Zvýšené eozinofily u trojmesačného dieťatka

lucka11985
12. nov 2020

Ahojte, vcera sme mali poradnu s 3 mesacnym babatkom, robili nam odber na krvny obraz a vysli nam zvysene eozinofily. Dr. povedala, že o 3 mesiace nam zopakuje odber, ze to treba posledovat. Nemate s tym skusenosti u malych deti? Z coho to moze byt? A ci sa mame obavat? Dakujem za reakcie

addi
12. nov 2020

Ahoj 🙂
nech je to akýkoľvek problém, je to malinké bábätko, verím, že tak malé telíčko sa dokáže úplne v pohode prečistiť.

Si aspoň trošku nastavená na nejakú prírodnejšiu liečbu? Ak áno, na 100% by som išla do zeleného jačmeňa (dodá všetky vitamíny a minerály) a chlorelly (tá vyčistí črievka a čisté črevá sú základom pre zdravie..).

Pokiaľ na takéto veci vôbec nie si a nemáš ani záujem o také niečo tak môj príspevok prosím nechaj tak 🙂) každý by sme to riešili inak 🙂

lienocka2808
12. nov 2020

@lucka11985 pravdepodobne alergia, pravdepodobne na bielkovinu kravskeho mlieka, kedze este asi nepapa nic ine iba mlieko. Ak kojis, akus vylucit vsetko mliecne zo svojho jedalnicka a uvidite o 3mesiace na kontrole.

lucka11985
autor
12. nov 2020

@lienocka2808 dr. sa pytala, ci nie sme v rodine alergicki. Nikto nie je. Hovorila tiez, ze to mozu byt hlisty, alebo nejaky parazit.

lienocka2808
12. nov 2020

@lucka11985 nemusi byt nikto alergicky a dieta moze byt, a ano mozu to byt aj parazity samozrejme, ale to vam mali zobrat vyter z rekta, a nie tipovat.

lucka11985
autor
13. nov 2020

o vysledkoch sme sa dozvedeli len telefonicky, zrejme sa to bude riesit o tie 3 mesiace.
@lienocka2808

lucka11985
autor
13. nov 2020

z coho moze mat tak male babo parazita? ked prijima len materske mlieko? moze to byt z mlieka? rozmyslam, ze cumel mu umyvam pod kohutikom, moze to byt z vody?

lucka11985
autor
13. nov 2020

citala som tiez, ze to moze byt aj kozny problem. my mame po hlavicke supinky, ktorych sa nevieme zbavit. mame to aj za uskami, davame masticku na vycesavanie od dr., predtym som davala sampon z lekarne, no po 2 dnoch od vycesania to ma zas. Neviem, ci to moze mat suvis.

laurika554
30. nov 2023

ahojte, prosim vas, neviete mi poradit? som zufala, mala je uz tri mesiace chora, vybrala 3 atb, stale ma taky prieduskovy kasel, nevie sa z toho dostat. z krvi jej crp vyslo ok, krvny obraz ok, ale eozinofily vysoke hodnota 15. Je alergicka na roztoce, vyssi stupen. Teraz sme prerabali, moze to mat suvis? Obavam sa totiz, lebo ma aj hrce na krku, do 2cm na oboch stranach. Su dost velke. Minuly rok sme boli na usg, napisali nam rozmer a ze su benigne. Viem ze aj v minulosti mala eozinofily vyssie, neviem hodnotu, ale vtedy to nik neriesil. Je tu niekto, kto sa trochu vyzna?