Zrak 2,5 mesačného bábätka

glee
23. feb 2012

Ahojte dievcata, som posledne dni velmi znepokojena. Bojim sa, ci moja mala vobec vidi ☹ ma uz skoro 2 a pol mesiaca, ale vobec nepozera za hrackou, ked jej ju ukazujem. Stale si pozera len kam ona chce. Takisto jej mozem aj mavat rukou pred ockami a ona akoby sa nic nedialo, pozera si kam chce ☹ chrobaka do hlavy mi uz dal aj moj otec, ktory si to tiez vsimol a pytal sa ma, ze ci by uz nemala pozerat do oci a tak... ja uz som z toho na nervy. Nezaujima ju ani kolotoc, ona si pozerka hore dolu, ale tie hracky nejak nesleduje. Ako su na tom vasi drobci s pozeranim??

reiva
23. feb 2012

@glee Ahoj. Ja si myslím, že je to ešte skoro. Počkaj ešte zo dva mesiace a uvidíš, že reagovať začne. Moja malá tiež začala reagovať na hračky až pozdejšie, asi tak troj štvormesačná. A predmety, či hračky jej drž od očiek ďalej. Mňa na to upozornila švagriná, ked som svojej vtedy trojmesačnej dcérke ukazovala plyšového macíka veľmi blízko a malá sa pozerala všade inde, keď som to skúsila z väčšej vzdialenosti, zaostrila, zbadala ho, usmiala sa... neboj sa

glee
autor
23. feb 2012

@reiva no to mas pravdu, ja jej ju ukazujem blizucko... skusim z vacsej dialky. Skusila som ju dnes dat prvyraz pod hrazdicku, ale tiez nic, nezaujem, pozera si po svojom.

krenkova
23. feb 2012

@glee Ahoj glee, ak sa bojíš toho, či malinká naozaj vidí, tak skús jednoducho najkú svetielkujúcu hračku, alebo nejaké svetielko, príp, večer zasvietiť, zhasnuť napr. nočnú lampu a uvidíš, že hned spozornie 😉 My sme mali aj pre našu malú hrazdičku s blikajúcim, svetielkujúcim kolotočom a zhruba v takom veku ako je tvoja ju začala sledovať a aj ako ti radí reiva, nie blízko pred očkami, pá a daj vedieť, ako to s tým svetielkom dopadlo 😉 .

reiva
23. feb 2012

@glee Vyskúšaj to, čo ti poradila @krenkova 😉 je to tiež dobrý spôsob ako zistiť reakciu bábätka... čo sa týka tej hrazdičky, tak moja malá začala reagovať na ňu až ako 5-6mesačná, dovtedy ju žiadna hrazdička nezaujala a to sme mali doma tri, aj hrajúcu a nič. Každé dieťatko má svoje tempo akým sa vyvíja a rastie 🙂 nechaj to na drobčeka, zlé bude, ak by pozdejšie nereagovala, ale ešte je malinká, tak sa nestrachuj zbytočne 😉 a napíš reakciu malej 😉 papa

glee
autor
23. feb 2012

@krenkova
@reiva
Ked s nou idem uplne ku oknu, ku dennemu svetlu, tak zmuri ocka, co jej to nahle denne svetlo vadi. Skusala som jej aj chvilocku do ociek zasvietit malou baterkou a tiez zmurila ocka. Ale hlavne, co sa dnes stalo - chodila som malickej s prstami po brusku a som hovorila riekanku "Lezie pavuk po stene...." a ona sa na mna pozrela DO OCI a sa usmialaaaaaaaaa! Jaaaaaaaaj, to snad nebola nahoda, co poviete??? Tak snad je to len o tom, ze este potrebuje cas, aby jej ocka a celkovo nervova sustava trosku dozreli a preto nepozera po hracke a nie preto, ze nevidi. Trosku mi odlahlo, ale po pravde - nebudem este stale uplne kludna 😅

reiva
23. feb 2012

@glee No vidíš 🙂 jasné, že ešte potrebuje čas 😉 reaguje pekne, tak kľud, všetko bude dobré, to že žmúrila pri svetle, to je výborné, reaguje na svetlo, ale je ešte pre ňu ostré 🙂 do 6 mesiacov má čas, za taký mesiac dva ti začne vnímať, chytať hrkálky do rúk objavovať svoje ručičky 🙂 len jej nechaj čas, ešte je malinká

mirka00
23. feb 2012

baby ked vás tak čítam,tak potom aj hračky na hracej deke sú moc blízko nie?teda aspon mpj malý má takú.

glee
autor
23. feb 2012

@reiva jooooj, tak snad je to tak 🙂 dufam, ze sa to bude zlepsovat, aby som mohla byt kludna.

krenkova
23. feb 2012

@glee super,super,tak je všetko v najlepšom poriadku 😉 Ked reaguje na svetlo, reagujú zreničky, výborne. Teda asi ešte drobec potrebuje čas. Uvidíš, ani sa nenazdáš a už bude všetko sledovať, všetko chytať, ťahať. A zrak sa postupne zaostrí. Držte sa 🙂

glee
autor
23. feb 2012

@krenkova uz sa na tie chvile tesim. Normalne mam o sto percent krajsi vecer 🙂

reiva
23. feb 2012

@glee Nestrachuj sa zbytočne, vychutnávaj si chvíle s malou 🙂 a neboj, v poradni malú budú veľmi dobre sledovať, do roka sa do tých poradní nachodíš 😉 destká lekárka malej ti iste poradí, ak ti bude niečo nejasné 😉

janinah
23. feb 2012

@mirka00 hračky blízko očiek môžu "vyrobiť škúlenie" na to pozor

alexandrakandrac
16. sep 2022

Ahojte chcem sa spýtať moj maly sa mi stale pozerá do hora,a neviem čo stym. Sem tam aj pekne na nas ale nepáči sa mi to skusali sme aj ho davat spinkat na bok alebo ho davame pri papani do pozicie takej aby sedel a rozpravame naňho ale aj tak nic stale sa chce pozerať do stropu som už uplne stoho vyčerpaná...vie mi niekto poradiť dakujem.....

hlubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz