Žltý povlak na jazyku u 6 ročného dieťaťa

veronikadamianko
18. máj 2022

Ahojte uz som bezradna zlty povlak u 6 rocneho na jazyku co to moze byt? Nepiste mi ,ze dr.to uz mam absolvovane a vzdy to poviem ked sme tam so soplikami..prvy krat kazala uzivat probiotika mesiac ano davala som a davam dokonca stale ..potom sme prisli opat sopliky napomenula som opat jazyk ,ze nech je nieco drsne co to oskriabe papa mi toustove chleby a proste kadeco tym to niejee ..cistime kefkou aj skrabkou jazyk zmyzne ale ako vstane nieco zje uz aj sa po case zlty povlak vrati..brala mu stery ten prvy krat z nosa aj hrdla boli negativne a mam pocit ,ze kvoli tomu to neriesi nejak extra kedze boli negativne ale ja som z toho zufala kde moze byt pricina🤷 kedze to nemaval prislo to proste ako blesk z neba a nemozme sa toho zbavit..nejedava vela sladkeho jedeva aj zeleninu aj ovocia takze vitaminy by mu tiez nemali chybat.. odkedy chodi doskolky byva casto chory sopliky ale to bolo aj minuly rok a zlty jazyk nebol..privitam akukolvek radu pomoc alebo ak ste si tym uz presli co pomohlo z coho to moze byt..dakujemm🙏🙏

gajdosovci
18. máj 2022

@veronikadamianko ahoj, aj môj syn keď mal 5 rokov mal žltý povlak na jazyku. Nikdy som nezistila z čoho to mal, pýtala som sa všade, stery mu boli braté veľakrát. A potom to nejako vymizlo. Trvalo to možno aj rok...

veronikadamianko
autor
18. máj 2022

@gajdosovci moc dakujem za odpoved 🙏lebo uz som zufala no u nas chcela opat dr.brať stery ale mne to pride zbytocne 🙈tak ideme na krv🙏len dnes som mu stravila aj test moču a vysiel mu zvyseny urobilinogen tak som uz dvojnasobne na nervy a budem spokojnejsia ked mu zoberie tu krv..tak som zvedava ako to dopadne

lilke
18. máj 2022

Povlak na jazyku môže byť aj príznakom problémov v tráviacom trakte, potravinových alergií,... Boli sme pred x rokmi u jednej lekárky, pozrela na jazyk - v tých miestach povlak, to je alergia na mlieko... Po pár rokoch na gastre potvrdili.

veronikadamianko
autor
18. máj 2022

@lilke dakujem za radu na alergo sme az v auguste tak to si este pockame 😏