Zvýšené hodnoty štítnej žľazy

cucoca
23. okt 2023

Co znamena ked su u dcerky zvysene hodnoty stitnej zlazy z krvi,az patologicky?Zistili to u dcerky,a musime ist na endokrinologou.

stellarstar
23. okt 2023

Kt hodnoty?

cucoca
autor
23. okt 2023

@stellarstar stitnej zlazy

stellarstar
24. okt 2023

@cucoca ale štítna ma 4 hodnoty. Ft3, ft4, tsh a anti tpo

heln
24. okt 2023

@cucoca z tvojej nejasnej otazky vyplyva pravdepodobne to, ze dcera ma bud znizenu alebo zvyseny cinnost stitnej zlazy. treba ist na endokrinologiu, aby stanovili diagnozu. nepises o aky parameter ide, takze tazko odhadnut co to bude.

nevenka
24. okt 2023

@stellarstar keby len tie 😅🤣

stellarstar
24. okt 2023

@nevenka nechápem

nevenka
24. okt 2023

Pravdepodobne bude mat dcera zvysene TSH, to je najcastejsie, co sa zisti u pediatra/obvodneho a to znamena, ze na endokrinologii znova zoberu krv a v najlepsom a idealnom pripade spravia znova TSH, ft4, niekde aj fT3 (ale to vacsinou beru len pri zvysenej funkcii), potom protilatky by mali zobrat - aTPO a ATG, mne beru aj TSI, ale ja mam zvysenu funkciu.
Pri znizenej funkcii budu pozorovat TSH, fT4 a aTPO, ATG protilatky. Ak ich dcera ma, ide o autoimunitny zapal. Ak ma znizene aj fT4 a zvysene TSH (tusim nad 5,1), davaju Euthyrox.
Este spravia sono.

nevenka
24. okt 2023

@stellarstar ze ich je aj viac tych parametrov 🙂

cucoca
autor
7. nov 2023

@nevenka tsh ma velmi nizke 0.005...a ft4 35.40...nilde som citala ze ak su co i len trocha zvysene hormony ft4,ft3 tak tsh ma potom velke zmeny v hodnotach...dcerka ma hypertyerozu

nevenka
7. nov 2023

@cucoca a boli ste na endokrinologii uz? To ma asi tak, ako ja, ked mi to zistili, tusim fT4 som mala max. 36, fT3 19 (norma do 6,5).
No u deti neviem, ako sa to riesi, prepokladam, ze zistia, ci je to autoimunitne alebo moze ist o klasicky zapal a prejde neskor do hypotyreozy...a podla toho to asi riesia.
Mali by Vas vziat cim skor.

cucoca
autor
8. nov 2023

@nevenka u undokrinologicky sme uz boli,boli sme aj hospitalizovany kvoli tomu...nasadili jej liecbu,berie thyrozol,tak uvidime co dalej.A ak je to autoimunitne ochorenie tak to znamena,ze je to na cely zivot?Je to nebezpecne ?

stellarstar
8. nov 2023

@cucoca toto si môžeš a musíš na nete naštudovať ale to ma príznaky, čo sa smie a čo nie robiť atď, musíš aj sama niečo urobiť

cucoca
autor
8. nov 2023

@stellarstar na nete je toho pisane vselico..a nejasna odpoved

stellarstar
8. nov 2023

@cucoca ja mám zníženú činnosť mám to od 13ich mám 43 r a lieky budme užívať do konca života. Na internet všeličo nie je treba vedieť správne hľadať