Zvracanie u trojročného dieťaťa

remaadja
8. apr 2022

Ahojte, ja už neviem.... Začal vracať minuli noc o pol 4 ráno v intervaloch 30 minút do 10:30. Vracal len hlieny, neudržal ani lyžičku vody/ čaju. Potom sa mu polepšilo a od tej 11 pil po troške vody, poobede keď sa vyspinkal a stále nevracal som mu dala tyčinky a následne piškóty.
Vracal začal zase až večer okolo 21 . Potom o pol 1 a teraz pred chvíľkou naposledy. Ide z neho len voda. Bojím sa mu dat aj vodu , aby to nevyvrátil, ale zároveň sa bojím aby nebol dehydrovaný. Medzi vracaním spinká. Samozrejme som sa cez deň radila s dr.
Ešte som zabudla, ako prestal vracať dostal zvýšenú teplotu.

nikolcrow
8. apr 2022

@remaadja ahoj mna len čisto napadla jedna vec s vracaním nedávala si mu náhodou kinder vajíčko ? Alebo nejaký výrobok od nich? Veľa mamiciek písalo že zvracali a teplotovali po konzumácii kinder čokolády sú na trhu výrobky so salmonelou :( tak ja len čisto náhodou … skóre uzdravenie prajem 🙏🏼

remaadja
autor
8. apr 2022

@nikolcrow ahoj, ďakujem , snáď to čoskoro prejde. Nedávala som mu nič Kinder. Nikto iný v rodine nevracia 🤔

simona_simi
8. apr 2022

@remaadja Vlastná skúsenosť je, že aplikovať Colostrum z LR. Pomaly po lyžičkách. Je naozaj úžasné 🙂 ak by si mala záujem ozvi sa mi. Rada ti poviem viac

nikdenikto
8. apr 2022

Skôr ako vodu by som skúšala po lyžičkách coca cola/Pepsi, alebo aj čierny detský čaj.

zuzana9393
8. apr 2022

A doktorka ho aj pozerala? Ja som v detstve takto vracala pri slepom creve. Moj maly ked mal takyto problem, tak nam dala take cipky, kvoli dehydratacii. Nastastie uz potom nevracal tak sme ich nepouzili

remaadja
autor
8. apr 2022

@zuzana9393 dnes ideme , k nej. Tak verím, že ho poriadne skontroluje, ona ordinuje cez mail a sms 🤷
O tých cipkoch som nepočula. Idem pozrieť . Nebude to slepé črevo, všade okolo je totiž nejaká črevná viróza

remaadja
autor
8. apr 2022

@nikdenikto dávam mu čierny čaj a vodu prevarenu

remaadja
autor
8. apr 2022

@zuzana9393 nevieš prosím ako sa tie čipky volali

zuzana9393
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana9393
8. apr 2022

@remaadja Kynedrilove cipky, neviem ci potrebujes aj recept alebo sa daju kupit. My sme ich nepouzili ale ona ich chvalila

adela232
8. apr 2022

@remaadja Ahoj ja som mala takéto problémy so synom. On keď dostal virózu tak vracal aj 4 dni aj dlhšie a keď už som si myslela že dobre tak niečo zjedol a potom zase. Proste slabší žalúdok. Ja som naučená vždy keď príde nejaká viróza. Prvý deň nedám jesť nič iba po lyžičkách vodu, minerály( kulíšek, býva aj taký sladký že deťom chuti), na druhý deň ak samozrejme už nevracia začínam slanými tyčinkami po troške, jablkový kompót alebo výživa piškóty...a až na tretí deň skúšam zemiaky, trochu ryže a tak.... Nesmie sa naraz napiť viac vody.

remaadja
autor
8. apr 2022

@zuzana9393 kynedril nám dr. neodporúčala, a o cipkoch som ani netušila. Ja.mu dávam cocculine , trochu to ukľudní žalúdok. A začala som dávať rehydratacny roztok, od rána našťastie nevracal. Musím ho ale strážiť, aby nevypil viac vody, čaju naraz . Stále totiž pýta, že je smädný.

remaadja
autor
8. apr 2022

@adela232 toto bude asi aj náš prípad. On ešte nikdy nevracal , nemal črevnú chrípku ani nič .
Ďakujem za rady

remaadja
autor
8. apr 2022

@remaadja ďakujem každej za skúsenosti a rady , verím, že mu bude lepšie ❤️

saxana000
8. apr 2022

Polku kinedrilu alebo hylak na to grcanie po lyzickach cierny caj s medom mierne osoleny.ziadna voda?a jest nemusi ak nechce len soletky alebo piskotu suchy chlebik

leosivak
11. sep 2023

Dobrý deň chcela by som aj ja vašu radu ak by to šlo ja mám ťažko chorého chlapčeka má decku mozgovú obrnu a má mať aj silni reflux ale môj chlapček už má 13 rokov a on stále vracia terás je na enteralnu pumpu a v Košiciach sme došli vnemocnici ale nič mu nepomohli terás momentálne už vracia ako keby stolicu neviem čo sa deje ale niečo sa deje snim nepriberá a má aj zavedení peg že vraj stoho mal pribrať určite ale žiadna zmena a už to bude 2 roku vopred vám ďakujem za radu❤️❤️❤️