Žltačka u novorodenca

sabinka147
7. apr 2022

Caute baby v nedelu som porodila mam dcerku ta vcera dostala zltacku zobrali ju na ziarena no mna tam snou nepustili lebo nemaly volnu izbu.. neviete mi povedat kolko tam moze priblizne byt?

vlasica19
7. apr 2022

Hadam nie dlhsie ako den, asi to mala moc zle, ked ju museli vziat. Ale hned ako sa polepsi, mas ju naspat 🙂

queeninthenorth
7. apr 2022

@sabinka147 ahoj, ono je to individuálne podľa toho ako sa ten bilirubin bude rozpadávať, väčšinou je to ten jeden dva dni, výnimočne viac, fototerapia veľmi pomáha, nemaj strach zachvilu už bude pri tebe 😊

diamond007
7. apr 2022

@sabinka147 mňa by mohli aj zastreliť ale dieťa malé by som bez svojho súhlasu nepustila preč bez dozoru... Žijeme až v prehnanej dôvere... Pri prvorodičke to ešte chápem že tie pocity neprecitli možno, ale inak nie.😑😒 Či nestači nám xy prípadov nedopatrení kedy lekári zlyhali?
Nie, nechceš šíriť strach, vie má vytočiť keď ,,nemajú miesto,, 🤦😶

janka_266
7. apr 2022

@sabinka147 Ja som na malého čakala týždeň v nemocnici, ale mohla sim ho chodiť pozerať a vzdy, keď bol mimo lampy bol so mnou

sabinka147
autor
8. apr 2022

@queeninthenorth vcera som tam bola doktorka povedala ze sa jej zlepsilo a mam jej dnes volat ze kedy si ju mozen vziat doma.. co si mislis prepustia ju dnes? Us neni pod lampou len infuzia jej tecie

queeninthenorth
8. apr 2022

@sabinka147 osobne si myslím, že áno, že už ju pustia, daj potom vedieť či ste už spolu 🙂😊

martul
8. apr 2022

@diamond007 no aká hrdinka sa ozvala. Si predstav že moja mala žltačku previezli ju na oddelenie medzi inkubátory, nedonosene a choré detičky a tam bola 2 dni pod lampou a s infuziami. Na oddelení bolo toľko rodičiek že 2 mali bohužiaľ postele na chodbe. Kde som mala akože byť?!!! Ležať na chodbe pri dverách?!!!

diamond007
8. apr 2022

@martul nebavím sa s tebou....
Kde je vôľa, je aj cesta. Ľahko sa povie, nedá sa.

sabinka147
autor
8. apr 2022

@queeninthenorth as zajtra ju prepustaju 😔

martul
8. apr 2022

@diamond007 asi sa ani ja s tebou baviť nebudem. Tak mi prosím ťa napíš konkrétne ako by si to riešila. Tam na novorodenecké je zákaz vstupu pre každého. Oddelenie plné mamičky na chodbe na oddelení. Mala som sa rozložiť kde? Na schodoch, pri výťahu....fakt ma to zaujima, napíš mi prosím ťa čo som mala robiť, nech si môžem spytovať svedomie že som to neurobila.

ajka0207
8. apr 2022

@martul sedela by som na schodoch a raz by ma snáď pustili. Samozrejme ak si mala doma staršie dieťa tak to chápem ale pri prvom by som proste sedela pri dverách. Môjho muža takto chceli "vypoklonkovat' z porodnice, že aj tak ho ku mne nepustia, že nech ide domov. Po hodine státia na chodbe sa zrazu dalo ho ku mne aj pustiť.

ajka0207
8. apr 2022

@sabinka147 a mlieko jej nosis odstriekane?

sabinka147
autor
8. apr 2022

@ajka0207 nie nemozem tam ist ..kvoli covidu tam je prisne ..

ajka0207
8. apr 2022

@sabinka147 tak to je vážne nafigu. To vás pustili domov na štvrtý deň a potom ďalší hospitalizovali už len malú?

ajka0207
8. apr 2022

@sabinka147 to kde je takáto "výborná" pôrodnica.

sabinka147
autor
8. apr 2022

@ajka0207 ano .. nek us je zajtra ze ju mam doma 🙏😭

queeninthenorth
8. apr 2022

@sabinka147 zlatko, verím, že ťa to veľmi mrzí, že ju ešte pri sebe nemáš, ale skús v tom nájsť aspoň take pozitívum, že aj oni si chcú byt istý a ešte odsledovať, že je už malička ok, ber to z tejto stránky a zajtra bude ani sa nenazdas a malička už bude pri tebe svojej mamičke ❤️

martul
8. apr 2022

@ajka0207 ahaaaa takže ,,by som". V noci, cez covid. Samozrejme.

ajka0207
8. apr 2022

@martul tak nemala som takýto stav, našťastie. Popravde nechápem aký doktor môže byť taký necitlivý že odtrhne matku od novorodenca.

ajka0207
8. apr 2022

@sabinka147 tak do zajtra už to vydrz, potom si to vynahradite. Nechápem prečo je to na Slovensku tak zle nastavene že rodič nemá automaticky miesto s novorodencom. Pri takej silnej žltačke vás nemali pustiť zo šestonedelia a mohla si pekne chodiť za ňou, ale tak škoda. Verím že už budete spolu od zajtra 🙂

martul
8. apr 2022

@ajka0207 aký necitlivý?! Prvoradé je aby bolo bábätko zdravé a keď si vyžaduje takúto liečbu tak to treba rešpektovať?! Moje dieťa tak bolo bohužiaľ, videla som to množstvo prístrojov inkubatorov naozaj milimeter nebol voľný. Neviem kde by tak bola jedna mamička, nie to ešte všetky čo tak mali detičky. Oddelenie s mamičkami na izbách totálne plné.

janulik270
8. apr 2022

Mám dve dcérky obe mali zltacku ale mladšia tá mala veľmi vysokú.Na 4den som sa tešila že po pôrode pôjdeme domov a potom nastal nekonečný príbeh.Zibrali odber bilirubín bol vysoký ostala som v nemocnici pod lampu ju nedávali nechali tak lebo čakali že pôjde bilirubín dole.Po pár dní bilirubín vysoko išiel zobrali mi ju na deň mimo odsávala som jej mlieko dali na fľašu a nevidela ju.Po pár dní výsledky super.Ja som sa už po týždni tešila domov.Rano robili kontrolu a výsledky vysoké opäť pod lampu na 2krat.Davali jej aj niejaku tabletku.Lezali sme tam po porode 2tyzdne.Prichod domov po týždni kontrola u pediatra ak by bilirubín bol vysoký opäť nemocnica.Zial výsledky vysoké dali nám čierne uhlie potom opäť kontrola a už bolo dobré.
Sú deti čo majú bilirubín vysoký a rýchlo ide dole a sú čo sa trápia ako mi :(

ajka0207
9. apr 2022

@martul ok, priznávam že to nie je necitlivost doktora-jednotlivca ale chyba celého systému.