Zväčšené prsia u 22 mesačnej. Mám sa báť????

elisa171
11. jún 2019

Mate skúsenosť niekto?

ankare
11. jún 2019

Napíš do skupiny Zdravotníci na MK.

katrin21
11. jún 2019

Áno počula som už o tom je to spôsobené hormónmi v mase... najmä z kuracieho.
dosť často sa to stáva takže odporúčam vyradiť na nejaký čas mäso z hypermarketov a zadovážiť si nejaké z bio obchodu a dieťaťu variť zvlášť iba toto a problém zmizne.

nini1010
11. jún 2019

Ake maso jej davas?tipujem ze kuracinu.uz som to zasila ale u takejto malej este nie.

elisa171
autor
11. jún 2019

@nini1010 ano hlavne kuracie papa

zara0201
11. jún 2019

@elisa171 moze byt juvenilna puberta. Smer detska,RTG,ocne...

nini1010
11. jún 2019

@elisa171 to ma z toho.to nemozes takto detom davat stale dookola kuracinu.fakt rozmyslaj kde kupujes a za kolko.treba obmienat s bravcovinou,hovadzinou,morcacinou,zajko,ryby.My doma uz robime minimalne kuracinu,lebo to je vykrmene takym hormonalnym bordelom ze mi to za lacnu kuracinu nestoji.Dcere som kupovala dlho len domacu kuracinu.

ivankatal
11. jún 2019

@elisa171 vyradiť mäso z jedálnička. Okrem toho,že je v ňom plno antibiotík, tak aj rastových hormónov a tie spôsobujú takéto problémy. Skrátka ak nemáte kvalitný zdroj,tak radšej najesť žiadne. Časom sa to upraví, hlavne si treba celkovo dávať pozor na kvalitu potravín,lebo nie len nekvalitná ale aj nezdravá strava spôsobuje najviac zdravotných problémov

katrin21
11. jún 2019

@ivankatal zase jej nepíš blbosti že vyradiť úplne mäso..stačí nedávať iba kuracie lebo to je najviac nadupané rastovými hormónmi aby sa kurča za 28 dní dostalo do porážkou ej hmotnosti čo reálne by trvalo tri mesiace a viac.... Môže kupovať hovädzinu ryby králiky aj v Lidli predávajú v podstate pre deti je najlepšia strava práve morčacina a zajačie mäso ak je kvalitné divina tak aj tá je veľmi vhodná pretože je to najzdravšie mäso bez stresových hormónov a rastových hormónov.
A samozrejme ešte sú tu ryby,..kuracina sa dá kúpiť bio myslím že aj v tescu ale asi len mrazená bohužiaľ,ale ja som si pri malej vždy kúpila do zásoby v nejakom bio obchode napríklad z farmy topolnica a potom som si to namrazila na menšie dávky a bolo...

jamatkaroka
11. jún 2019

@elisa171 Ja by som ti doporučila úplne vyradiť mäso aspoň na pár týždňov, nech sa jej organizmus očistí. Miesto toho jej môžeš dávať viac strukovín a iných potravín ktoré obsahujú dostatok bielkovín. Tu je pekné video kde je v skratke zhrnuté ako sa sa dá nahradiť mäso tak aby jej počas toho obdobia nič nechýbalo:

https://www.youtube.com/watch?v=14iKjtevcJc
dahra
11. jún 2019

@elisa171 - moja malá to mala asi 8 - 10 mesačná, keď sa začali už dávať mäsité príkrmy. Veľmi sa jej zväčšil jeden prsník, doktorka povedala, že to sú hormóny z mäsa, alebo UM, ale ja som dojčila, tak som vynechala kur. maso a to 2 tyzdnov to zmizlo, nikdy sa nevrátilo, aj keď mäso potom opäť jedla.

ivankatal
11. jún 2019

@katrin21 o tom,či je mäso zdravé sa baviť nemusíme. Povedzme,že ho ľudia jedia,lebo im chutí a obsahuje bielkoviny. Napríklad..Ale existuje mnoho potravín,ktoré bielkovín obsahujú omnoho viac. Druhá vec, červené mäso je (keď si odmyslíme tie hormóny v kuracom) najviac škodlivé. Okrem toto, celkovo,kým ludske telo strávi mäso, začne v ňom hnilobný proces,ale o tom určite viete,keďže sa o maso a jeho 'benefity' zaujimate. Ryby? Ok,ale asi nie tie,čo žijú v mori,keďže určite sama viete,čo všetko sa vypúšťa do mora,koľko je tam odpadu a áno, tie ryby všetok ten bordel majú v tele,rodia sa v ňom,žijú v ňom. Viac písať nebudem,skrátka buď máte informácie alebo nie. Ak áno,je to fajn, ak nie nevadí,ale aspoň neobhajujte niečo o com viete málo. Ja som pani poradila v dobrom úmysle, už nech sa rozhodne akokoľvek.

elisa171
autor
11. jún 2019

@ivankatal ďakujem urcite maso dost vyrazne obmedzime

jana_eyre_2
11. jún 2019

zase mebyva to len masom, urcite nestaci ho vysadit a cakat - treba zajst za vseobecnym dr a ten vas odosle na vysetrenia, kde zhodnotia cim to moze byt sposobene.. moja dcera mala jeden prsnik zvacseny ako 17m, u nas sa maso je pomenej.. boli sme vtedy na sone, sledovali sme to.. dr vravel, ze obcas sa stane ze deti maju hormonalnu nerovnovahu a tak moze vzniknut taketo nieco, casom to zmizne.. a tak aj bolo - dcera odvtedy nema problem, ma 5r..

mishach
11. jún 2019

Aj moja mala a dr mi hovoril, ze to.moze byt vplyvom hormonov aj vtedy, ak kojis..ja som kojila....

elisa171
autor
11. jún 2019

@jana_eyre_2 ona ma obe rovnake a na zahranicnych strankach aom citala ze sa to nezvykne riesit nijako to len na slovensku lekári posielaju po vyšetreniach

elisa171
autor
11. jún 2019

Moja je ta vpravo bez copika

jana_eyre_2
11. jún 2019

ved tvoje dieta, tvoje rozhodnutie.. ma ich naozaj dost velke a ja by som si nebola taka ista ze ide len o maso.. ale ako vravim, tvoja vec..

elementissa
11. jún 2019

@ivankatal ja už som sa stretla u dospelého človeka s názorom, že keby ľudia nejedli mäso, tak by ani neprežili dodnes... No hlavne, keď mali na dvore jednu kravu, ktorú chovali rok, potom ju zabili a mäso z nej im muselo vydržať ďalší rok - co znamenalo, že jedli mäso tak 2x do mesiaca...a teraz rodičia tlačia deťom to nechutne, nezdravé mäso napichane hormónmi niektorí už od 4.mesiaca v prikrmoch 🤷‍♀️🙈 Ja som mäso nikdy nejedla, ani keď som bola malá to do mňa mama nenatlacila a nepijem ani mlieko (nie som predsa teliatko a materské som pila kým som nemala zuby) a z čisto rastlinnej stravy mam oveľa lepšie krvné výsledky ako väčšina ľudí, ktorých poznám. Teraz som aj tehotná a za celé tehotenstvo som ešte nemusela užiť ani jediný vitamín a bábo má excelentne výsledky 🤷‍♀️ a to mi všetci vraveli, ako budem musieť jest v tehotenstve mäso - niektorí sa so strukovinami asi nevideli ani z helikoptéry, nieto, aby ich mali zaradené v jedálničku. Ale máš pravdu - ľudia nemajú ani sajn o mäse a rozkrikuju sa, ake je to zdravé a výživné... Rovnako ako kravské mlieko... Krabicové 🤣pasterizovane, čo vydrží v chladničke aj pol roka bez toho, aby sa mu čokoľvek stalo🙈a dávajú to deťom... A ani sa potom nečudujem, že tie chudence deti majú takéto rôzne problémy... Však keď ľudia chcú mäso, tak nech ho jedia, ja to nikomu nezazlievam... Ani tým, čo jedia každý deň fastfoody to nezazlievam. Ale nech aspoň netvrdia, aké je to zdravé 🤣

elisa171
autor
11. jún 2019

@jana_eyre_2 a z coho to este moze byt?

jamatkaroka
11. jún 2019

@elementissa Súhlasím s tebou. Stravujem sa rastlinné 2,5 roka, čakám druhé bábo a všetky výsledky mám ok. V prvom tehotenstve som mäso jedávala, no paradoxne vtedy som mala málo železa a musela som brat tabletky. Synček má 2,5 a tiež sa stravuje rastlinné. Dávame si však pozor na to aby mal dobre zložený jedálniček a je to zdravé a veľmi energické dieťa. Radšej mu budem dávať rastlinnú stravu (i keď aj pri tej si treba dávať pozor na postreky) než mäso u ktorého nikdy neviem v akom stave bolo to zviera pred zabitím. Je to každého vec a akceptujem iné názory, no ja som sa rozhodla pre toto a som spokojná.

jana_eyre_2
11. jún 2019

@elisa171 netusim a prave preto by som to nenechala len na tom, co tvrdia kdekolvek na nete..

ivankatal
11. jún 2019

@elementissa mňa u ľudí prekvapí len máločo, pretože už som si zvykla,že každý sa tvári ako odborník,aj keď nemá absolútne žiadne informácie,len aby náhodou nemusel uznať,že áno, toto nerobím dobre. Alebo aby sa náhodou nemusel vzdať niečoho,čo mu tak veľmi chutí. Radšej napíše blbosť, presvedčí samého seba o svojej pravde a s dobrým pocitom si ide dať klobásu,lebo veď pestrá strava :D Pre mňa za mňa,nech ľudia jedia čo chcú,ale aspoň nech nehlásajú aké je to super zdravé,keď o tom nevedia nič. Ja som mäso jedla,lebo ho jedli aj moji rodičia,rovnako mlieko a syr. Naši nemali toľko informácií ako mám ja a ani sa o to až tak nezaujímali. Nebudem klamať, syr mi kedysi veľmi chutil, ale keď človek má informácie, tak ho aj chuť prejde a veľmi ľahko sa toho vzdá. Ja chcem v prvom rade len to najlepšie pre môjho syna a okrem dobrej výchovy sú dobré stravovacie návyky to naj čo mu môžem do života dať,lebo tie do veľkej miery ovplyvnia jeho zdravie. Ale teda dojčenie mu neodopieram aj keď už zúbky má 🙂

siska25
11. jún 2019

@elisa171 dcera znamej to mala ako babo, bola s nou na vysetreniach stitnej zlazy.

denisa098
11. jún 2019

@elisa171 choďte k doktorke, moja malá to mala cca v necelom roku, bolo to z kuracieho, veľa hormónov, museli sme vysadiť úplne a prešli sme na teľacie a kraličie. Zmizlo to po pár týždňoch.

karolinka1991
11. jún 2019

@elisa171 ahoj, tiež mam skúsenosť - kuracie mäso na čas vyluc a nahrad ho na striedačku telacim, morcacim alebo králicim, tak nám povedala doktorka... Na niekoľko mesiacov som úplne vyradila kuracie a na striedačku dávala morčacie a teľacie a super... Teraz dávam sem-tam aj kuracie, ale len slovenské a overené, čerstvé a v pohode

sapetka
12. jún 2019

Tak ako ti radia, vyradit maso na isty cas a sledovat ci to mizne, telo musi odburat hormony z masa.. konzultovala by som to aj s lekarkou aby ti povedala aky cas je v norme na sledovanie.. ak by to nemizlo urcite usg krv a vysetrenia... vela stastia

ellison333
12. jún 2019

Aj moja Dcérka to mala ked 1,5 roka...chodili sme na endokrinológiu aj gynekológiu.. Dnes ma 8 a nie je potrebná Kontrola

mamcotka
12. jún 2019

@elisa171 tak to je sila ti poviem.. ja by som to dala asi aj do novín že čím nás kŕmia 😪

vikusjk
12. jún 2019

@elisa171 v rosdne to mali dvojicky, boli vtedy tiez vo veku okolo 2 rokov. Bolo to z kuracich prs, pretoze v nich su rastove hormony. Urcite sa popozeraj po moznosti nakupu domaceho masa, alebo aspon nie toho zo supermarketov.

elisa171
autor
12. jún 2019

@vikusjk volala som lekarovi ze na 90 %to ma z toho