Zväčšené prsníky u 10 mesačného dievčatka

michaela62
24. feb 2015

Ahojte dnes na 10 mes. kontrole mojej malej doktorka zhodnotila zväčšene prsniky vraj predcasna puberta zatial nas bude sledovat a ja neviem co to pre nas znamena,stretli ste sa s tim?dakujem

lorela
24. feb 2015

@michaela62 Neposlala vás na endokrinologické vyšetrenie?
Zrejme máš sledovať, či sa prsníky u dcérky nezväčšia, alebo či sa neobjaví aj ochlpenie a až potom by vás poslala k odborníkovi. Predpokladám, že ťa poučila, aby si nedávala dcérke kupované kuracie mäso (alebo aspoň nie často) a nepoužívala aviváž.
Ak je dojčená, môže byť v MM veľa tvojich hormónov, čo sa upraví.
Problém môže sám od seba odznieť bez potreby medikamentóznej liečby.

katy2
24. feb 2015

je to uplne normalne, netreba robit paniku... mozes sa pre tvoj pokoj pytat na detsku endokrinologiu ale byva to caste.... aj dcerka to mala... ako prislo, tak aj odislo...
moze to byt z MM, alebo z kuracieho masa a pod....

bibistec
24. feb 2015

n opokial kojis nerob paniku. ak nekojis tak sa objednaj na endokrinologiu tam ti najlepsie povedia co to znamena a v akom ste stadiu ale nerobila by som paniku. nic to nemusi znamenat

katy2
24. feb 2015

@bibistec ja som nekojila a tiez to prehrmelo ani neviem kedy....

michaela62
autor
24. feb 2015

Uz nekojim,objavilo sa to uz davnejsie ale ja som to ani neriesila len doktorka si to teraz vsimla

sheila72
24. feb 2015

Ahoj, ja som otehotnela na antikoncepciu a z toho dôvodu má dcérka tiež zväčšné prsníky, z tých hormónov ešte z prenatálneho obdobia....ale nič sa s tým nerobí, max sa to sleduje a až keby sa to zhoršovalo tak sa to zrejme nejak lieči. Nám na to odporučili octanovú masť, lebo to je skôr akoby taký "opuch".

michaela62
autor
24. feb 2015

@sheila72 ked ja som nic take neuzivala ani ziadne lieky,sama sa cudujem

sheila72
24. feb 2015

Ono môže mať žena aj prirodzene zvýšené hormóny v tehotenstve alebo sa dcérke troška rozhádzali ale to sa väčšinou samo upraví, neboj 🙂

zabinka8660
24. feb 2015

My to máme cca, tiež od 10 mesiacov, tiež predčasná puberta. Niekedy to nemá , niekedy zase má. Chodíme každého pol roka na endokrinologiu a gynekologické oddelenie. Vraj z kur. mäsa ale povedala, že to môže byť z hocičoho. aj kozmetika to môže spôsobovať.

bibistec
25. feb 2015

@zabinka8660 no to kuracie maso by som urcite vylucila, neter mala problem tiez z hormonov kuracieho masa, jedla ho kazdy den, teraz nesmie ale vobec iba ak zozenu domace. Trvalo vyse roka kym sa z toho dostala.

michaela62
autor
25. feb 2015

@zabinka8660 a co vam povedali na endokrinologii,mate aj nejake lieky,upravi sa to vobec

zabinka8660
26. feb 2015

Nič , ani na endokrinológii ani na gynekológii.. Všetko v poriadku aj krvička aj ster. Vraj to môže byť z toho mäska alebo kozmetiky. Chodíme pravidelne každého pol roka na kontrolu. Teraz ho má momentálne tiež zväčšený a kuracinu nemala vôbec.
@michaela62

mmmj
26. feb 2015

poznam viacero dievcatiek, co s tym mali problem. Dovod bol kuracie maso, resp ine s obsahom hormonov... Z tvojich hormonov moze mat zvacsene prsia par tyzdnov po porode, teraz by uz nemalo byt.