Zvýšená teplota u 7-týždňového bábätka

9. dec 2022

Ahojte, môj 7 týždňový synček je chorý už 4deň. Má hlieny lekár nám predpísal sirupy, kvapky do nosa. Syn ale nemal zatiaľ teplotu. Teraz som mu ale merala v konečníku a mal 37,5°. Čo mám robiť ak to stupne? Je to prvé bábätko takze vôbec neviem čo robiť pri zvýšenej teplote, horúčke. Poraďte prosím

martinka13
9. dec 2022

37.5 v konečníku je "teplota" 37. Čo pre dieťa ani nie je zvýšená teplota. Zabezpeč si hlavne čipky proti teplote paralen a nurofen, aby si mohla v prípade potreby striedať už po 4 hodinách. Pri tak malom a prvom bábätku konzultuj postp radšej s lekárom. Ale nestresovala by som zatiaľ.

natalala
9. dec 2022

Ak merias v konecniku, vzdy sa odpocitava 0,5 stupna. Lieky na horucku sa davaju od 38,5.

autor
9. dec 2022

@natalala
@martinka13 ano merala som v konečníku, viem že sa odrátava. Ak by mal náhodou už nad 38° rak mám dať paralen čípok a po 4 hodinách nurofen aj keď horúčka poklesne?

martinka13
9. dec 2022

Nie. Iba ak by bola zas nad 38 - 38.5
Ak nie tak potom po 8 hodinách od podania paralenu môžeš dat zas paralen.

mata2
9. dec 2022

Určite zavolaj na pohotovosť,alebo tam rovno chod,ak mu stupne.moj mal 5 týždňov,keď som mu namerala 37.8
Nevedela som či mu môžem dať cipok,tak som volala pediatrovi.ten ma hneď poslal na detské oddelenie.tam mu zistili zápal pľúc.a to malý vôbec nemal kašeľ.
Takže určite netreba podceňovať teplotu u tak malého bábätka

sono2
9. dec 2022

Dieťaťu do 3 mesiacov sa nič bez Dr nepodáva a už vôbec nie nurofen!