Zrastenie pohlavných orgánov u dievčatka

luscia1
20. sep 2018

Poradte ak ma niektora mamicka podobny pripad.Vsimla som si u mojej 2 a pol rocneho dievcatka ze sa jej ako keby prilepila suska ako su pisky tak asi polovicka v pohode a smerom ku zadocku ako keby prilepene.Umyvam kazdy den cistou vodou aj po stolici len cistou vodou, hygiena je dodrzana...ale bojim sa jej to otvorit a ani ma tam nepusti len vycistit a dalej nic ..boji sa...nemate niektora skusenost s tym

stellamiapiccola
20. sep 2018

@luscia1 ahojky je to synechia pošvy, vulvy /pyskov / , treba ísť ku detskému gynekológovi. malej to už viac x rezali .

nerko
20. sep 2018

@luscia1 pozri na webe ci to je synechia vulva podla obrazkov. Chodte k detskemu, on da odporucanie na gyndu. Lepsie je ist k zene si myslim, ale mala by mat atestaciu na deti. Ak to nie je moc, tak sa nemusi rezat. Dokaze tu blanku rozrusit vatovou tycinkou, pred tym by to mala znecitliviet. Je to neprijemne vysetrenie, dieta treba drzat. Horsie pripady uz idu na chirurgiu. Mozno ma aj nieco ine. Podla opisu co si dala som si neni uplne ista.

luscia1
autor
20. sep 2018

@stellamiapiccola viac krat? A nebolelo ju potom cikanie a samotny zakrok ako prebiehal?

luscia1
autor
20. sep 2018

@nerko no nema to uplne zalepene si polku otvoru

nerko
20. sep 2018

@luscia1 treba tu blanku rozrusit. Ak to nema dlho zlepene, tak to zvladnes aj sama, ak ta mala pusti. Keby ti je mal kto pridrzat a ty tie pysky do stran natiahnes. Su aj fotky na webe. Blanka praskne. Ak to uz ma dlhsie a nepojde to tak zajdi k lekarke. Horsie sa jej moze cikat skrz mensi otvor. Moje baby maju na to nabeh. Uz si zvykli, ze im to po kupani trosku "ponatahujem" az sa to nelepi.

luscia1
autor
20. sep 2018

@nerko chcela som jej to trosku vatovou tycinkou ale nechcela ma pustit :( boji sa ze ju to bude bolet

nerko
20. sep 2018

@luscia1 no viem si to zivo predstavit. Je to neprijemne pre obe. Ked si nedas rady zajdi radsej k lekarke.

eririka
20. sep 2018

@luscia1 mojej kamarátke dcera to isté, aj ona jej ponatahuje, samozrejme na silu, s kriiiiiiikom, plačom, musí ju niekdo pridržať ináč by sa k blanke nedostala ☹☹☹☹☹ čiže bez pomoci asi to nepojde 😉

lucka227
20. sep 2018

@luscia1 aj nasa mladsia to mala. Synechia je zrastené toto je zlepené. Zobrat vazelinu a natierat napr slabiny, ja som malej zapla tablet a snazila som sa v slabinach raztahovat od seba a ked sa prestala bat tak som viac pritlacila ako ked natieraz zapareninu a povolilo. Bez kriku a placu, mala si nic nevsimla. Len treba jemny pristup a ziadne nasilu a drzat boze moj. Este bude mat traumu. Ani nenechat rezat normalna gynekologicka by to nespravila. Nasa ma poslala kremovat aby jej to ona nemusela 😉

nerko
20. sep 2018

@lucka227 pociatocne stadium synechie je zlepenie. Az neskor, ked sa to neriesi to moze zrast. Nie kazde dieta si da dobrovolne ponatahovat, ponatierat. A niekedy sa to bez zasahu lekara a placu nezaobide. Kavickujem s gyndou ktora toto pravidelne riesi a poucila ma co a ako precvicit az k tomu nedochadza. A veru maju stavy ktore musia rezat. @luscia1

eririka
20. sep 2018

Dokonca mojej kamarátke dcerka mala už aj nijaký zapal, mala 10 čípkov do šušurky, mali čo robiť aby do nej dostali, takže museli napevno držať aby mohli ten čípok zatlačiť a odvtedy nedovolí nič, nič, nič !!!!!!!

luscia1
autor
21. sep 2018

@lucka227 ahoj , prosim ta s akym kremom vazelinou nazov?

lucka227
21. sep 2018

@luscia1 obycajna vazelina z lekarne a idealne to je po kupani ked si dlhsie posedka v teplej vode. Mne to po par sekundach povolilo a vravim ani si nevsimla

amelia000
25. okt 2018

Moja mama mi hovorila ze tiez som tymto trpela...takze na gyndu ona to napravi ze to roztrhne a potom uz len natierat a natierat mne nic ine nepomohlo.