Zvýšená tvorba ušného mazu, ako tomu predchádzať?

jelenec448
28. okt 2019

Rada by som sa opýtala, ak má niekto skúsenosť s upchávaním ucha mazom. Môj 11 ročný syn má zvýšenú tvorbu ušného mazu a v poslednej dobe je to už neúnosné, každé dva týždne sa mu to upchá, bolí ho ucho a horšie počuje. Boli sme u lekárky, samozrejme, ucho mu vypláchne, ale o 10-14 dní zasa upchaté, bolesť...Neviem si predstaviť takto fungovať, chodiť na ušné ako na klavír. Nemáte nejaké rady, skúsenosti, čo by pomohlo, ako tomu predchádzať alebo doma to vyčistiť? Doktorka mi povedala, že niekomu sa mazu tvorí viac a nič sa s tým nedá robiť...

agnes28
28. okt 2019

@jelenec448 necisti si usi casto tycinkou? To provokuje tvorbu mazu treba s tym prestat. Cistit len pri vchode do zvukovodu. A len ked je nutne. Casom by sa to malo upravit. Nam to pomohlo.

jelenec448
autor
28. okt 2019

Čistil si, ale po týchto problémoch prestal.

hanata
28. okt 2019

@jelenec448 Synovi (5r) sa tiez velmi tvori maz, umyva si prstom usi kazdy vecer pri sprchovani. Ak si neumyje, rano ich ma ako hnoj. Nestaci len kazdodenna hygiena, takato nenasilna, bez usnych tyciniek? A na usnom si sa nepytala, co s tym?

jelenec448
autor
28. okt 2019

@hanata Pýtala, povedala, že nikto nevie, prečo sa toho mazu tvorí tak viacej, že to niektorí ľudia mávajú. Nečistiť tyčinkami a keď sa to upchá, prísť vyčistiť. Ale chodiť tam každé dva týždne, to je trošku moc aj na mňa 😒 Ja som tiež mávala problémy s mazovou zátkou ako dieťa, ale zas nie až takto.

hanata
28. okt 2019

@jelenec448 No, tak to sa asi mame aj my na co tesit. A ty mu to doma nemozes urobit s takou injekciou a vodou? Pripadne viem, ze existuju aj nejake sviecky do ucha, ale neviem, nakolko je to efektivne a bezpecne. Snad ti tu niekto poradi.

luna116
29. dec 2020

@jelenec448 na odporučenie ORL pre môjho 4ročného syna - Aurecon Junior ušné kvapky

jelenec448
autor
29. dec 2020

Tiež ich máme, ale klasické, nie junior. Už dlho sme nemuseli utekať k ušnej, používame tieto kvapky. Keď ho to začne bolieť, vystriekam mu to striekačkou s teplou vodou a použijeme kvapky. Zatiaľ to zaberá.🙂👍

luna116
29. dec 2020

@jelenec448 prevarenou ochladenou vodou na teplotu tela? O tomto počujem prvýkrát. Ja dávam iba kvapku Aurecon-u, chvíľu počkáme, povrchovo pretriem s vreckovkou alebo tyčinkou. Aký je efekt tej vody?

luna116
29. dec 2020

@jelenec448 alebo je tá voda rovno z kohútika?

jelenec448
autor
29. dec 2020

Vlažnou vodou v striekačke, prudko vstreknúť do ucha. To písali ľudia, čo to praktizovali, že sa im uľavilo. Malo by to uvoľniť ten maz. Ale vlastne tie kvapky majú ten istý efekt. Naposledy som mu dávala už len tie kvapky.