Zvracia vaše dieťa sliny?

dreamer4
6. nov 2011

Ahojte, prosim Vas, ma niekto skusenost s tym, ze babatko vyzvracia (relativne) velke mnozstvo (asi poldeci) priezracnej tekutiny? mam pocit, ze su to sliny, lebo moj anjelik sa velmi slinta uz asi mesiac a papa si rucky, myslim ze zubky.... Ale dnes som sa zlakla, ked som ju vzala na ruky a z nej vyspliechlo kopu vody (a kyselkkavo pachla.......ale keby tp boli nejake kyseliny, asi by to bolo aj zafarbene nejako....).
Dakujem

akika722
6. nov 2011

a niesu v tom "kusočky" ako keby tvaroh???strávene mliečko?reflux?

hajanka
6. nov 2011

presne takto vracala sestrina dcerka, aj po mliecku, aj po 2 hodinach od krmenia, aj pred dalsim krmenim, niekedy to bolo normalne mlieko (aj pretravene uz), ale niekedy vracala taku priezracnu tekutinu ako opisujes, a vodu vobec nepila, sme sa cudovali ze co to. Doteraz nevieme co to bolo.... tiez to tak zvlastne zapachalo ako nejaka kyselina... mozno zaludocne stavy?
Ona ma diagnostikovany GEReflux, asi od cca 2. mesiaca.

sympa1
6. nov 2011

mozno zaludocna kyselina..žlč.. preto to pachlo, moja starsia tak vracala ale z choroby ked chodila do skolky, nejak virus..asi 2 tyzdne, a nic nejedla vsetko slo von aj voda cista...ale urcite treba ist ku doktorke

halienka
6. nov 2011

Áno toto mala aj moja malá, vracala aj 5x po každom pití mliečka a niekedy to bolo natrávené mliečko, niekedy len táto číra tekutina, doslova to z nej vytekalo. Mali sme reflux, tak myslím, že to boli žalúdočné tektiny, vravela som to aj pediatričke, neriešila to, vraj keď malá priberá, tak nie je problém a prejde to. A fakt, postupne to prešlo, po zavádzaní príkrmov to odznievalo a cca do takého 7. mesiaca to zmizlo. Nepíšeš, či kojíš alebo ste na UM, my sme boli na UM a trošku som potom aj rozmýšľala, či to nebolo značkou UM, boli sme na Nutrilone Extra. V polroku som ale prešla na Bebu a zrovna potom to aj začalo miznúť. Tak neviem, či to bola len náhoda, či to bolo tými príkrmami, či jednoducho sa už tá záklapka na žalúdku dovyvíjala alebo vážne to mlieko...Každopádne sa neboj, nič hrozné z toho malej nehrozí, držím palčeky, nech vám to rýchlo prejde 🙂