Zmutovaná angína

kollarovci
16. jún 2023

Baby to co je za anginu ludia okolo mna ju maju moj syn uz druhe atb strasna bolest hrdla ktora vystreluje do ucha.A kazdy lava strana dr povedal ze je to zmutovana hnisava angina

napraforgo
21. júl 2023

@magimary to je mi ľúto ☹️Skore uzdravenie prajem 😊

napraforgo
21. júl 2023

@kollarovci a antibiotiká syn neuzival? Ja som jedny ATB dobráka,ale po 1 dní sa mi to vrátilo...a už týždeň mám zase bolesti ☹️

kollarovci
autor
21. júl 2023

@napraforgo no snim to bolo komplikovane dostal 1 antbiotika po 2 dnoch mu zabrali bol ok ked douzival atb potom po 5 dnoch zase a takto 3 krat potom sme zase isli k mudr a dal mu 3 atb ale ako si ich mal dat tak mi hovori ze ho to preslo ze uz nema bolesti tak sme 3 atb ani nedali preslo same od seba 😉

beeesy
22. júl 2023

Tak nie som jedina 🙄 hura … nepomohli antibiotika, lieky .. nic .. chytilo to lave ucho, priedusnicu, krv a stery z hrdla a nosa vporiadku, dusivy kasel, najskor zlte hlieny, teraz skor suchy a drazdivy, znova sa mi zapalilo cele hrdlo nemozem prehltat, lekarka ale povedala ze viac nema ako pomoct, teplota 37,6, boli cela hlava, usi, svaly, telo, zvazujem dnes cestu na pohotovost lebo uz sa z toho citim aj psychicky zle, okrem toho neznesitelne zavraty a hucanie v hlave od rana do vecera, vsetky postupy lekarky som dodrzala no napriek tomu zlepsenie nie je, antibiotika som mala Azytromicin na 3 dni potom lekarka povedala ze je to virus tak atb su zbytocne. Myslim ze to trochu potlacila a znova to nabera na sile. Len nechcem aby ma z pohotovosti vyhnali ze ked ma lekarka videla mam to riesit ked pride z dovolenky alebo so zastupujucou. 🙄 uz na nervy taketo postupy ozaj

zuzka565
22. júl 2023

@napraforgo Dobrý večer. Muž mal 5 ATB a aj tak nepomohlo. Ja mám známu, ktorá si vyrába sama kvapky,maste... Tak mi dala na to prírodné ATB v kvapkách a tie nám nakoniec pomohli.

napraforgo
23. júl 2023

@zuzka565
Napíšete mi prosím,aké prírodné ATB ste užívali? 😊Ďakujem pekne. Kľudne aj do správy 😊

napraforgo
23. júl 2023

@beeesy ja som začala užívať kapucinku (tinktúru). Hádam, pomôže mi. Prajem skoré uzdravenie a pevné nervy. Mali by ste svoju doktorku zmeniť,tak by sa nemala správať...

beeesy
23. júl 2023

@napraforgo Bola dnes na ORL pohotvosti v Ba- Antolska, dostala som vynadane ze ci sa s tymto chodi n urgent ked ma poslali z centralneho prijmu hore na oddelenie orl, lekarka neprijemna, nahnevana pozrela mi do ucha, do hrdla ze nic nevidi ze mozno je to po infekcii alebo mononukleoza ale ze to mi musi vysetrit krvou obvodna ze ona mi nema co ine dat, tak cestou domou ma zacali boliet uz aj slachy vzadu krku, a prechadza to na chrbat, nic mi nedali len povedala bezne volno predajne lieky do hrdla a nosa, vraj ziaden zapal ani nic nevidi, tak som to vzdala.. zajtra idem zastupujucej obvodnej nech mi spon urobi celkovy krvny obraz a ten rozbor na mononukleozu a uvidim ake pridu vysledky dovtedy asi budem trpiet. Ale co sa tyka pristupu lekarky na oddeleni orl tak hrozne a to dokazem pochopit ked toho maju vela ale takto sa spravat ked pridem s bolestami a nepocujem uplne ma to prekvapilo a sklamalo.. plus som dostala platit 10€ poplatok namiesto 2€ zato ze to vraj nebolo urgentne a napisali do spravy ze prosia centralny prijem ze im nemaju posielat s takymto stavom pacientov lebo oni potom nestihaju ked je tam jedna lekarka. Fakt otrasna skusenost a to som tam bola prvy a dufam že aj posledny raz..ale uz mam toho akoze dost lebo nepride mi ze by sa dvaja normalny lekari a este ktomu orl lekar pozrel na toto hrdlo a nevydel ze je zapalene preboha co to je za lekarov ?

megan777
23. júl 2023

@beeesy no to vyzera poriadne zapalene podla mna

beeesy
23. júl 2023

@megan777 aj podla mna ale obvodna povedala ze nie, aj na ORL urgente lekarka ze nic nevidi zapalene. Tak ja neviem co si mysliet

mooonika1975
23. júl 2023

@beeesy mne sa tiež nevidi, že zapalené, skôr tie ložiská sú tam

beeesy
23. júl 2023

@mooonika1975 len z coho ked cele boli a je aj 37,6 teplota a zacina boliet cela šija a hore chrbat akoby sa to šíri 😕

mooonika1975
23. júl 2023

@beeesy na tie ložiská ti čo povedali ? Mala si len 3 dňove antibiotika ? No to je teda pekne málo, ak tak možno dve balenia. Neviem, koľko sa trápiš , ak len pár dni, tak sa ti to možno tou teplotou vráitlo, alebo ešte trvá. Ja na niektoré virusy musim zobrať dvoje antibiotik, hlavne na horné dýchacie, teda dutiny hnisavé, z toho ucho.

beeesy
23. júl 2023

@mooonika1975 nic vraj mam hrdlo ciste, ziadne loziska tam obe lekarky nevideli, jedine co mam v sprave z vysetrenia ze mam kasel a zvacsenu jednu mandlu, hej mala som len 3 dnove, Azythromicin lebo vraj to vyzera na virus a ze na ten antibiotika nezaberaju, no trva to treti tyzden po tyzdni sa to zacalo trochu zlepsovat a teraz pred tyzdnom sa to znova zhorsilo preslo to na ucho v ktorom vraj nic tiez nemam ale nepocujem dobre a boli ma v nom, cize jedine co uz vazne zostava je bud ze to zostalo nedoliecene a veacia sa to alebo je to ozaj ta mononukleoza preto mi to nevyslo na testoch krvy na mykoplazmy a chlamydie lebo je to vieusove a nie bakterialne tak si dam zajtra urobit krvny obraz a testy na tu mononukleozu ze co vyjde na nich 🫤 snad sa nejako dostanem k tomu co mi je kym z toho nedostanem nejake chronicke nasledky .. to by som fakt nerada. Spominam si ked som bola ako dieťa chora tak ze som mala 5x do roka zapaly priedusiek a neustale mykoplazmy a antibiotika a nechcela by som sa k tomu uz vratit ..

mooonika1975
24. júl 2023

@beeesy niekedy sa to tak ťahá, ja aj tri štyri týždne sa liečim z choroby v škôlke, je to o nervy. Tri dni sa mi zdá malo, aj virus skomplikuje líecenie a dávajú sa atb, covid bol tiež virus a zomierali naň, my sme vtedy brali naň 2 balenia trojdňových a ja dokonca plus ešte na dutiny . Takze toľko ku vírusom

beeesy
24. júl 2023

@mooonika1975 no covid som mala dva razy prvy bol velmi zly priebeh 2x antibiotika a hrozne stavy a problemy, a druhy raz len nadcha a bolest hrdla. Cize asi je to aj o imunite a o tom v akom celkovom stave telo je. Snad ked pridu vysledky krvy tak uz daco vyriesim a vyliecim. Budem v to teda dufat. Ďakujem za reakciu

zuzka565
24. júl 2023

@napraforgo ja neviem čo obsahujú. Je to nejaká zmes byliniek.

napraforgo
30. júl 2023

@zuzka565 dobrý deň. Žiaľ,angína sa mi vrátila,už to mám 3krat za tento mesiac 😭mohli by ste prosím dať kontakt na Vašu kamošku? Beriem cesnak,tinktúry,zelené vitamíny ....ale včera mi bolo tak zle,že som si musela zobrať antibiotiká 😭poprosila by som ju o ten zmes byliniek. Veľmi pekne ďakujem ♥️

zuzka565
30. júl 2023

@napraforgo odkiaľ ste prosím?

napraforgo
30. júl 2023

@zuzka565 Nemešany (okres Levoča),ale veľakrát sme aj v Košiciach. Samozrejme by som zaplatila dopredu. Mám dobré hodnotenie na MK 😊

zuzka565
30. júl 2023

@napraforgo skúsim tie kvapky od nej zohnať. Lebo ja čo mám doma tak ich je málo. A poslala by som vám ich. Lebo ona býva od mňa ďaleko. Napíšem vam

megan777
31. júl 2023

@napraforgo aj mne 3krat sa vratilo 2krat antibiotiká a raz bez nich ale jedla som cely týždeň nanuky tak neviem ci to z toho sa nevratilo

aimy11
2. aug 2023

Pripajam sa. My sa trapime uz dva tyzdne. Co vam pomohlo ? Kedy vam to preslo ? 🙏🏻

gubka2023
27. mar 2024

@zuzka565 nemali ste mononukleozu ja teraz s nou bojujem😊