Zvýšené leukocity v moči

kataryna25
1. júl 2014

Malinká má pol roka, brali sme moč na preventívku a zistili zvýšené leukocity. Zajtra máme zobrať moč znova. Čo to znamená? Malá nevyzerá, že by ju niečo bolelo, ani teplotu nemá. Hrá sa, pekne papá, ani pri cikaní som nezbadala, že by ju nieco bolelo.

katulienkax
1. júl 2014

No to môže byt aj pri zlom odbere. Musí byt fakt sterilna skumavka z lekárne najlepsie a počkať na stredný prúd a snažiť sa nedotýkat sa koze dieťatka. Ale viem ze pri takom malom dieťati to je fakt problém ☹ja som tiež nadávala načo s tým otravuje u tak malých deti pokial neni problém bo sa mi vôbec nedarilo a tie sacky z lekárne u nás vôbec nefungovali vždy vytiekli alebo okakala. Nakoniec po dlhom čase sa zadarilo.

mammaroma
1. júl 2014

@kataryna25
Mohlo by to svedčiť pre infekciu, ale je možné, že bol výsledok skreslený. Preto si to chcú overit. Kým moč znovu naberieš, tesne predtým maličkú odspodu poumývaj. Neviem, či si lepila sáčok, alebo iba zachytila moč do skúmavky. Veľa šťastia, nech kontrola už dopadne dobre🙂

kataryna25
autor
2. júl 2014

Kontrolný odber dopadol dobre. Vsetko je v poriadku🙂 Doktorka povedala, ze prvý odber mohol byt skreslený ako ste písali. Tak som rada a ďakujem za rady 🙂