Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Žltkastý maz na pokožke hlavy 10 ročnej dcérky

tamdia
15. aug 2015

Ahojte maminky. Už dlhšiu dobu mám problém s pokožkou na hlave, tvorí sa mi taký hrubší žltkastý maz (nie všade len v hornej časti), a na jednom mieste (v takom tvare kruhu s priemerom cca. 1cm) mi aj vypadali vlasy a už mi tam nerastú nové, no a okolo toho mám aj ten maz. Kožná si s tým nevedela veľmi poradiť, brali mi odtiaľ aj vzorku na chirurgii-výsledky histológie neukázali nič konkrétne...ale čo ma veľmi trápi, že som ten maz nedávno objavila aj u dcérky, ona to má z boku nad ušami na obidvoch stranách, inde som jej to nevidela. Prvé čo som sa opýtala kožnej bolo, či je to nejak nákazlivé, tvrdila, že nie.
Tak sa chcem zase vrátiť na kožné aj s ňou, len som to teda chcela dať aj do diskusie, či nemáte niektoré podobné problémy alebo nejakú skúsenosť s tým. Pekne ďakujem za vaše príspevky 🙂

ellca123
16. aug 2015

moja dcera mala taky ako maz vo veku pol roka,natreli sme to detskym olejcekom a jemne nechtom pomaly vyskrabavali

vyskrabanim to zmyzlo

zara0201
16. aug 2015

@tamdia My sme natierali Kerasalom na 2 hodiny aby zmäklo, potom vyskrabat a natriet Candibene.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli