Zúžená predkožka 1,5 ročného syna

maria444bb
20. okt 2012

maminky poraďte ako sťahovať predkožku, malý ma 1 a pol roka, nejde nám to ani vo vani, máte nejaké dobré typy, prosím poraďte nám. Ďakujem 🙂

geena77
20. okt 2012

Máme s tím problém, teď se doléčil s balanitidou. Poradili nám po koupání lehce stáhnout, dát Oftalmo-Septonex a pak párkrát mírně stáhnout, jak to jde. Ne silou, ne do bolesti, jen, co to dovolí. Postupem času by to mělo jít líp a líp. My už otvůrek lehce zvětšili 🙂 A ve vaně nám to nejde, synek je rarach a na přebalováku drží krásně, moc se mu to líbí 🙂 P.S. Jinak se nyní doporučuje začít s přetahováním až od 3 let, pokud nejsou jiné potíže.

kvetinka211
20. okt 2012

@maria444bb kym nie je problem, neriesit .. ked je problem (zapal napr.), tak najprv skusit riesit konzervativne ... oftalmo septonex, kamilkovy odvar, k urologovi len ak je to fakt nevyhnutne, lebo niektori su vraj mäsiari a narobia viacej skody ako uzitku ... je tu taka tema, tam sa toho docitas vela ...
My sme mali pred rokom problem, syncek dostal zapal ked sa trosku zaparil vo fusaku ale pekne sme to preliecili po porade s detskou lekarkou a pockame co bude, vacsinou sa to chlapcekom samo upravi ako rastu. Vo vani len jemne umyjeme a davam pozor aby sa mi znovu nezaparil. Nebyt toho problemu tak ani neviem ze ma nieco zuzene ... dovtedy som nechapala co v tej teme stale riesia ake stahovanie 🙂

maria444bb
autor
20. okt 2012

@geena77 ďakujem za radu, čo je to ten Ofalmo-Septonex

maria444bb
autor
20. okt 2012

@kvetinka211 ďakujem pekne za povzbudenie, mali sme ísť k urológovi, ale po tvojich slovách, nikam nejdem 🙂

kvetinka211
20. okt 2012

@maria444bb odporucam este tento clanok: http://zdravedieta.rodinka.sk/zdrave-telo/stara...
a drzim palce aby ste urologa nepotrebovali 🙂

maria444bb
autor
20. okt 2012

@kvetinka211 ďakujem, si strašne milá 🙂

mamamajka
20. okt 2012

Tiež to poznám, môj drobec má 16 mes., na jednej strane má predkožku celkom voľnú, ale na pravej strane je napevno prirastená, len možno 3-4 mesiace od žaluďa. viac sa nedá ani pohnúť, a malý si to ani nech e dať, kope trepe bráni sa 🙂 Dr. nás už v roku posielala k urologovi, že jednoduchý zákrok, ale som nechcela ísť povedala som že je teplo tak aby sa nezaparil, že by sa mu to zle hojilo v tom teple. Teraz nás tam znovu posieala ale ked ja sa bojím že tam bude nejaký starý sadista čo mu len kdesi čosi prefikne a budú z toho ešte problémy neskôr.....

romca123
20. okt 2012

Ja by som nešla k urologovi s tak malým chlapcom...synátor má 5 rokov...a tiež má ešte kúsok prirastenú predkožku...nám Mudr. povedala že skúšať vo vani stále a potom natierať Ophtalmo_framykoinom... a ono sa to pomaličky upravuje...a čo je hlavné bez bolesti..čo u urologa teda nie je...nám povedali že predkožka má čas sa roztiahnuť do puberty....

geena77
21. okt 2012

@maria444bb Oftalmo-Septonex je mastička, používaná obvykle v očním lékařství, má menší koncentraci, jinak je to vpodstatě desinfekční, ale dobře to uvoľňuje předkožku, můžeš ale použít jakoukoliv mastičku (hlavně aby byla sterilní). Jinak jako ostatní - nedoporučuji žádný zásah lékaře, pokud nemáte problémy (tedy zánět). Problém s přetahováním začít řešit až po 3. roce. Takže jen zkoušet postupně pomalounku, polehounku přetahovat. Lékař až kdyby byl problém 🙂

dana3262
21. okt 2012

@maria444bb nam zas radil detsky chirurg, ze nemáme přetahovat. Doporučil nam triamcinolon (nebyla jsem nadsena, ale lepsi nez chirurgický zásah pod nějakým oblbovakem). No a pry to mame nanest na špičku pindika a zmáčknout precnivajici kuzicku, aby se to dostalo dovnitř. Našemu je 2,5, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Zatim nepretahne, ale taky zatim nemá problémy.

danielita111
21. okt 2012

Ahojte ked sa maly narodil pytala som sa nasej Dr.ci stahovat alebo nie.Povedala ze nie ze to sa samo upravi.Ked mal maly 4r.vecer pri kupkani sme si vsimli ze ma pipika opuchnuteho a bolel ho az mal taku modrastu farbu.Rano sme sli k Dr.zobrala som si aj mojho otca ako posilu lebo som tusila ze maleho bude treba drzat,dr.mu nasilu strhla predkozku dolu az tak ze hnis letel na stenu a dr.na hlavu dg-fimoza.poslala nas na urologiu kde mu dr.strcila konus striekacky pod predkozku a vyplachovala.potom sme mu to robili doma este 2tyz.vlastne maly si to robil sam s mm lebo po takom zazitku sme sa mu nemohli nikto pipika ani dotknut asi 3/4r.Vsetko sa to odohravalo v gynekologic.polohe moj otec len nohy prekrizloval a plakal s malym vlastne maly reval od bolesti.Pipik mu este asi 1/2dna trochu krvacal ale operacia nebola nutna.Ani som sa nedivila nasa pediatricka ho vlastne zoperovala tym ked mu to tak strasne mykla dolu.Keby som vedela co sa chysta urobit.....Som rada ze odvtedy je maly ok.

geena77
21. okt 2012

@danielita111 My jsme měli stejný problém na 18. měsíci, zánět žaludu a předkožky ☹ Také to muselou silou dolů a také jsme vyplachovali a mazali. Jakmile se ty jemné prasklinky ale vyhojili, tak prcek držel a usmíval se blahem 🙂, je to přeji jen chlap 🙂 Teď se musíme snažit otvůrek zvětšit, aby se to neopakovalo. Také dg. fimóza. Ale pokud by prcek neměl tyto problémy, tak bych to nechala až na ten 3. rok, kdy bych s přetahováním teprve začala

evulienka22
21. okt 2012

@dana3262 triamcyolom co to je?

geena77
21. okt 2012

@evulienka22 Triamcinolon je hormon, uměle vyráběný. Myslím, že Oftalmo Septonex je lepší, páč to není hormón 🙂 Je to antiseptikum, takže splňuje dvě věci: 1) mastička - líp to klouže 2) "desinfikuje. Mně by se do hormonů zbytečně nechtělo. Ale jinak je to o tom, že každý lékař doporučí něco jiného...

cechulda
21. okt 2012

@geena77 @maria444bb Ahoj že Vám do toho vstupuji, naše doktorka nám sice taky předepsala Triancinolon, ale sama nám řekla, že by to tím moc nemazala, že to předkožku spíš slepuje ☹ Já jsem taky uposlechla rady o tom, že se to nemá přetahovat do 3 roku, ale máme s tím pořád problémy, synovi už je 7 let, sice otvor tam má dostatečný, ale vnitřní list předkožky je stále nalepený na spodní části žaludu a ikdyž předkožku stáhne až po okraj žaludu tak dál to nejde ☹ Doktorka mu to chtěla odtrhnout takovou dlouhou jehlou s kuličkou na konci,ale syn se strašně bál a plakal tak nám dala ještě čas jestli se to samo odloupne, no ale nevím, sám si to neudělá, přez bolest jít nechce a ode mě si na to nedá sáhnout, už se taky stydí 😎 Tak si myslím, že jsem mu to měla dát udělat už když byl malinkej a pak se o to jen starat aby to nezarostlo, nepamatoval by si to a bylo by to určitě jednodužší 😒 Jinak s obřízkou máme doma zkušenost, manžel ji podstoupil v dospělosti taky kvůli podobným problémům(zanedbaná fimoza) a rozhodně to nebyl žádný med ☹ Lepší když je to miminko a vše zapomene, kdybych se rozhodovala u syna znovu, tak ho nechám obřezat jako miminko a neměl by takové trápení 🙂 Manžel si to teď nemůže vynachválit a já taky 😉

geena77
21. okt 2012

@cechulda Jo, jo, tou tupou jehlou to dělají a není to prý tak stršné. Spíš teda ta představa.... Ale určitě souhlasím s tím, že když to má dospět až k jehle nebo obřízce, tak určitě co nejdřív, ať nám to pak do smrti nevyčítají 🙂

evina57
21. okt 2012

@mamamajka aj môj synátor má taký istý problém 😒 a tiež má 16 mesiacov, len nám kázala dr sťahovať len pred cca mesiacom/dvomi.

cechulda
21. okt 2012

@geena77 no právě 🙂 Je to fakt děs, to děnně řešit a bojím se co bude, syn je hrozný stresér a stačí že mu doktorka řekne že se chce jen podívat tak má tep snad 220 😠 No na 7leté prohlídce nám dala ještě 2roky do 9leté prohlídky tak uvidím, načetla jsem si o tom, že by to snad mělo povolit jak ten orgán roste, tak snad, ale i tak ho nutím denně si to co nejvíc stahovat ve sprše, ale bolí ho to ☹ Fakt mě štve, že jsem poslechla tuhle novou metodu 😠

abbie
21. okt 2012

@mamamajka nehnevaj sa, ale ja by som na vasom mieste menila pediatricku ... aby v roku posielala dieta k urologovi s predkozkou 😖 ona musi byt daka blazniva

mamamajka
21. okt 2012

@evina57 no a čo dalej, ak to nepôjde a nepovolí to??? Pôjdeš s ním k tomu urologovi? lebo ja som čím dalej tým viac presvedčená že nás tam nik nedostane kým to naozaj nebude nutné... 😒 a vela mamín píše že až v 5 - 6 rokoch sa to napravuje pomaly, ale ak sa to nespraví určite nebude jednoduché už tak velkého chlapca udržať u urologa... neviem čo robiť.....

mamamajka
21. okt 2012

@abbie ona už je skoro dôchodkyňa...A mám pocit že kedysi sa to tak všetko riešilo, pametám si že moja mama bola s oboma mojimi bratmi s tým, takešte žije v tom "starom" zaužívanom. Aj v starých knižkách čo som ešte po mojej mamine našla o tom písali, to len v posledných rokoch sa asi začal meniť názor... aspoň teda ja mám taký pocit z toho.

evina57
21. okt 2012

@mamamajka Zatiaľ som nad urológom ani len nerozmýšľala ale teraz čítam, že sú aj mastičky, nevedela som o tom a keď to nepôjde, tak skúsime najskôr to. Moji bratia boli asi pred rokom u urológa (teraz majú 4,5 a 6 r.) nasilu im to stiahol a sú ok. Len sama neviem, či to bolo až také nutné riešiť to hneď "násilím". Ešte majú naše detičky čas, ak je pravda, že sa až v 5-6 roku napravuje..Ale aj tak dúfam, že to zvládneme bez doktorov 🙂 A aj vám držím pršteky!

evina57
21. okt 2012

@mamamajka na tom sťahovaní boli asi 2x..nerobil im to naraz, pretože to nešlo

mamamajka
21. okt 2012

@evina57 no super, druhý krát by tam ani mna nikto nedostal, nie to ešte malého... No čítala som pár článkov a vraj telo má čas do puberty kým sa to napraví. A čítala som aj o prípadoch ked to chlapcom nasilu strhli a nezhojilo sa to dobre, ostali tam jazvičky ktoré neskôr robili problémy a aj tak to končilo operáciou. Tak mám pocit že by som mala prestať čítať lebo sa len bojím 🙂 Začala som aj ja skušať ten Oftalmo... tak som zvedavá ako to bude zaberať a ako to bude trvať. Tak si držme palčeky navzájom 🙂

evelina30
21. okt 2012

asi nebudem mať veľmi obdobný názor, ale pridám sa. Naša pediatrička mi povedala, že nechytať a od 8 mesiaca skúšať začať preťahovať predkožku ako pôjde, nerobiť nič nasilu. Niečo išlo, ale nič moc. V 1 roku nás poslala na urológiu a tam nám urológ predkožku takou kovovou "paličkou" podobral a stiahol. Celý ten zákrok trval asi 10 sekún a malý sa pri ňom ani nepohol ani neplakal, a to je strašný bojko. Pediatrička mi poradila, dať mu hneď v čakárni od bolesti nurofen sirup a za tri dni sme mali pokoj. Viem, že každý radí niečo iné, ale pri druhom synovi urobím to isté. Asi 4 mesiace nebol veľmi nadšený keď sme mu predkožku pri sprchovaní sťahovali, ale potom už bolo naozaj všetko ok. Viem, že to robia aj starším chlapčekom, ale mám pocit, že v tom 1 roku si na to až tak veľmi pamätať nebudú. Inak známa išla tiež s ročným chlačekom, k tomu istému urológovi, dávala nurofen tak ako my a tiež boli za 3 dni v pohode. Tak držím palce ...

evina57
21. okt 2012

@mamamajka Veru, radšej nečítaj lebo ťa to zbytočne vystraší 🙂 Určite bude malý v pohode 🙂
pošleš mi link na tú mastičku? mne to vyhadzuje iba očné kvapky, mastičky... 😨

mamamajka
21. okt 2012

link nemám, kupila som to v lekarni (vlastne tatina som poslala tak ani neviem kolko to stále, ale len pár drobných...) Ale volá sa to Oftalmo Septonex, vela mamín to tu tiež odporúča možno ti nejaká viac poradí, ale ked prídeš do lekárne dajú ti čo treba 🙂 Inak teraz som to kukla, je na tej mastičke napisane že očná masť 🙂 Ale tu viac menej ide o to že je to dezinfekčné, antibakterialne a premastí to takže sa to lahšie preťahuje. si myslím teda... 😵

mamamajka
21. okt 2012

@evelina30 No super, 4 mesiace??? to je nejak dlho, nie? Presne toho sa bojím že ho to pri nejak prodšom dotiku alebo tak bude dlho bolieť... Ale na druhej strane sa bojím aj toho že sa to nespraví, a bude to musieť podstúpiť vo vyššom veku, to bude určite o dosť horšie...

evelina30
21. okt 2012

Čo ja viem, mne sa to nezdalo až také strašné a ani nejako dlho ... tým, že nebol nadšený som myslela, že sa trošku bránil, ale neplakal ani nekričal keď sme mu tú predkožku sťahovali, naozaj len trochu protestoval. Nemal to ani zapálené ani nič. A jasné, že ho to na začiatku muselo bolieť ... a nehenvajte sa ak som niekoho vystrašila 🙂

mamamajka
21. okt 2012

@evelina30 nie v pohode, ja len stále neviem čo urobiť... (a možno to bude tým že ja sama ked mám ísť k doktorovi mi je z toho mizerne a to ani nemusím byť chorá a ani som nikdy vážne chorá nebola, len pár angín. Mám nejakú divnú fobiu zo všetkých doktorov a aj ked si doma poviem neblbni, nič to nie je, dojdem k doktorke a začnem sa potiť, točí sa mi hlava... hrôza des 🙂 )