Zväčšené krčné mandle u 5 ročného syna

polariso
19. okt 2020

Moj syn ma 5 rokov, je alergik, astmatik...momentálne.nas.uz druhy mesiac trápi upchaty noštek..uzivame aj pamycon..dnes.som mu pozrela do úst lebo stále hovoril že mu zavádzajú sliny v hrdle a všimla som si že ma zvacsene krcne mandle, teda hlavne pravu..že.sa mu občas zlepi s jazylkou...teda to čo mám.vysi z hora v hrdle. Nemá bolesť hrdla, papa...len v noci občas začal pochrapkavat. Treba ísť k lekárovi, či stačí sledovať....poraďte. Ďakujem

ajsha123
19. okt 2020

Má vybraté nosné mandle? Z toho môže mať upchaty nos aj pochrapkavanie. A nemyslela si podnebny čapik? Ze toho sa dotýka mandla. Vlastne áno, myslela. Aj toto je indikácia na výber krcnych mandlí. Minimálne sa to bude sledovať, môžu sa urobiť vytery, z krvi Aslo. Ak je Aslo dlhodobo vysoké, svedčí to o tom, ze v tele prebiehajú streptokokove infekcie a tie sa väčšinou držia práve v krcnych mandliach...
Môj 13 ročný syn má tiež rozbrazdene mandle, no už po mnohých testoch vysoké Aslo. A časté zapaly hrdla a anginy. Plus veľmi vysoké alergie. Dr.alergologicka nám odporučila dať von krčné mandle, lebo jeho organizmus nezvláda streptokokove infekcie a alergie... Nepíšem tu všetky diagnózy, je toho viac. My už máme termín.
Mne tiež vybrali krčné mandle (34r.), odvtedy nebyvam chorá. Ale, po výbere sa zvykne prejaviť astma. Lebo mandle predsa len nie sú v ústach zbytočné, hlavne u dieťaťa...
Určite to treba zvážiť, ale ja by som sa na to doktorky opýtala.
Kamaratkin syn mal tiež veľké mandle, ze si i ch pomaly prehltal. 7-8rocny. Jemu z nich len operacne zrezali. Oni časom dorastu, ale aspoň v ústach sú... Aj to je varianta.
A možno sú zväčšené len teraz, keďže je chorý.