Zvýšená hodnota trombocytov

polariso
7. apr 2015

Chcem sa spýtať či dieťatko niektorej z Vás malo zvýšenú hodnotu trombocytov PLT----moj drobec ma 3 mesiace a hodnota je 770..., a max moze byt 420. Ja sa liečim na zvýšenú zrazanivosť krvi, užívam lieky, ale neviem čo to znamena u babatka...ako sa to lieci a co mu hrozi. Caka nas odber krvi na hematologii a potom vysetrenie, ale ak mate niektora z vas skúsenosť napíste mi. Nasa pediatricka tvrdí, ze u malýh detí je to normalne, ze im krvný obraz skace raz hore raz dole.

inull5
7. apr 2015

@polariso aj môj to mal také v jeho veku že mu tuším v ramci predoperacnych vyšetreni skočila hodnota skoro 600..mne povedali ze sa to u tak malych deti nelieci a že to môže byť tak technikou odberu..kvôli tomu idete na hematologiu?

polariso
autor
7. apr 2015

@inull5 ano som si to sama vydupala u pediatricky...kedze ja mam s trombocytmi problem...a viemco to moze sposobit....nech sa mu nato pozrie hematologicka...a vyluci chorobu ako u mba...vraj ja to mam dedicne. A ak mozem otazku vy ste dali ockovat deticky?

inull5
7. apr 2015

@polariso no prvá dcéra je.syn ma dve hexy no viac už nedám.pretože prvá ako tak ok ale po druhej sme mali nepeknu reakciu a dosť mu navreli uzliny na krku..taktiež nemôže byť aj tak ockovany tetaz lebo nas caka zákrok.ale MMR nedám isto.a tretiu hexu máme už dávno aj po poslednom náhradnom termíne..určite je to správne rozhodnutie ked sama máte problém s trombocytmi.dnes sme boli ba predoperacnom vyšetrení a pýtalssa ma lekár ci máme v rodine s týmto problém.viem že napr pri zákrokoch treba byť opatrný.radšej to dať pozrieť ako niečo zanedbať.možno to bola naozaj len chyba pri odbere.

polariso
autor
7. apr 2015

@inull5 nooo moj drobec ma prve povinne ockovanie za sebou...zvladol to ako tak dobre...len mierne zvysena teplota ....bol trosku nervozny a nechcelo sa mu spat...v maji nas caka druhe ockovanie a opst mam strach...ale toho ockovania mmr sa bojim velmi....tiez ho asi nedammmm....boze je hrizne sa spravne rozhodnut....mozem vediet aky zakrok vas caka? Drzim palce az vam to dobre dopadne

inull5
7. apr 2015

@polariso môj malý sa narodil so zrastenym otvorom na zadocku a ma spraveny vývod z hrubeho čreva a zajtra nas caka nástup do nemocnice a pozajtra biopsia z konečníka a potom uzatvorenie vývodu.no aj u nas prvá hexa bola asi taká.ja som niekde čítala že dve stačia a tretia he taká "poisťovacia".ďakujeme pekne🙂

fluffy18
31. dec 2021

@polariso zistili ste napokon nnieco ?

polariso
autor
31. dec 2021

@fluffy18 nie...bol sledovany dva roky na hematologii...ale doktorka sa vyjadrila že u deti je to normálne. Ale časom sa mu to upravilo a zatiaľ je ôk.

fluffy18
31. dec 2021

@polariso tak to je super 🙂, moja dcérka mala mierne zvýšené trombocyty a v januári sa chystáme požiadať lekárku o kontrolný odber. Odbili ma v nemocnici aj u našej pediatričky s tým , zr asi malo pila …

polariso
autor
31. dec 2021

@fluffy18 no všetko je možné....ako treba veľa piť hlavne pred odberom...poznám to na sebe..drzimmpalceky....verím že všetko bude ok

fluffy18
31. dec 2021

@polariso ďakujeme 🙂