Zlomený lakeť 4 ročného chlapca

4samanta4
16. mar 2012

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Môj 4 ročný syn si zlomil pravý lakeť. Má to zatiaľ iba 6 deň v dlahe,dosť napúchnuté, o týždeň kontrola. Chcela by som sa opýtať tých, aké sú tú nejaké a majú s tým skúsenosti, čo nás čaká? Ako dlho sa to hojí a aké bude mať následky. Lekára som sa nespýtala čo som bola mimo z toho keď povedal že je to zlomené a nemám sa koho opýtať. Za vaše odpovede ďakujem

adus123
16. mar 2012

Ahoj, ja som mala tiez zlomeny laket, ked som bola asi stvrtacka na zakladke. je sice pravda, ze nebol uplne zlomeny, skor nalomene a rozstiepene kosticky.....ale vsetko sa zrastlo tak ako malo. nemala som s tym ziadne problemy, akurat ked mi dali dole sadru, tak to este dost dlho bolelo, kym sa ta ruka rozhybala...ale to asi ako po kazdej zlomenine, ked daju dole sadru po takej dlhej dobe..predsa len je to svalsvo uz stuhnute.... drzim palce syncekovi...urcite to boli aj teba...ale neboj, bude to dobreeee 🙂

silvia07
19. mar 2012

@4samanta4 aj moja dcerka mala zlomenu ruku tesne nad laktom, ked mala 4 roky....najprva mala dlahu asi 1 tyzden, ked ruka odpuchla, dali sadru...tu mala asi 1 mesiac, potom este chodila 1 mesiac na rehabilitacie...teraz ma 8 a uz druhy rok cvici gymnastiku 🙂
kukni aj sem :
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zlomena-ruka-je-zahojena-ale-stale-nie-celkom-ohybna/