Zrastená predkožka

sisavero
9. aug 2017

Ahojte baby poprosim vas o radu pred tyzdnom sme boli s malym u urologa neslo mu to stiahnut tak mu to na sillu staihol bol to hrozny tyzden
plac a krik pri cikani stahovala som mu to kazdy den lenze jedna strana je akoby prilepena bojim sa ze to vsetko budeme musiet absolvovat
znova poradte mi nieco na to dakujem

terezka1947
10. aug 2017

@sisavero neviem sice kolko rokov na syncek,my sme s najmladsim na prvych poradniach poculi od lekarky,ze operacii sa nevyhne,no a iny lekar nam radil od zaciaku v kupeli pomalicky stahovat,co to da....ma 2 r. a nasa lekarka neverila,ze sa to uvolnilo...
neviem,aky problem mate-aby som sa nevyjadrovala k niecomu,co nepoznam...ale ak ide iba o to stahovanie a tvoje obavy z dalsej moznej operacie,tak za seba radim v kupeli,po trosicke jemne stahovat kazdy vecer....viem,ze niektore baby tu spominali aj kupel v sleze,tak mozes vyskusat aj toto
ma to teraz citlive a zazil bolest,teraz sa boji...ale musite to po trosicke....
mam dvoch synov a od malicka sme to jemne stahovali...ja neverim,ze sa to robit nema a ze same sa to upravi po rokoch-lebo,co ked nie?drzim palce....

daninka2
10. aug 2017

@terezka1947 nikdy som to synovi nerobila ani doktorke som to nedovolila, ma 8 a krasne sa mu to uvolnilo ked bol babatko tak to mal ako keby zrastene. V tak malom veku by som ich netyrala nasilnym stahovanim ako to robia lekari predsa len je to intimna citliva oblast. Teraz cakam tiez syna a ziadne silovanie tiez nebude

rheuska
10. aug 2017

niekedy sa to vôbec nerobilo. pochybujem, že naše staré matky toto niekedy riešili. práve sťahovanie predkožky spôsobuje trhlinky a zvyšuje riziko infekcie. A teraz vo vašom prípade aj strach z doktorov. To sa teraz bude strašne báť, týždeň zbytočných bolestí. šla by som vynadať lekárovi. Pokiaľ to nespôsobuje žiadne problémy, nebola tam infekcia, tak to netreba riešiť. Chlapci si s tým poradia sami keď príde puberta.

betka22betka
10. aug 2017

poznam mamičky, ktoré používali slezový krém, pomáha

jantato
10. aug 2017

ja by som to nikdy nedovolila aby nasilu pretiahli a potom bolesti.... neviem preco to robia..😨
moj 8 rocny ked bol maly,ani som sa nad tym nepozastavovala, ked mal okolo 4 roky som mu prvy krat v sprche ukazala ze sa to da,islo mu to len kusok a odvtedy si to sem tam v sprche skusil az mu to pekne povolilo casom cele.
Druhy ma 2 roky, v sprche som par krat skusila ci mu to ide, ide mu to len ozaj kusocek, tak zas neskor vyskusam.

daninka2
10. aug 2017

@rheuska presne toto mi byvaly povedal, ze ked zacal skusat naco to vlastne ma 👏 tak si to sam uvolnil.. a teda problemy ziadne, ma 3 deti na prvy sup 😂

fifik
10. aug 2017

Jaaaj, to poznám. So synom sme si užili zopár stiahnutí na silu... stále prilepené, chudiatko moje... už má 11 a stará sa sám o to, ale dobre si pamätá tú hrôzu, tak to snáď nezanedbáva. Občas manžel skontroluje...

alicka850
10. aug 2017

@jantato ja tomu tiež nerozumiem, načo ideme proti prírode. Veď u detí je to uplne normalne, že sa im pokožka nedá stiahnuť. Pokiaľ ciká prudom, nemá zápal ani bolesti nikdy by som to nedovolila stiahnuť.

terezka1947
10. aug 2017

@daninka2 preco nasilim?ja som to detom tiez nasilu nikdy nerobila....mam vo svojom okoli vela pripadov,kedy chlapci skoncili na urologiii...a zazitky pekne nemaju
kazdy uz musi robit podla seba😉

zara2017
10. aug 2017

Ja som môjmu synčekovi začala sťahovať, keď mal 1 rok. Zo začiatku naozaj veľmi pomaly. Vyskúšali sme aj sedací kúpeľ v sleze nebadanom (dostať v biopotravinách) a nám to pomohlo, krásne mu to zmäkčilo kožu. Nikdy nesťahovať vo vode, iba po kúpaní a pod prúdom čistej vody.

fifik
10. aug 2017

Ja len dodám, že to vždy robil lekár, nie my...aby sme mu neublížili. Tak asi vedel, prečo to robí... ak by to nebolo treba, povedal by čakajte.

22domi
10. aug 2017

Nám to jeden lekár zakazoval. Pri zmene det.lekara to bola prvá otázka či mu to sťahujeme. Keďže to nešlo ani urologovi,hrozila obriezka. Našťastie to šlo lekárom stiahnuť keď bol drobec na operácii a pruhom mal 2 roky. Takže pomaličky sťahovať pri kúpaní postupne sa to uvoľní .

alicka850
10. aug 2017

@fifik a čo mal robiť ked si tam išla ? Aj ja veľa vecí robím, lebo pacienti otravujú , kým to nedostanú a pritom by to ani nebolo treba 🙂

gin124
17. aug 2017

@fifik Jste velice naivní pokud se v tomto jedná o lékaře, tyto vyloženě škodlivé zákroky u nás dělají lékaři velice často. Ten nešvar k nám přišel z USA, když jsem byl mladý, tak se to vůbec nedělalo, doporučuji přečíst tento článek:

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/cisti-je...

gin124
17. aug 2017

@22domi Průměrný věk, kdy jde ta předkožka stáhnout je až 10,4 roku. Na 95% amputací předkožky ze "zdravotních důvodů" je zcela zbytečných. Takové řešení je ublížení na zdraví a zmrzačení.

gin124
17. aug 2017

@alicka850 To však lékaře neopravňuje k tomu, aby dítěti poškodil penis, způsobil mu velkou bolest a psychické trauma.