Žlté šupinky vo vlasoch

susanh
24. máj 2007

Moja Nata má už niekoľko mesiacov žlté šupinky vo vlasoch. Je to u bábätiek bežné. Máme na to olej, ktorým sa hlávka ponatiera, nechá 20 min pôsobiť a potom sa majú šupinky vyčesať mäkkou kefkou na česanie. Takto to ale moc nepomáha, vyčešem 2-3 šupinky a hotovo. A keďže má vlásky, ide to aj preto horšie. Nemáte nejaké tipy, ako sa ich zbaviť? Ďakujem!

mata78
24. máj 2007

my máme ten istý problém. naša detská lekárka povedala, že to postupne zíde samo. tak som to nechala tak. v tých vláskoch to zase až tak nevidieť

sage
24. máj 2007

nám dala pediatrička na to salicylovú mastičku, zarábali ju v lekárni. šárinke tiež ten olejček nepomáhal. mastičkou sme namazali hlavičku iba raz, po 6 hodinách vyčesali všetky šupiny (a to boli riadne veľké, také plošné, malá bola tiež vlasatá). odvtedy je pokoj, úplne čistá krásna koža pod vláskami, viac sme už mazať nemuseli (ťuk ťuk na drevo).
bolo to keď mala šári asi 9 týždňov.

susanh
autor
24. máj 2007

To je čudné, že mastička pomáha a olejček nie. To je tiež salicylový. Asi ho skúsim nechať dlhšie pôsobiť, hádam to neuškodí.

biccy
24. máj 2007

Susanh,natri poriadne s tym olejom,a tak ako hovoris,nechaj dlhsie posobit.Skus vycesat s hrebenom,namiesto kefky. 😉

verunnecka
24. máj 2007

holky,to ma snad kazde mimco,nas malej to mel skoro o cele hlave,tak mu to pred koupanim namazu olejickem,pri koupani mu to namocim a po koupani to vycesu tim kartackem nebo takovym tim hodne hrebinkem rika se tomu vsivak jak ma ty zuby jeden vedle druhyho-ty husty.a zatim to ma v poho.

sage
24. máj 2007

neviem, či to má každé mimčo, ale má to veľa detí. moja to mala dosť nepríjemné, lebo pod tými šupinami mala úplne červenú kožičku a aj sa niekedy tak ošívala s hlavičkou o podložku, akoby ju to svrbelo. ja som rada, že sme dostali tú mastičku a že jej to prešlo.

titkovamiriam
24. máj 2007

Ja som davala nivea olej nehala tak 5 min a jemnym pohybom hrebienka to ide krasne dole,deti to mavaju bezne a aj ovela vacsie. 😀

evaka
24. máj 2007

Ja som natrela hrubú vrstvu detského olejčeka, nechala 30min. pôsobiť a potom som to (ževraj sú to temeničky) vyčesala hrebeňom - ako píše verunnecka všivákom. Zišlo všetko na 1 krát. Predtým som to trochu skúsila kefku, tá je moc mäkká. Hlavička môže po hrebeni trochu sčervenieť, ale bábo to nebolí. Viem od sestričky. A čím skôr sa toho zbavíte, v čo najmenšom množstve, tým lepšie, lebo sa to rozširuje. Ešte ak to nijakovsky nejde dole a bábo pri tom plače, môže ísť o ekzém.

lilourich
24. máj 2007

holky náš malej to taky měl, a já mu to natřela olivovým olejem a pak to vyčesala a to hned jak jsem to objevila. Takže teď už je skoro v poho, jen sem tam něco, ale opravdu maličko 🙂 Jinak doktorka taky říkala že to je u miminek běžný, ale nenechávala bych to, dělá to takovou krustičku a podle mě pod tím asi hůř bude dýchat kůže. Malej se narodil skoro bez vlásků a začali mu růst, až když jsem mu to vyčesávala - nevím možná to pomohlo, už tam něco má 😀

mimi109
24. máj 2007

moja dcerka to tiez mala dr nam kazal na to dat olivovy olej a vycesta len sa jej to potom dalo este viac mala toho na pol hlavicke a vycesavanie vobec nepomahalo tak som jej to vecer ked spinkala supala a tak sme sa toho zbavili

mimakro
24. máj 2007

Dcérka jednej známej to mala tiež a keďže mala dlhšie a hustejšie vlásky, musela ju ostrihať! Inak nám pomohla salicylová masť a nie olej. Za pár dní bolo po probléme. Nahrubo som to natrela, nechala pôsobiť a potom som jej to pri kúpani vymyla detským šampónom.

mimi109
24. máj 2007

ja som to malej predtym ako som jej to supala natrela Jekoris pastu rybaciu to pekne osusilo a slo to dole skoro samo

jenis
24. máj 2007

Aj ja som pouzila salicilovu mast ale asi len dva krat a potom to zmyzlo. Odvtedy sa nevratilo.

biccy
24. máj 2007

Ja ked som videla,ze sa to malej zacalo objavovat,tak som jej hlavicku "na hrubo" olejovala s olejcekom Nivea baby,co som aj pouzivala na cele telo.A hned to krasne zmizlo.
🙂

luminkasp
27. máj 2007

Da sa ta mast kupit aj bez predpisu, ci treba ist k dr?

sage
27. máj 2007

my sme ju mali na predpis, podla toho predpisu ju priamo v lekarni zarabali.

bebek
29. máj 2007

Aj moja mala to mala, ale sli sme s tym ku koznemu a ptedpisal nam na to 2 maste, ktore sa museli v lekarni zarabat a do mesiaca to bolo prec. Tiez toho mala dost vela a cervenu kozu pod tym.

tonicka
29. máj 2007

ja mam taku skusenost, ze to treba natriet olejcekom a potom to "nechtikom" zosupkat, nie kefkou, lebo sa to roznasa dalej 😉

pigi
29. máj 2007

Ja mam riadne vlasate babo tak si viete predstavit, ako chudatko vyzerala, ked som jej natrela hlavu olejom. 10 centimetrove mastne vlasy 😉 Vzdy som to vycesavala hrebenom alebo nechtom a do tyzdna to bolo prec. Mne zas lekar povedal, ze to nesmiem nechat tak, ale musim to postupne zosupat, lebo sa to moze zhorsit a prejst do nejakej formy ekzemu.

ikuska26
29. máj 2007

ahojte, tak mi mame tie supinky asi od 1 mesiaca, natierame olejcekom a vycesavame hrebenom, predtym kefkou...a teraz sa nam to znovu vratilo, tak kazdy druhy den po kupani natrieme a pred spanim pri kojeni vyceseme...spytam sa na tu salicilovu mast, fakt sa to uz nevratilo? nam vravela doktorka, ze sa to moze vracat uz stale aj ked bude vacsi....raz sme to mali uzplne take mokvave a uz teraz a potom ako sme cesali hrebenom len take suche male supinky...ale tiez ma to trapy... 😒

belda
29. máj 2007

ahoj, tak jestli mohu poradit, našemu malýmu jsem tyhle šupinky mazala krémem s karitovým máslem(nebo tak nějak) a myslím, že to bylo od firmy Bébé Clorane(nebo La Roche posay, to si nejsem jistá).pak jsem to vyčísla opravdu jemným hřebínkem a za pár dnů to bylo pryč.doktorka mi na to sice napsala Linolu,ale ta vůbec nezabrala.

tinockaaa
30. máj 2007

nam zabrala salicylova mast, a odvtedy sa nam to uz nevratilo. zabralo to hned na prvy krat.

sage
30. máj 2007

ikuska26, fakt sa to už nevrátilo, po dvoch namazaniach, už tri mesiace je to v poriadku (ťuk-ťuk na drevo). tiež som najskôr skúšala s olejčekom, a išlo vyčesať aj s tým, ale nijako sa tá plocha nezmenšovala, raz to bolo lepšie, raz horšie. naša doktorka vravela, keď som jej to ukazovala, že to už je detská seborea (taký druh zápalu kože pod vláskami), nie len obyčajné lupiny, tak dala tú masť.

salix
1. jún 2007

Ahojte mile maminy. Moja Kristínka mala tiez lupinky,a zbavili sme sa ich pomocou olivoveho oleja. Rano som jej hlavicku nahrubo natrela,nechala som to posobit aj 3 hodiny,potom som to vycesala a znova naolejovala.Najlepsie to posobilo pod čiapkou ked sme isli vonku.Pri kupani sme umyli hlavicku mydlom nivea a na noc este naolejovali a pomohlo 🙂

anndrea
5. jún 2007

Skusali sme vselico, ale najlepsie zabera salicilova mast, treba si ju dat vypisat u lekarky. Nanasa sa na hlavicku 30 minut pred vecernym kupelom, potom sa vlasky umyju a supinky sa vycesu. Nam to velmi pomohlo a po tyzdni sme sa supiniek zbavili a uz sa nam netvoria.

akcul
5. jún 2007

Ahoj holky,
nám ze začátku taky pomáhal olivový olej. Pak se to ale zase nějak vrátilo a olejíček už nám nezabíral. Takže jsme na radu kamarádky zkusili K-emulzi a ta nám zdá se pomáhá. Tak uvidíme, zda se těch "malých potvůrek" už zbavíme nadobro. 🙂

osibisa
11. jún 2007

Ahoj. Tak nám hodně pomáhá, na radu pana doktora, Ondřejovka. A taky se může prý stát, že když se s tím nic nedělá, tak se to může "přiškvařit" k hlavě jak helma. Tak radši mažeme a ono to padá samo 🙂

hanka274
11. jún 2007

jej, aj my sem patrime. Sice mame uz 13 mesiacov prec...doteraz to mame 😲 ☹
a ja tapa som s tym nic nerobila a furt cakala kedy to zmizne, lebo mi tak dr povedala, ze nech to nesupem, ze ono to zmizne 😅
pchá....tak skusim vase radi, dakujem, som rada.

tretulka
12. jún 2007

aj nas trapia supinky...su vytrvale, na chvilu sa ich zbavime a objavia sa zas...natieram ich malemu salicylovou vodou, predpisala nam ju dr., dobre nahrubo natriem, necham posobit a vycesem hustym hrebenom a na chvilu mame pokoj 😀

kristi
12. jún 2007

jakym hrebinkem to vycesavate???