iného pediatra. Dat ATB keď netreba je zbytočné ale zase, nedať keď treba je tiež hazard. Tak skus takto 😉 a držím palce 🤞

spolumatka
autor
3. sep 2022

@snehulak77 Ďakujem pekne za radu skúsim

janage
3. sep 2022

@spolumatka ahoj moja mala na koži a bol to des. Šúpajúce, mokvajúce, bola nutná liečba kortikoidy plus ATB. U nás masť. Ono keď nedá pozor , stačí jeden deň nepremastit ráno, večer, malý škrabanec a už to ide.
Moje skúsenosti by som zhrnula po cca 2 rokoch takto.
Nedá sa to zlikvidovať uplne. Keď je najhoršie, ide pár dní krtikoid plus ATB masť. Mimoto sa mi osvedčila propolisova masť, krém priamo od včelára. A pri úplnom kľude premastujem konopným prípravkom. Nos každé ráno vystrieka morskou vodou na denne používanie, vyfúka. Každú jeseň vyberie imunor, počas roka sem tam kura colostrom kozim.
Pokiaľ tie sokle vás nejako neobťažujú, nemá ich vkuse, môže sa hrať a spať išla by som skôr cestou posilnenia imunity.

patricia2511
11. sep 2022

@spolumatka ahoj , moja sestra toto riešila ako dospela ..nonstop bola chorá od všetkých sa nakazila a záver tiež stafylokok .. tak jej doktorka dala 3mesacne atb .. sestra ich brala potom znova výter opäť stafylokok .. tak jej odporučila že keď sa to nezmení nech si dá vybrať mandle(co moju sestru tak vystrašilo 😁) .. a keď to potom asi po vyše roku prestala riešit lebo mandle by nešla vyberať v živote , všetko prestalo a dodnes nevieme teda či to tam ešte je alebo nie lebo odvtedy na výter nebola

eva0812
11. nov 2023

Dobrý deň, s dcérkou idem na prvé ockovanie v 3. mesiacoch. Je lepšie vakcíny rozdeliť? Nevadí, že mala diagnostikovaného zlatého stafylokoka v nosteku?Nemôže to ovplyvniť očkovanie?